Strugurasi de sept-oct 2011**2**

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

..MAY inteles .. asa da...

LALI.. reducerile au inceput... Auchanul nu prea stiu sa faca reduceri la gama larga.. in Metro ai incercat?era o bucatarioara la 54 lei-40% .. deci venea vreo 30 lei

Oana.. eu ridic putin tonul si ii zic ce se intampla...

LENA.. pare MAIA ca se va intarca?
ELena e fan titi.. toata ziua e la titi.. mai nou noaptea se trezeste si vorbeste prin somn sau nu.. tzitzi...

Raluca... incerca sa il incalti folosind o limba pt pantofi.. la noi a functionat cand isi curba piciorul...
Noi ne jucam de dress-up.. toata ziua se descalta si vine sa ii schimb papucii.. pune caciuli in cap, bluze pe cap.. etc..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Neata,

am incercat oricum, ieri am tipat asa tare ca s a speriat si sa pus pe plans. i am luat mana, am impins o si i am zis ca nu imi place si ma doare...nimic. imi si pare rau dupa astfel de incidente ca am mai si tipat la ea:((( si ma simt asa vinovata..:(

Si a mea suge ca sparta. din ora in ora. mie nici acum nu mi a venitmenstruatia..

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Citat:
citat din mesajul lui michella78

gata, de ieri am inceput oficial si pentru Stefan "campania povestea de seara". am inceput cu aceeasi carte ca la Teodora. sper sa avem acelasi succes, ei ii plac mult cartile, povestile in detrimentul jocurilor la PC sau desenelor, chiar am avut acum cateva saptamani surpriza sa constat ca stie deja sa citeasca.

sa va povestesc ca am cuparat chipsuri? pentru mine asta chiar e o premiera, nu imi amintesc sa mai fi cumparat vreodata. dar, in excursie a gustat fata de la colegi. si i-au placut! si mi-a cerut sa-i cumpar. si cum eu permanent ii spun sa imi ceara ORICE, sa nu se fereasca de mine cu nimic, decat sa manace pe apucate de la colegi prefer sa cumpar eu nemerniciile cu pricina, macar supraveghez cantitatea. (bineinteles cu explicatiile aferente ca nu tot ce pare a fi "gustos" e si sanatos pentru burtica)

michella mami de Teodora si Stefan


Sa ne povestesti cum merge cu "povestea de seara". Astept cu nerabdare sa incep si eu sa-l culc astfel insa acum nu are rabdare sa stea locului nici 1 min.Dupa baie, il sterg si-l imbrac din mers

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MatzaRebela spune:

buna dimi:) eu trasul de par l-am rezolvat... tin mereu parul in coc:) ca de tuns nici nu se pune problema:) il mai tragea pe tacsu insa a invatat=o sa faca mai mai mai bine:) si asa face
in schimb imi da cu jucariile in cap:))
si eu o las sa se joace cu mai de toate, hartiile ii plac:))) le rupeeeee... hainele le scoate si le pune dupa gat ca esarfe:)))
e dependenta de mn:))) dar o mai ia si socramea uneori cateva ore pe zi si sta si se joaca cu ea:) dar daca ma vede p mn nu mai vrea la nimeni in brate:)))
noi avem 6 dinti: 2 jos 4 sus;))) asteptam sa mai iasa:P
tzitzi si l noi la discretie cand vrea ea lol ma dezbraca ma imbraca cand termina... singura chestie ca s-a invatat sa fie ambii afara la unu suge cu celalalt se joaca si tot schimba
si are multe treziri p noapte nu numar ca dormim in acelasi pat:))))
si eu intelesesem ce a spus may:) si eu daca are ceva in mana si nu are voie ii iau din manuta sii ii dau ca alternativa o jucarie de-a ei.. de cele mai multe ori nu se lasacu plans
gata s-a trezit mandra:)) cam tarziu insa si-a dereglat programu... aseara s-a trezit la 6 seara din primu somn de peste zi ca a adormit tarziu si s-a culcat la 1 noaptea
va pup nu mai am timp sa corectez.. nu ma mai lasa la calculator :)))

Cea mai fericita mamica de Kate Rina 28.08.2011

http://burchiu.ro/botez_burchiu_kate_rina

Ispravele piticei: http://burchiu.ro/kate-rina-burchiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

deci am primimit o tema la munca ....
pe bune ca nu stiu de unde sa incep chestia asta.
oare ce i-am facut sefei?!?!

raluca, deocamdata mergem pe "schema" aplicata si la Teodora adica citim inainte de baie si laptele de seara, tocmai pentru a fi el cat mai relaxat (dupa baie vede doar laptele si perna in fata ochilor, nu cred ca ar avea chef de altceva!). si sunt povesti ultra-scurte, 3-4 fraze. important e sa stea in brate. eu urmaresc randurile cu degetul, sa il fac mai atent, daca nu la ce spun, atunci la miscare . imi amintesc ca la Teodora a durat destul de mult pana am mutat cititul dupa baie, probabil undeva dupa 2 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Buna si de la mine, o mamica rupta de somn.Doamne, fetelor adoarme pe la 9.30 si de la 10.30 nu stiu daca mai inchid ochii 2 ore adunate.Nu stiu ce are.

May si eu te-am inteles si chiar iti dau dreptate.Insa, nu mi se pare normal sa te justifici atat.Fiecare procedeaza cum e mai bine ptr copilul ei, asta nu inseamana ca unele suntem super mame si altele nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

asa e, camady :) si eu m-am gandit ca m-am justificat prea mult, dar asta e. bine ca am fost inteleasa pana la urma :D

matza, welcome back!

seidana, eu ii ascund deja de vreo luna jumate din jucarii. le-am sortat dupa similaritati.
de ex am o manusa de aia care se baga e mana si degetele sun animalute si am un catel-manusa. una e intr-o sapt, una e in alta si tot asa.

sambata cand doarme ii fac rocada. sa vezi ce se bucura cand le redescopera.
inainte n-avea timp sa se joace cu toate.
deci asta e o solutie buna in cazul celor care exagereaza cand vine vorba de cumparat jucarii :D


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

camady, ziua cum e, doarme sau e tot agitata? te-ai gandit la varianta unor viermisori intestinali, nu stiu, zic si eu, parca astia dau asa o stare de discomfort peste noapte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


Sei, faina bucataria :)
Nu cred k se intarca, ea de vreo cateva luni face asa. daca ii este foame merge la bucatarie si spunea niam niam :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Camady incerca toate variantele sa vezi daca o deranjeaza ceva anume: da-i panadol sau nurofen seara la culcare sa vezi daca doarme mai bine. Daca da, inseamna ca o doare ceva. Fa-i analiza de kk pentru viermisori, ia-o cu tine in pat poate nu vrea sa doarma singura.... zic si eu.
Am incercat si eu sa gasesc cauze si trag concluzia dupa cateva luni de stat mai mult treaza noaptea ca au fost dintii si maselele care se tot pregateau sa iasa precum si faptul ca nu stie sa readoarma la loc singur cand se trezeste noaptea. Acum avem nopti cand se trezeste o data, altele cand se trezeste din ora in ora sau si mai des.

Mergi la inceput