Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Concursuri la Desprecopii.com

Cum evitati pielea uscata a bebelusului? - CONCURS

(2 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 12

mousel

88 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimousel Adauga semn de carte la raspuns Trimite mousel un Mesaj Privat  Reply with Quote
Folosim crema de corp special create pentru copii.

fetita cu fundita IULIA (19.08.2010)
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=250230075003197&set=a.250228758336662.80604.100000486203393&type=1&theater
Mergi la inceput

Bia_Mi

527 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Bia_Mi un Mesaj Privat  Reply with Quote
Sa am grija sa mentin pielea bebelusului bine hidratata folosind o crema pentru pielea sensibila si sa-l feresc de vant

Mami de Rebe!
Mergi la inceput

Bella.B

1 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
INTOTDEAUA FOLOSESC NIVEA PENTRU PIELEA USCATA A BEBELUSULUI MEU,O AVEM TOT TIMPUL LA INDEMANA,LA BAITA,DUPA BAITA,IN TIMPUL ZILEI,SEARA,TOT TIMPUL NIVEA INVINGE PIELEA USCATA :-)
Mergi la inceput

si_monna

68 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luisi_monna Adauga semn de carte la raspuns Trimite si_monna un Mesaj Privat  Reply with Quote
ce facem? hidratam pielea cu crema. apoi avem grija sa bea suficiente lichide. noi folosim nivea de cand s-a nascut fetita. si au trecut aproape 2 ani. suntem fani nivea toata familia. sunt produse f bune. :*

Simona, mamica Dianei (08.02.2011)

Cum iarba poate creste prin asfalt, asa dragostea te poate gasi in orice moment al vietii.
Mergi la inceput

corinuka_g

573 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicorinuka_g Adauga semn de carte la raspuns Trimite corinuka_g un Mesaj Privat  Reply with Quote
Am votat varianta 3. Sunt importante si scutecele, hainutele, temperatura si umiditatea. Dar e esentiala hidratarea pielii bebelusului si mai ales cu o crema pentru piele sensibila, asa cum este pielea celor mici.

dulcetica

4165 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidulcetica Adauga semn de carte la raspuns Trimite dulcetica un Mesaj Privat  Reply with Quote
Votat ,punctul 3.
Noi chiar folosim produsele Nivea ,inclusiv sprayul nazal.

dulcetica
Mergi la inceput
Nermida
Nermida

1 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Nicholas, baietelul meu de 5 luni, are pielea foarte uscata pe maini si in fiecare seara dupa baie il masez cu ulei de migdale. Iar in timpul zilei, il mai dau cu o crema de copii pe baza de musetel.
Mergi la inceput
swetty85
swetty85

1 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiswetty85 Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Sa am grija sa mentin pielea bebelusului bine hidratata folosind o crema pentru pielea sensibila
Mergi la inceput

danutzasibiu

38 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite danutzasibiu un Mesaj Privat  Reply with Quote
am grija sa hidratez pielea cu o crema speciala destinata bebelusilor
Mergi la inceput
lariana
lariana

135 Mesaje
Ii protejez pielea prin aplicari de creme hidratante inclusiv pe obrajori si manute, dar de iesit afara daca-i musai sa iesim o facem si pe vant si pe ploaia dar infofoliti mai rau ca iarna.
Mergi la inceput
Pag. din 12 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com