Cum evitati pielea uscata a bebelusului? - CONCURS

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns meprincipesa spune:

am participat la sondaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosicel spune:

Prima masura pe care o iau in momentul in care copilasul are pielea foarte uscata - il dau si de cate 2 ori pe zi cu crema hidratanta, ii pun in apa de baie spumant de baie care hidrateaza pielea, plus ca incerc sa-l hidratez si intern.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alesiadmtr spune:

incerc sa protejez pielea copiilor cu o crema speciala pentru copii,intens hidratanta,si evit expunerea la aerul rece si vant,deasemenea sunt atenta si la materialul din care este confectionata imbracamintea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

scuze ca intervin, ar fi fost poate mai corect ca subiectul/titlul sondajului sa fie formulat altfel, respectiv " cum evitati/preveniti uscarea pielii bebelusului ?"
asa cum este formulat acum, "suna" ciudat...voua nu vi se pare ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenanisi spune:

Folosesc creme speciale,uleiuri de corp si sunt atenta la scutece si hainute in acelasi timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns humamihai spune:

Sa am grija sa mentin pielea bebelusului bine hidratata folosind o crema pentru pielea sensibila!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabiradu spune:

bineinteles ca trebuie sa hidratam piepea cu o cremuta speciala sau cu ulei.Cele mai bune sunt indiferent de reclama Nivea .Bune si epntru tati si pentru mami si pentru mamaie si speciale pentru bebe.Ai mei copii aveau pielea uscata deasupra scutecului ep burtica si spate.Uleiul dupa baita face minuni intotdeauna.Raducu pentru ca el este mai mic abia asteapta sa se intinda la uns si dragalit .
Am votat raspunsul 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanap85 spune:

si eu tot pentru punctul 3 sunt :) ,bifat
Sa am grija sa mentin pielea bebelusului bine hidratata folosind o crema pentru pielea sensibila)

Mami de ingerasi :David(25.10.2006)Paul (15.05.2009)si Anastasia(25.02.2011).
http://s878.photobucket.com/albums/ab348/oanap85/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecyly spune:

Folosesc creme si uleiuri hidratante pentru pielea sensibila a bebelusului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cry_baby spune:

Igiena , tesatura hainutelor , diferite creme sau uleiuri inainte si dupa baita .... un adevarat ritual ; dar acum , NIVEA Baby Nutri Sensitive m-a scapat de foarte multa bataie de cap

Mergi la inceput