Cum evitati pielea uscata a bebelusului? - CONCURS

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana60 spune:

Am ales si eu varianta 3 :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2003mihaela spune:

am grija sa ii hidratez corect pielea, sa o feresc de frig , pe timpul iernii, sau sa o expun razelor soarelui, pe timpul verii, iar toate acestea au fost realizate cu ajutorul crmelor din gama NIVEA BABY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_mona spune:

Sa am grija sa mentin pielea bebelusului bine hidratata folosind o crema pentru pielea sensibila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns profnt spune:

Folosesc crema hidratanta din gama Nivea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina16mary spune:

Sa am grija sa mentin pielea bebelusului bine hidratata folosind o crema pentru pielea sensibila
Este nevoie de hidratare indelungata a pielii bebelusului, hidratarea se mentine pentru mai mult timp, daca "unguentele, cremele si chiar lotiunile sunt aplicate in cel mult 3 minute dupa baie" dupa cum spunea un expert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gepiza spune:

In primul rand hidratez din interior,oferindu-i lichide suficiente.Imbracatul in haine moi este o alta metoda,urmata de hidratarea cu o crema potrivita pielii copilului si bineinteles pastrarea umiditatii de confort in camera (pe timp de iarna aerul din locuinta este uscat contribuind si el la uscarea tegumentului).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexia55 spune:

Folosim zilnic ulei sau crema Nivea Baby.Atat dupa fiecare baita,cat si dupa schimbarea pampersului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessika spune:

Folosim nivea BABY SENZITIVE de la nastere atat la baita cat si dupa baita NIVEA BABY NUTRI SENZITIVE si la schimbatul pemparsului servetelele si crema INTENSIV -CREME . Suntem foarte multumite, am grija sa mentin pielea bebelusului meu bine hidratata folosind o crema pentru pielea sensibila
Este nevoie de o hidratare indelungata a pielii bebelusului.La plimbare avem intotdeauna la noi la indemana pachetelul de servetele nivea baby senzitive si crema de fundulet care este super

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoemma spune:

Folosind o crema hidratanta de buna calitate.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meprincipesa spune:

Folosesc mereu crema hidratanta pentru pielea sensibila a copilului meu

Mergi la inceput