Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Concursuri la Desprecopii.com

Cum evitati pielea uscata a bebelusului? - CONCURS

(2 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 12
corynutzza
corynutzza

1 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
De cand s-a nascut fetita noastra folosim GAMA NIVEA Baby Nutri Sensitive In mod deosebit Laptele de corp NIVEA Baby Nutri Sensitive si
Crema hranitoare NIVEA Baby Nutri Sensitive Cream care sunt foarte bune pt pielea uscata a bebelusului.
Mergi la inceput

Dedicut

442 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Dedicut un Mesaj Privat  Reply with Quote
Folosim dupa baie crema hidratanta special conceputa pentru copii.

"... cel mai interesant, in a avea un copil, este ca nu-ti poti imagina cum l-ai putea iubi vreodata mai mult decat il iubesti deja, pentru ca emani iubire, iubesti cat poti, din toate puterile tale; si apoi revelatia: IL IUBESTI TOT MAI MULT!" (Anne Lamott)

Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput
fonodie
fonodie

1 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Nivea Baby Nutri Sensitive.
Mergi la inceput
cry_baby
cry_baby

7 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicry_baby Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Gama NIVEA este o marca de prestigiu cu produse foarte eficiente de foarte mult timp .
Gama NIVEA Baby Nutri Sensitive le ofera celor mici secretele naturii si o ingrijire completa, prin produse cu ingrediente naturale: cu 0% parabeni, coloranti si alcool si 100% ingrijire si delicatete.

emy
Mergi la inceput
tzutzina73
tzutzina73

2 Mesaje
desigur ca dupa baita folosesc o crema hidratanta speciala
Mergi la inceput
ludmina
ludmina

1 Mesaje
Sa am grija sa mentin pielea bebelusului bine hidratata folosind o crema pentru pielea sensibila
Raspuns 3
Mergi la inceput

AdelaTm

2 Mesaje
Pentrru pielea usacata ,in primul rand am folosit la baie pentru baietelul meu o crema de spalat foarte buna,cu care nu am avut proble niciodata de uscare desi la inceput l-am dat si cu uleiuri,lotiuni.Servetelele umede au fost de folos la inceputuri dar in timp am preferat spalarea cu sapun special de la nivea sau cu lotiune.Servetele sunt de folos pentru cand pleci de acasa mai mult.Nu l-am scos prea mult pe vant sau in conditii de temperatura deosebine,am preferat varianta cu geamul,am fost in curtea casei iar hainutele am incercat la inceput sa le spal cu ceva special de bebelusi dar aceste produse nu prea curata eficient si de aceea am preferat varianta sa mai clatesc o data la sfarsit (in masina).
De la Nivea imi plac toate produsele folosite:sapun,lotiune,crema de baie,servetele umede si le-a incercat pe cele normale mai mult decat gama sensitive.Primele "monstre de la nivea "le-am primit de la spital
Mergi la inceput

Doldoran

10 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui Doldoran  Trimite mesaj yahoo luiDoldoran Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Am votat,sper sa fie cu noroc,deoarece as dori sa testez aceste produse.
Mergi la inceput
lena1o
lena1o

24 Mesaje
Intotdeauna am avut grija ca pitica mea sa aiba o piele curata si catifelata,am folosit cu mare placere produsele de la Nivea baby sensitive,crema hidratanta de corp,lapte delicat de baie,sapun hidratant si le folosesc in continuare.
Mergi la inceput
rosanita
rosanita

36 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite rosanita un Mesaj Privat  Reply with Quote
Am ales varianta 3 - Sa am grija sa mentin pielea bebelusului bine hidratata folosind o crema pentru pielea sensibila

Roxana
Mergi la inceput
Pag. din 12 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com