Cum evitati pielea uscata a bebelusului? - CONCURS

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tutu81 spune:

Ai mei amandoi au dermatita atopica asa ca folosesc crema hidratanta pentru piele sensibila, iar in sezonul rece folosesc o crema speciala si pentru fata. Hidratez si buzele cu un "ruj" cum ii zice baietelul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyielle spune:

Pentru a evita uscarea pielii bebelusului, am grija sa o hidratez foarte bine , dupa fiecare baita, iar in anotimpul friguros mai ales, am grija sa fie cat mai putin expus afara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goji spune:

Il apar de vant,folosesc creme hidratante,sunt atenta la scutece.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asias spune:

Mentin pielea bebelusului bine hidratata folosind o crema pentru pielea sensibila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antohecris spune:

am grija sa mentin pielea bebelusului bine hidratata folosind crema NIVEA BABY NUTRI SENSITIVE
AM VOTAT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dizzyy spune:

folosesc crema nivea baby nutri sensitive

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dendely spune:

Folosim Nivea! Crema SOS NIVEA Baby Nutri Sensitive este solutia ideala pentru ca bebelusul meu sa se bucure de confortul unui pieli hidratate datorita complexului ameliorant care include:

- Panthenol pentru calmare
- Oxid de zinc cu efect antiinflamator imediat
- Acizi grasi: Omega 6 pentru refacerea rezervei de lipide proprii pielii
- Unt de Shea pentru hidratare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alessia28 spune:

de fiecare data cand fetita mea are pielea uscata aleg o crema hidratanta cu precizarea sa fie de copii!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aona spune:

folosim zilnic crema in sezonul rece, de regula nivea cu lapte de corp sensitive, ne spalam cu sapun hidratant, nu folosim detergenti puternici si balsam pt spalarea hainutelor si nu stam in ger si vant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MYKY22 spune:

Sa am grija sa mentin pielea bebelusului bine hidratata folosind o crema pentru pielea sensibila

Mergi la inceput