Intrebare

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Sure check detecteaza greu. Cauta un Early Predictor sau un First Response.

19+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

teoretic, la 7 zile intarziere, daca esti insarcinata, testul de maine dimineata ar trebui sa iasa pozitiv.
daca ai oroare de ace, recoltare de sange, n-ai chef si timp sa mergi la un laborator de analize pentru a-ti face betaHCG-ul din sange, nu-ti ramane decat varianta testului de sarcina. intreaba farmacista care este mai bun, eventual roag-o sa te lase sa citesti prospectul sau informatiile de pe ambalajul mai multor tipuri de teste de sarcina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DeeDee_33 spune:


Iti multumesc pentru sugestii. O sa caut sa vad ce gasesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DeeDee_33 spune:


Atunci nu ar trebui sa mai astept pana vineri, ci sa-mi iau maine un test ca ar trebui sa fie concludent si oricum urmeaza doctorul si in cazul in care e pozitiv si in cazul in care este negativ.
Nu mi-e groaza de ace dar momentan sunt cam legata de casa si chiar nu as avea cum sa ajung la doctor pana vineri.
Imi iau maine test, si vineri fac cumva sa ajung la un doctor sa vad ce spune.
Pana in seara asta nu aveam nici un alt simptom inafara de oboseala...m-am simtit foarte obosita in ultimele zile si foarte somnoroasa dar acum am si o usoara greata iar pofta de mancare imi lipseste cu desavarsire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DeeDee_33 spune:


Am venit cu vestile daca tot am deschis subiectul asta, azi mi-au venit rusii..acum pe seara...asa ca mai incercam. Va multumesc pentru raspunsuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

mult succes, sa ramai rapid insarcinata.
si daca tot te pregatesti sa devii mamica, nu mai lua pastile de slabit, mai bine mergi la medicul ginecolog, fa-ti un control de rutina sa vezi daca e totul ok, intreaba-l daca ar trebui sa iei suplimente cu acid folic, eventual daca ar trebui sa-ti faci alte analize/investigatii inainte de a ramane insarcinata, sa nu ai probleme care ar putea afecta sarcina (de ex toxoplasmoza) sau care te pot impiedica sa ramai insarcinata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DeeDee_33 spune:


Multumesc din inima pentru sugestii...Nu mai am de gand sa iau nici un fel de pastile de slabit...am zis ca mai amanam bebele dar dupa lungi discutii, am ajuns la concluzia ca e perioada potrivita.
O sa ma duc la un ginecolog si o sa fac si niste analize mai ales ca am pisicuta in casa.

Mergi la inceput