Prietenii lui Mos CRACIUN

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Fetelor, baiatul lui Cati va implini 10 luni pe 1 decembrie, deci e un pic mai marisor decat aflasem. Am vorbit acum cu Cati la telefon, zilele astea mi-am propus sa ajung la ei, sa iau pulsul direct. Initial a refuzat propunerea de a merge la o casa-asezamant pe perioada iernii, sta intr-o camaruta si cu mama ei si spera sa poata gasi de lucru, si sa-l lase pe pitic cu mama ei. Cel mic e foarte racit, normal, daca sta intr-o camera neincalzita !
Are cineva de donat lapte praf ( milupa, dar a zis ca i-ar da orice) si pampers ?


Mos Craciun exista !!!

..............................................................
Mama de papanas Andreiutz
( 02.10.2007 )

Oamenii sunt facuti sa fie iubiti si lucrurile sunt facute sa fie folosite.
Confuzia in aceasta lume este ca oamenii sunt folositi si lucrurile sunt iubite !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Mire - ne vedem cumva maine... vrei sa iti aduc si cizmulitele mas. 22?!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Papanash, am eu o cutie (poate mai fac rost de una) de Aptamil dar e 1+. Daca tu crezi ca e ok, ti-o las la depozit, impreuna cu hainutele de la Arwen.

Teolinda sigur, astept un semn de la tine maine, cand esti in zona. Daca nu sunt eu, trimit pe cineva. Si daca vrei, poti sa-mi aduci si cizmulitele, avem multi copilasi cu nevoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

am ridicat coletele de la posta primite de la Inboxsi OanaP

mai exact..mama a facut serviciul asta

asa incat, maine le voi duce la depozit







Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Secret SANTA

Tombola "Spiritul Craciunului"
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui tomaca
Mire, cam cat poarta la picior baietelul si cat de inaltut este? Eu am cam dat tot ce-am avut prin casa, dar mai am o geaca de iarna si niste ghete masura 25. Mai caut si ceva de imbracat.
Am si niste hainute de fata cam pentru 6 ani, dar sunt la mama acasa (adica in alta localitate, vad eu cum le preiau).
Imi pare rau ca nu am timp sa colectez hainute, dar as sa virez niste bani.




Poarta 22, asa mi-a zis mamica. Iar de inalt nu prea e inalt, cam cat un baietel de 2,5 ani. Geaca de iarna mi-a dat dece, dar daca nu mai este un alt copil de varsta asta, caruia sa-i fie de folos o geaca, pot sa i-o duc tot lui. Multumim mult!


Mirela, mami de Mara




doar atat la 3 ani? Vad ca si Florina tot 22-24 poarta. Am sa-i dau si cizmele de cauciu masura 24 si sandalele din vara tot pe-acolo ca masura, eventual si tenesii de curte (dar sunt mai de curte). Cizmele sunt ca noi, imblanite total. Le fac pachet si le trimit pe toate. Imi dai o adresa? Nu mai stau apropae de tine, si nr de telefon l-am pierdut (am schimbat telefonul si s-au dus toate).
Masinute am multe, dar nu sunt noi. Sunt ca si noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andreea_AS

Dragelor, scriu aici nevoile Florinei si ale lui Alex.
pentru Florina incep sa se termine hainele primite anul trecut sunt necesare urmatoarele: - helanci, pantaloni, ghetute masura 22-24, una doua caciulite, manusi. Are 3 ani si o luna, 15 kg. Pentru Alex, fratele ei, care are 9 ani, clasa a doua, sunt necesare incaltari- ghete si adidasi daca se poate, marimea 34, pantaloni de trening, blugi, pulovere, haina de iesit iarna afara, dresuri si sosete. Are mare nevoie si de caiete de matematica, de dictando.


Cat este de inalta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Tomaca ti-am trimis mesaj, vezi tu cum iti este mai usor si ne auzim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Saptamana viitoare facem o prima actiune de realizare a pachetelor pe copii, cadouri, etc

azi m-am vazut cu Cloreta si mi-a dat cateva lucrusoare, dulciurele, etc

am cunoscut-o si pe Teodora fetitza ei care e tare dragutza si purta o caciulitza curcubeu





Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Secret SANTA

Tombola "Spiritul Craciunului"
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cloreta spune:

Alinuk
Cred ca pentru fetita de 3-4 ani merg hainutele de la noi si e o carte puzzle cu zane foarte frumoasa.
Ce vreau sa intreb este daca are nevoie cineva de un patut de bebe d-ala tarc. are etaj intermediar. A fost al Teodorei, a mai fost la doi bebei dar cred ca e in stare buna, ultima fetita care l-a folosit nu mai vrea sa doarma in el ci in pat cu mamica :)
Daca mai strang ceva ne vede.
Am o verisoara care vrea sa dea niste banuti (in pachetul de azi jucaria si cartea sunt tot de la ea).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Desi spiridusul a pierdut scrisoare copiilor mei de la Garbau si nu va mai ajunge la Mosul, maine copiii vor scrie/desena alte scrisori si le dam direct Mosului, sa nu prindem iar un spiridus mai jucaus.
Luca mi-a spus ca el vrea dulciuri si cand am insistat si pe o jucarie, mi-a spus ca vrea o masina stricata sa nu fie bani multi....cam asta ne dorim la Garbau....

In ceea ce priveste hainele si incaltamintea avem nevoie de scurte groase: pentru 3 ani, 5 ani (doi baieti) si 9 ani.
Incaltaminte masura 22-23 Marius, 26 Vasi, 27 Luca, 34 Dani, 37 Lavi si 39 Sebi si ceva pantaloni mai grosi pentru 3, 5 si 9 ani.
Lavi vrea de la Mosul un trening roz.

Parintii ii cer Mosului sa le plateasca curentul ca nu l-au mai platit de doua luni si ieri l-au taiat...acum trebuie platita debransarea si rebransarea....mai mult decat erau facturile de curent...
Sunt sigura ca Mosul ne va ajuta si pe noi, chiar daca venim cu scrisorile mai tarziu, dar am vrut sa vad cat reusesc sa ma descurc pe plan local, sa evitam transportul inutil...

Va

Laura


Mergi la inceput