Nasterea la Regina Maria

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Pentru ca parvu nu da consultatii la RM, si era mai simplu sa merg la elias. In ultimele sapt de sarcina m-a chemat axolo si pt monitorizare. Tu unde mergi la el?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

Eu merg la Medical City ... acolo am fost si cu Honey,,,

Honey Bunny, TE IUBIM, SI CA TINE NU GASIM!!!
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51be13e67dfb912b27f7f1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">POVESTE FARA SFARSIT
POZICI
Sunt cucoana-n casa mea!
Mami de Honey (17.04.2008) si 25+ cu Heidi Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tweetisor spune:

Elena : da si mie imi place de el (Vythoulkas Andreas),am semnat la Baby Expo si am avut ceva reducere deci ..poti astepta editia de saptamana viitoare , sigur vor avea oferte . Eu imi doresc tare mult sa nasc natural , sa aiba si el rabdarea asta , acum mi-a zis ca vom face tot posibilul , teama mea este sa nu se razgandeasca sau sa ma sfatuiasca ca mai bine ceza ..asa .. deodata , dar nu cred , pt ca el e pro nastere naturala . E calm , iti explica ... acum are multe paciente si am cateodata impresia ca m-a uitat ..intru asa putin in panica , dar cand ajung la el .. imi revin .

Asteptam si alte mamici sa ne povesteasca ce experiente au avut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Buna:) si eu doresc sa nasc la Regina Maria, dar in afara de vreo 2 bloguri unde povesteau ca au nascut la RM si ceva vedete nu am gasit mare lucru. Pana in prezent sunt usor dezamagita, de luni (saptamana trecuta) am tot sunat si am trimis mailuri la ei pt a vb cu cineva de la vanzari, abia vineri seara dupa ce am obtinut un telefon mobil de acolo mi-a trimis cineva oferta, contract etc. Comunicarea cu ei pana acum mi s-a parut dificila, sa vedem cum va continua... Mi-am pus foarte mult sperantele in serviciile lor si ca o sa fie civilizat, am oroare de spitale de stat!

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Miche, nu stiu ce oferta de Craciun astepti tu, dar in oferta trimisa mie imi zice ca la acea varianta 2 extra care parca apare un " + 653 lei fata de oferta" fix asa scrie... Deci in plus la cei 6300 la naturala iti mai pune 653 lei dar nu scrie pt ce! Cred ca e cadoul pt ei de Mos ...

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miche spune:

In decembrie sunt programata la amniocenteza , acolo la spital, si o sa cer detalii. Te tin la curent
Important e sa fie semnat contractul pana in 25 de saptamani pt a avea pret bun, asa ca avem timp.

Citat:
citat din mesajul lui flafi

Miche, nu stiu ce oferta de Craciun astepti tu, dar in oferta trimisa mie imi zice ca la acea varianta 2 extra care parca apare un " + 653 lei fata de oferta" fix asa scrie... Deci in plus la cei 6300 la naturala iti mai pune 653 lei dar nu scrie pt ce! Cred ca e cadoul pt ei de Mos ...

15+




Miche 13+ si
Darius (26.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Aceeasi impresie (proasta) am avut-o si eu despre fetele de la receptie. Dar ce e in spatele lor, nu se compara.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Gata, m-am lamurit ce e cu acei 653 lei in plus la pachet. Daca medicul cu care vrei sa nasti nu este angajat al RM trebuie sa platesti acel 653 lei.
Acum stau si eu si ma intreb de unde sa stim care e angajat si care nu? Pe site nu scrie ca oferta e valabila doar daca nasti cu medicii lor angajati
Ma rog, suma nu este mare, dar m se pare absulut aberant, cat sunt pachetele de nastere, trebuie sa iti mai puna 653 lei in plus ca medicul respectiv nu e angajat ci colaborator...
Deci pana acum a doua biluta neagra.
Inca nu au bile :) au bilute negretute :)

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Tariful doct meu, acum un an, era 1700 lei.. Deci :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Ia uite pe cine gasesc eu aici... mami papatot!
In primul rand felicitari pentru fetita din burtica, ma bucur foarte mult pentru voi! O sa te sun sa mai palavragim, mai ales ca vine si 23
In al doilea rand, on topic - eu pe Victor l-am nascut la Regina Maria in decembrie 2011 si n-am decat cuvinte de lauda despre ei. Ma rog, la ce preturi practica nici nu cred ca avea cum sa fie altfel. Am semnat contractul prin august, apoi in sapt. 37 am facut o serie de analize, discutia cu neonatologul (desi, fiind la al doilea copil imi era cunoscut tot ce spunea ea), discutia cu anestezistul.
Nasterea a fost cezariana (ca si prima) programata, dar s-a potrivit bine, ca incepuse sa se deschida colul, deci n-a fost la rece.
Dimineata m-am dus la spital, au urmat niste analize, un TNS, m-am prezentat frumos in sala. Dupa operatie am stat cateva ore la ATI, timp in care mi-au adus copilul la san, apoi in salon.
3 nopti petrecute in spital, a 4 zi externarea. Toata lumea atenta, asistentele calare pe mine si pe bebe, foarte atente la tot ce vroiam, la tot ce aveam nevoie.
Prima nastere a fost la Elias, si desi a fost foarte ok si acolo... a doua nu sufera comparatie.
Daca mai vreti sa stiti ceva concret, intrebati va rog.


Mergi la inceput