La multi ani bulgaras sef, SVEN (39)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Raluca sanatate multa!!! Urata de tot este laringita asta. Sper macar ca nu tusiti, caci atunci este si mai urat.

Nu stiu ce a avut Leon astazi, dar a facut caca de cateva ori (destul de tare) si de 2 ori cand l-am spalat la chiuveta a tipat ff tare. Chiar nu m-am prins de la ce...

Ica iti urez si aici: sa ai o zi minunata maine!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Amelia, suntem varza de raciti. Taica-sau are vreo 10 zile si tot nu-i mai trece, iar Vlad face maine o saptamana, am umblat si pe la urgente la Bega, apoi la Orl adulti ca in week-end nu este de copii si l-au vazut 3 medici si toti trei au zis antibiotic, iaca suntem in a cincea zi de antibiotic, avem muci in continuare si de ieri tuseste. Amigdalele aratau mai bine ieri, dar zicea dr ca vede 2 punctisoare albe si nu stie daca e puroi sau erau resturi de cereale cu lapte (asta mancase inainte), oricum azi nu a mancat mai nimic solid. Maine merg iara le medicul de familie cu el sa vedem ce zice. Mi-a dat si ceva tratament pentru imunitate, Ribomunyl, pana acum am 2 pareri bune despre el, trebuie sa vb si cu pediatra lui sa vedem ce zice de el. Roseoala infantum noi am avut in vara asa ca nu cred ca puteam lua de la Cristi, eventual sa-i mai dam lui ceva. Dar o sa ne facem bine si ne vedem pe 29 sau daca vreyi pe 30 ca e liber.

Lali, tu cand ajungi prin TM?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Lali, nu ti-e tie dor de Tm? Lasa naibii Parisul ala! Dar poti sa-mi povestesti cum mai sta treaba...au inceput ploile? Si daca au inceput, ce? Cartierul latin si Montmartre sunt sublime cand ploua...
Copilul Tudor nu a avut pofta de mancare astazi, pe langaa raguseala de care v-am povestit pe FB. In schimb, a baut primul lui suc de portocale. Cum l-a baut? Ca si cand o face dintotdeauna...cu placere si sete...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multe lunite, Ilinca, Iris Ameli si Cristian!
Portocala i-a dat si sotul Ioanei ieri pentru prima oara si a fost ok. I-a placut mult. Eu eram cam tematoare vis-a-vis de portocala pentru ca Maria nu a tolerat-o pana la un an, se umplea de bubite de la ea. Ma bucur ca Ioana n-are nicio treaba.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare dragelor!!!

Noi am fost sa ne vaccinam, cam tarziu ce-i drept Am facut la 9 luni vaccinul de 6. Ne-a certat un pic doctorul, dar ba a fost Leon bolnav, ba am fost plecati, ba n-a putut sa vina pediatrul. Am schimbat-o pana la urma pe dr care venea acasa (ea asa e f draguta si este destul de buna ca si dr, dar tare greu o prindeam. La tel raspundea, dar de venit acasa mai greu), si am revenit la vechea noastra dr, cea care a fost si la David de la nastere. Este o tipa suuuuper!!! Cel mai tare pediatru din cati ne-a vazut vreodata. Pe David nu a mai putut sa-l vada caci se mutase la Euroclinic si era pe specializare neonantologie, iar el era mare deja, asa ca n-am mai putu merge la ea, dar acum s-a mutat la CF 2. Asta e, mergem noi la ea, dar macar stau linistita ca are cine sa-mi vada copilul si sunt linistita sa merg pe mana ei, am incredere maxima.

Leon a fost tare, tare cumintel, nu a plans, doar a marait un pic. Sper sa nu faca febra. Pana acum nu a facut nici unul dintre ei.

Sanatae bulgarasilor bolnaviori!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Salutare, multumim pentru urari fetelor!

LML si din partea noastra Ilinca de Mady, Iris Amelie de Biancabia, Cristian de Mrg! Eva Georgiana de Anca_cls!

Adc - Beatrice nu are nici un dinte, gingia este inflamata. Asteptam.Deo saptamana ne tortureaza ca 1-2 treziri pe noapte, in tipete, ea care dormea de la 9 jumate la 8 dimineata asa legat...dar trecem peste :)

Raluca, multa sanatate piticei!!


Lexi M-a uimit lista ta cu cadourile..of doamne..si mie imi place sa daruiesc, si sa primesc, ambele. Dar am o problema cand vine vb de cautat cadouri...stau si caut f mult, si in ultimii ani mi-am pierdut rabdarea. In loc sa ma bucur ca vine Craciunul, ma gandesc "pfffuuu...iar tre sa iau cadouri...ce le mai cumpar anul asta?!?!?! " :)))))

In plus, nici nu reusesc sa ma incadrez in vreun buget, cumpar ce mi se pare ca i s-ar potrivi si de multe ori sfarsim cheltuind cam 150-200 RON doar pe 1 cadou....inmultit cu 2 mame, 2 tati, 1 frate, 1 sora, si pt noi 2.
Si in ultimi 2-3 ani am practicat si cadourile in gasca, in sensul ca trageam biletele si cumparam cadouri unii pt altii, apoi ne strangeam in seara de ajun si primul dadea cadoul catre cel pe care l-a tras la sorti, respectivul la randul lui la fel...tot asa pana se termina lantul.

Hai ca m-am lungit







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Olishka si eu imi amintesc de fratele tau si ai lui copilasi! Zise cealalta Olga bine: Dumnezeu sa il binecuvinteze!

Aly m-ai facut sa pling. De mult nu m-am mai gandit la nastere. Mi se pare ca a trecut un car de ani de atunci.

Azi avem multi bulgarasi de sarbatorit!!!
Asadar, La multe lunite lui Ilinca, Iris Ameli, Cristian (mrg), Eva!

Lista mea de Craciun include sotul si pitica. Din pacate, asa cum zicea si Gianina, nimeni nu isi aminteste de noi. In ultimii 3 ani, am tot cadorisit cumnatele, soacra, matusile si verii din partea sotului, dar mereu am primit multumiri si scuze. Mi s-a luat. Anul trecut, fiind acasa, am primit si noi pijamale, sosete, parfumuri, caruciorul pt bebe de la ai mei. Anul asta facem calendar personalizat cu pozele lui Iris. Luna ianuarie va fi o poza cu noi 3, iar urmatoarele vor fi cronologice doar cu pozele lui Iris. Si vom trimite cate unul bunicii mele, parintilor mei si nasilor nostri.
Asadar cu ocazia Secret santa am si eu ocazia sa aduc un zambet cuiva si acel cineva, sunt convinsa, ca se va bucura sincer de gestul meu, asa cum ma voi bucura si eu de orice voi primi.

In alta ordine de idei, sanatate multa bulgarasilor bolnaviori.

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
M-am nascut fara sa vreau, am sa mor fara sa stiu, lasati-ma sa traiesc cum imi place...
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

uite ca au venit si cele mai urata 5 zile din viata mea;a facut A febra (cea mai mare 38.5)dar nu asta a fost cea mai urata treaba ...naspa a fost ca a avut mucisori in gat ,si a tusit asa de urat,si acum mai e putin ragusita ;tusea saracuta pana vomita..a fost crunt ,am ajuns la urgenta cu ea,caci ne-am speriat...a avut 2 nopti in care s-a trezit din ora in ora plangand ca se ineca cu mucutii,era varza cu somnul si noi la fel
off,am zis ca poa'sa fie cea mai plangacioasa si razgaiata fetita, numai sanatoasa sa fie

suzi,raluca,sper din suflet sa va treaca raceala

mi-ar fi placut sa ajung si eu la intalnire,si sa particip la secret santa,dar n-am mai intrat pe forumache si am ratat momentul

in rest suntem ok , vreau sa-ti multumesc inca o data leti,pt recomandarea dr pediatru ,este atat de finuta si draguta,daca ar veni si acasa ar fi minunata de-a dreptul


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

se trag iar bilete pt secret santa asa ca trimite-i olgai mesaj cu datele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Georgia, imi pare tare rau pt micuta, dar inteleg ca sunteti pe maini cat se poate de bune si se rezolva situatia. Ce tratament ati primit?

Mergi la inceput