La multi ani bulgaras sef, SVEN (39)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

La multi ani bulgarasilor sarbatoriti astazi !!! Sa cresteti mari si sanatosi.
La multi ani romanilor de pretutindeni!!!!
Dari-multumesc ca te ai gandit la mine.Ai dreptate...musai sa imi fac cont...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

La multe lunite frumoase!


Robert Stefan, Antonia Cristiana, Tudor, Gruia Matei, Eva Nicole, Vlad Stefan, Elina Maria si Adina Sanziana!



Si pentru ca oficial a venit iarna, Alexandru a inceput azi noapte sa tuseasca usor. Nu ii curge nasul, nu a facut febra, doar are o tuse usoara seaca si rara. Momentan i-am dat doar oscilo. In functie de cum evolueaza actionam. Avand in vedere ca pana la 9 luni a avut doar o usoara tuse pe la 4 luni trebuie sa decalr ca din acest punct de vedere suntem norocosi!

Lexi voi cum mai sunteti?
Georgia voi?? nici tu nu ai mai zis nimic...

O zi frumoasa si

La multi ani tuturor romanilor!
La multi ani Romania!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

hello hello
faith cu intarziere iti spun la multi anisori ,sanatosi ,fericiti si plini numai si numai de lucruri frumoase


am intrat in luna in care vine mosulica la piticuti si nu numai

alexa,sar'na de intrebare suntem bine ;si ca sa nu mai fie maica'sa ingrijorata a luat-o si pitica de-a busilea (nah ar fi luat-o ea mai demultisor dar nu o lasam io pe jos) si se si ridica in picioruse tinandu-se de diverse prin casa
ma distrez copios ca e ca o maimutica ,daca facem ceva anume si ii place ce vede sau aude face si ea

in rest e la fel de "grasa" ,ne luptam si noi sa trecem de 8kg,ce sa-i fac daca asta e ritmul ei

vroiam sa va mai spun ca in carrefour e reducere la jucarii (la unele dintre ele nu la toate -50%-pana pe 05.12)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Alexa , suntem cum ne stii. Jo e mai bine cu petele albe, continuam insa cu tratamentul pana sambata viitoare.
In rest au muci multi amandoua.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Nu pot sa nu imi amintesc ca anul trecut de 1 decembrie am tras o leneveala de zile mari, am stat in pat cu Andra pana pe la 12 si am tot mutat de pe un canal tv pe altul sa vedem paradele militare din diferite orase.
Anul asta mi-a dat Cristi desteptarea definitiva pe la 9, apoi n-am prea stat pe acasa. Mi s-a parut super naspa ca tvr1 n-a transmis in direct in format 16:9, de HD nici vorba.

Am vazut ca aseara au fost ceva evenimente in centrul Timisoarei dar eu alergam pe la supermarketuri dupa cadouri de Mos Nicolae, a fost o idee buna pt ca nu a fost deloc aglomerat. Printre altele banuiesc ca primarul s-a pendulat pe centrul pietonal insotit de o gramada de acoliti si lumea s-a holbat la ei. S-a dat dumul la iluminatul de sarbatori si a aparut si Sfanta Iesle, mi s-a parut chiar dragut cat am apucat sa vad din masina.
In anii trecuti au fost mereu cateva zile cu zapada in perioada sarbatorilor, plecam cu Andruca cu sania la plimbare in centru si ne simteam amandoua in alta lume . Avem cateva poze superbe, trebuie sa le caut.

Bulgarasul meu a stat in cateva randuri niste secunde bune singur in picioare. Asta pana cand constientizeaza ca nu se tine de nimic si isi da drumul usor in fundulet. Dar e un progres mare, de mai bine de o luna face cam aceleasi lucruri Si mai are cateva ocupatii care pe mine ma enerveaza: sa arunce jos pernele canapelei care sunt mai mari decat el, sa arunce tot ce prinde dupa pat , etc. Mai nou pune labele pe ecranul televizorului, e plin de urme de degete micute pe acolo.

Sa avem o duminica reusita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multe lunite, Toma!
Adc, felicitari lui Cristi pentru progrese. Suna foarte frumos ce povestesti tu acolo de parade, luminite, iesle...
Aici a aparut prima zapada din iarna asta, Maria deja trepideaza sa iasa afara cu sania, dar pana una alta are de terminat micul dejun.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Buna dimineata mai pe la pranz asa...
Adc- ce frumos ai povestit...cu drag imi amintesc de iernile trecute cu zapada ...sper sa avem si anul asta sa fie tabloul complet de sarbatori.
Cat despre leneveala....hmm ce amintiri...
Deci sa inteleg ca ai ajutor mare in casa la facut ordine..viteam zilele trecute ca chestia cu aruncatul e specifica varstei si au o mare placere sa vada cum le dai inapoi ...pui la loc..si eu fac genoflexiuni de ceva vreme
asta sa imi mentin conditia fizica.
Lexi -inca un pic si va scapati de bubite , ce fericita tb sa fie Maria la joaca in zapada..
Sper ca bulgarasii bolnaviori sunt mai bine acum ( nu nominalizez ca s multi si nu vreau sa omit pe careva )
O duminica placuta sa avem



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

Vai adc... ce frumos m-ai introdus in atmosfera de craciun... mi-ai facut un dor de zapada, luminite, brad, iar la noi deabia in apropierea craciunului se decoreaza orasul. oricum, zilele astea luam saniuta cu spatar mandrei noastre
carina, mihaelaradu - cum mai dorm puii vostri? eu incerc sa va urmaresc pe fb, insa imi este foarte greu pentru ca sunt foarte multe postari si mi se pare ca se pierd multe subiecte importante. eu raman fidela dc
si acum un subiect sensibil: ariana are momente cand plange isi tine respiratia mult timp (de fapt cand tipa) si se invineteste la extremitati. din cate am citit ar fi spasmul hohotului de plans... mai sunt bulgarasi care se manifesta astfel?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

O Raluca, da... aproape uitasem de spasmul hohtului de plans, la noi s-a declansat la Andra putin mai tarziu, pe la un an si jumatate cand a cazut pe spate la locul de joaca, dar e acelasi lucru. Exista un remediu extrem de usor de pus in practica: sufla-i usor inspre fatza si automat va trage aer in piept, noi asa ne-am scapat de beleaua asta. Cum vedeam ca se lungeste pauza in respiratie suflam de doua-trei ori scurt spre nasul domnisoarei si isi revenea pe loc. E sfat autorizat, nu babesc.
La fel medicul mi-a spus ca in mod normal copiii incep sa respire oricum si daca nu le faci nimic, dar zau ca nu am avut curaj sa vad cat poate dura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

La multi ani bulgarasilor sarbatoriti sapt asta sa cresteti mari si sanatosi.
Raluca -Adc-eu habar nu aveam se asta ; bine ca ati scris este bine de stiut..si mai ale remediul.

Mergi la inceput