La multi ani bulgaras sef, SVEN (39)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jessamine spune:

Buna, fete!

Doamne a trecut deja un an de la aparitia primului bulgaras!

La multe lunite, bebe Sven!

Nu am mai scris de fff mult timp ....motive am multe unele intemeiate altele nu...sper doar sa ne iertati lunga tacere si sa ne reprimiti in randurile voastre.

Imi cer scuze fetelor care au incercat sa ia legatura cu mine dar nr de tel este de servici si l-am lasat la birou mi-a spus colega care imi tine locul ca am primit ceva mesaje si apeluri dar asta abia acum cateva zile .

Acum sa va povestesc despre Matei : are 10 luni ,11,5kg,79cm,are 8 dinti,este mofruros la mancare (desi dupa greutate n-ai zice)- nu manaca decat legume cu multa carne ,fructe doar cand are pofta si atunci cate putin,iaurt si branza sa nici nu vada, alearga in 4 labe ca un catelus, merge de manute , se ridica singur si merge pe mobila, face kk la olita, spune "baba","da da","tata","mama"-doar cand plange....dar prima data a zis mama. Este magnet de nazbatii nu pot sa clipesc ca dezastrul este gata ......mi-a distrus telefonul, calculatorul, a spart o veioza.... Multumim lui D-zeu nu a avut probleme de sanatate doar cate o mica raceala.
Eu sunt bine doar ca nu prea am dormit ultimele 2 sapt (nu dorme Matei se joaca 1-2 ore)si simt din plin efectele violentei domestice ...sunt muscata, zgariata, par mai am doar de o baie, am avut si vreo 2 cucuie,picioarele pline de vanatai de m-a intrebat d-na la masaj daca ma inteleg bine cu sotul... cred ca majoritatea suferiti la fel ca mine . DAR Doamne ce frumos este cand zice mama sau cand vine si ma pupa sau cand se lipeste tot de mine

Inca nu am reusit sa ajung la zii cu cititul



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Suziq- multumim de informatie, asa cum zici ..sa nu avem nevoie de ei , dar e bine de stiut ca exista.Ceapa face minuni cel putin la noi a mers .musai sa imi fac cont pe fb ca nu se mai poate,
Jasminne -bine ai revenit, ma bucur sa aud ca Matei e strengar mare, felicitari pt progrese, cred ca toti la vasta asta musca ca de ...au dintisori noi trebuie sa ii foloseasca si ei la ceva....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Lexi, nu stiu daca ai scris si daca ai scris imi cer scuze de pe acum ca nu am fost pe faza, ati rezolvat bubitele albe din gurita?

Cum e cu laptele praf cel nou? Ma gandesc si eu sa-l schimb la 10 luni daca si humana 3 are probleme de dizolvare si ma gandeam sa trec direct la un anume 3 sa nu fac doua schimbari sau , in cel mai rau caz, ramanem pe 2 pana la 1 an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

Seara buna,tuturor
la multe lunite bulgarasilor sarbatoriti maine Miruna si Vlad!
ariana va dormi in seara asta singurica... de cand cu raguseala am luat-o in patul nostru, insa numai ea a dormit bine, iar noi pe margine. sa vedem ce noapte vom avea.
Se pare ca am pacalit raceala pe care o anunta raguseala Arianei. nu stiu daca e de bine sau nu... si eu sunt de parere sa lasam organismul sa lupte singur, insa mi-e greu sa o vad mucoasa sau racita
Jessamine - bine ai revenit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

Sa va mai spun si despre noi: am renuntat la incercarea de a-i da lp si il folosim la cereale; papam alimente de texturi diferite, insa nu prea mult, ca sa avem silueta :) cred ca are cam 8500 g si 70 cm, insa nu sunt masuratori oficiale
sta cateodata singurica in picioare si face si. 2-3 pasi nesprijinita. intreba cineva (fara suparare, nu stiu cine ca scriu de pe tel si mi-e mai greu) daca sa-si faca probl ca bebe nu sta in picioare. fiecare copil are ritmul saude dezvoltare; deabia. la un am si cateva luni trebuie sa-si faca probl parintii daca bebe nu merge
Ariana a inceput sa se joace singura si e atat de simpatica... a stat vreo 15 min si a trebaluit la un centru de activitati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Lexi felicitari piticei pentru somnul bun.. Cum mai suntei cu petele din gurita.. Ce a zis dr? La Alex s-au mai estompat....
Gianina nu am pasat budinca... marul fiind dat pe razatoare se face foarte moale... si la noi nu au fost probleme.
Oricum Alex papa cate jumatate de mar singur....
Bulinuta ma bucur ca ati avut un miniconcediu relaxant.... Noi papam cum avem toane... daca nu ii place doar pasat blenduim.... carnita si pestele le accepta bucatele taiate marunt marunt... Eu am inceput usor usor.... adica dintr-un bol de mancare am pasat o lingura, dupa care am marit cantitatea progresiv...
Jesamine bine ai revenit. Felicitari bulgarasului Matei...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

La multe lunite frumoase!

Miruna si Vlad



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multe lunite, Miruna si Vlad!
Alexa, suzieq, Johanna inca mai are pete albe in gurita, am fost la pediatra si ne-a spus ca tratamentul contra ciupercilor trebuie sa dureze cel putin 14 zile + 3. Adica, in mod normal, dupa 14 zile de tratament scapi de ciuperca dar, dupa ce ai scapat, trebuie sa mai iei tratamentul inca 3 zile ca sa fii sigur ca nu recidiveaza. Asa ca saptamana viitoare, daca nu scapam de ciuperca, revenim la ea. Folosim o solutie pe baza de nistatina momentan.
Cat despre Aptamil sunt foarte incantata, il mananca bine, nu mananca mereu mult la o masa, uneori mananca si doar 70-80 dar de cele mai multe ori papa cel putin 120 ml ceea ce e foarte bine pentru ea, care pana acum, manca, de regula maxim 80 ml. Noi am trecut de la Humana 2 la Aptamil 3 si a fost bine.
Jessamine, bine ati revenit! Ma bucur ca Matei e bine si creste asa frumos!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

La multi ani Miruna si Vlad- sa cresteti mari si sanatosi.
Suziq- ce stii de vaccinul Bcg-cum a ramas cu Vladut-scuze daca ai scris si omis.am tot citit pe net una alta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

Multumim de urari fetelor!!!! A mai trecut o luna ... si s-au facut 9...ufff ce trece timpul asta, mult, mult prea repede

Lali, trebuie neaparat sa iti faci cont pe FB . Am pus cateva poze, nu prea bune calitatv, caci am uitat aparatul foto acasa si am facut cu telefonul. Am vrut sa le pun si pe picasa pentru tine, dar....din pacate nu mai e spatiu in contul de ian.feb2012. Am incercat sa mai sterg din pozele mele de acolo, dar nu am reusit nici asa....deci sigura solutie e sa iti faci cont pe FB .

O noapte buna va doresc mamici si bulgarasi!

Mergi la inceput