Ce v-ar placea sa primiti de Craciun?

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Sa inteleg Marius ca doar tu speli vasele si te-ai saturat?

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Ei na...si dac-ar face-o,care-ar fi problema?Bravo lui ca si-a asumat o activitate imposibil de urita,in famile.

Vitoria mami sa ne spui si cu ce-a venit mosu' pina la urma.Eu sper sa fi citit cu atentzie ,macar anul asta dorintza ta!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ei,Dana,sunt convinsa ca Marius poate sa-mi raspunda singur,nu cred ca are nevoie de avocat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Tzi-a raspuns,da' n-ai vazut tu ca te-ai impiedicat de raspunsul meu,care nu avea nicio intzepatura la bord,daca asta ai crezut!

Ar fi trebuit sa stii ca dac vreu sa-tzi spun ceva...itzi spun si gata.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Devi, la noi masina aia de spalat vase e un fel de calcai al lui Ahille. Nu exagerez cand spun ca mi s-a oferit pe tava TOT ce am cerut si ce nu am cerut in 9 ani jumate. In afara de masina de spalat vase. Sincer, eu as fi putut sa o cumpar, nu una, ci vreo 3-4/an, doar ca... atunci batalia ar fi incheiata! Si daca tot terminam razboiul masinii de spalat, trebuie sa am victoria de partea mea.

Dana, aproaaaaaaaape mi-a luat una acum 2 ani jumate. De aniversarea noastra, in luna mai mi-a dat o felicitare, inauntru cu o poza decupata dintr-un pliant cu o masina de spalat vase. Urma sa o cumparam, doar ca... dupa nici o luna Victoria a fost diagnosticata si am uitat ca mi s-a promis. Pana acum vreo luna cand mi-a amintit o prietena...

O sa va tin la curent cum decurge greva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Ma gandeam sa fac si eu la fel dar 100% raman toate vasele/ farfuriile/ tacamurile etc. nespalate.


Marius, asa am crezut si eu. Si, uite ca nu e asa. Atata timp cat stie ca nu le spal pentru ca-s in greva, uite ca le spala el. Daca faceam o greva de vase fara sa spun nimic, acolo zaceau, ca nu stia de ce nu le spal, credea ca doar mi-e lene si o sa le spal mai tarziu, ceea ce si faceam, dar acum ca stie ca eu NU le mai spal, le spala el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Victoria, asta am facut eu acu 7 ani de zile si a mers. Nu a rezistat nici o saptamina. Dupa care ne certam cine pune vasele la spalat si acuma facem cu rindul. Tinem scorul foarte strins si eu si el la momentul asta traieste cu impresia ca a fost idea lui sa ia masina de spalat si ca mi-a facut o favoare, cind defapt si -a facut lui insusi o favoare .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Letitia, inainte de a ne cunoaste noi, el a fost singur (despartit de fosta sotie de) 7 ani! Deci, el a spalat vasele 7 ani si numai el... deci, are rezistenta, ca sa nu mai spun cata rabdare are si cat e de incapatanat. De ce crezi ca ne luptam de 9 ani ptr. o masina de spalat vase? Oricum, sper sa ai dreptate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana l spune:

Eu vreau un uscator de rufe. Accept si varianta cu masina de spalat 2 in 1.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina.click

E o conspiratie a sosetelor.

-------------------------------------
De cate ori deschid fereastra...


Nu, nu e o conspiratie! E un monstru care maninca sosete si-l cheama Sid.
http://www.amazon.co.uk/gp/product/1434320073/ref=sib_rdr_dp

Ma mir ca nu stiti de el.
E peste tot.
Ori de cite ori deschizi fereastra masinii de spalat, el e acolo...


On topic: Nu vreau sa primesc nimic de Craciun, sad but true. In felul acesta, indiferent ce as primi, va fi mai mult decit am asteptat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miriama spune:

[quote]citat din mesajul lui valentinag

Miriama, cu parintii nu pot sa rezolv, imi pare rau, dar cu carnatii, astept adresa pe pm si dupa 15 dec se rezolva! Da nu-s daca ma lasa sa trimit mancare la tine?


"La vita e bella"
www.youtube.com/watch?v=-3fbAZECphs" target="_blank">Explore Romania


De mancare
Dulciuri
Din gradina mea
[/quot

Saru'mana, Mosule! Mi-au dat lacrimile, nu ma asteptam. Ma uit in calendar si vad ca mai e doar o luna pana la Craciun si nu pot sa cred. Tocmai la Abu Dhabi, unde-i caaaaald.... Am gasit in final un magazin cu "porcarii" insa ei nu aduc niciodata mate pentru carnati. Iar cei de gata n-au nici o treaba cu ce stim noi ca-s carnatii.... Cu restul sarmale, cozonaci, brad, podoabe nu-i bai, ne descurcam insa carnatii, toba, zapada.... no chance.... Ca sa nu spun ca nici carnea asta ce o gasim n-are gustul care trebuie insa e totusi de porc... Mergem mai departe... poate la anu'... sa fim sanatosi!



Mergi la inceput