Pit Stop!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Moare toata lumea de pe pamant si se duce in Rai. Dumnezeu vine si spune:
- Vreau ca barbatii sa formeze doua cozi. Una cu barbatii care in timpul vietii si-au dominat nevestele si una cu barbatii care au fost dominati de ele. Iar nevestele sa plece cu Sf. Petru.
Zis si facut. Cand D-zeu se uita din nou, femeile plecasera si barbatii formasera doua linii. Coada celor dominati de neveste avea peste 100 km, iar coada celor care isi dominasera nevestele era compusa dintr-un singur om.
D-zeu se enerva:
- Ar trebui sa va fie rusine! V-am creat dupa chipul si asemanarea mea si v-ati lasat tinuti sub papuc! Priviti-l pe singurul meu fiu care a stiut sa stea drept si m-a facut sa fiu mandru de el! Spune-le, fiul meu, cum ai reusit sa fii singurul barbat din aceasta coada?
- Nu stiu, nevasta-mea m-a pus sa stau aici .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Incertitudine...
De la o vreme, sotul se intoarce tot mai tarziu acasa, uneori lipsind chiar toata noaptea. Intr-o zi insa, sotia ii spune furioasa : - Esti atat de infidel incat ma indoiesc ca ai fi tatal copiilor nostri!


Un loc perfect pentru campare
Niste turisti la tara: Ea: - Iubitule, peisajul asta ma lasa fara glas. El: - Perfect, campam aici.

Barbatii protejati de lege
- De ce barbatii nu pot avea mai multe neveste ? - Pentru ca ii protejeaza legea!

Sotul prost
Sotul vine acasa si o prinde pe sotie cu amantul in pat... Socat intreaba: - Ce se intampla aici? Sotia se uita la amant si zice: - Ti-am spus ca-i prost?!!

In fata oglinzii fermecate
O femeie grasa sta in fata oglinzii fermecate: - Oglinda-oglinjoara, cine-i cea mai frumoasa din tara? La care oglinda: -Daca vrei sa-ti spun da-te la o parte, ca nu vad nimic!

Asemanare intre bere si femei
AMANTA este CIUC - inca una si ma duc NEVASTA este BERGENBIER - prietenii stiu de ce!

Anunt la matrimoniale
Anunt la matrimoniale: "Caut sotie" Mii de raspunsuri: "Ia-o pe-a mea!"

Fiindca esti...
Un tip si o tipa fac dragoste. El ii spune: - Iubito, fiindca esti prima mea femeie, o sa-ti spun Eva. Ea ii raspunde: - Iubitule, fiindca esti al 407-lea, o sa-ti spun Peugeot. :))

La fara frecventa
- Tu, nevasta, este adevarat ca ai avut mai multi barbati inainte sa te mariti cu mine? - Mai, barbate! Mai, barbate! Aseara ti-a placut? - Mi-a placut! - Dar alaltaseara ti-a placut? - Foarte mult! - Pai cum crezi tu ca se invata toate astea, la fara frecventa?!

Cami si Luca-Ionut (25.09.2006)




Viata e plina de fumusete. Observ-o. Observa albinele, copiii, fetele zambitoare. Miroase ploaia si simte vantul. Traieste-ti viata la intregul ei potential, si lupta pentru visele tale. – Ashlay Smith

"When God was giving out talent, He gave all of it to Michael Jackson." Babyface


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Ce spun femeile cand sunt surprinse asupra faptului ?
Englezoaica: Darling, daca ma anuntai la timp când vii acasa, s-ar fi putut evita aceasta situatie, jenanta pentru amândoi !....
Nemtoaica : Hans, azi ai venit cu patru minute si patruzeci si cinci de secunde mai devreme acasa. Îmi datorezi o explicatie pentru asta !
Frantuzoaica : Jean, ce bine ca ai venit ! Jaques e terminat, nu mai poate...
Suedeza : Tu esti, Olaf ? Eu am terminat, ce-i drept, dar Sven ar vrea sa se mai distreze... Alatura-i-te si tu !
Rusoaica : Ivane, tu esti ? În sfârsit, un barbat adevarat ! Înainte sa mi-o traga, asta n-a fost în stare nici sa ma ia la palme !
Evreica : Itzic, tu esti ? Atunci, cine naiba e asta de pe mine ?
Românca : Ioane, tu ma crezi mai mult pe mine, sau ochii tai ?
Unguroaica ( în timp ce sare din pat ): Ioi, draga !....Nu fii suparat ! O platit înainte !
Cehoaica : Pepa, nu te impacienta, draga ! Tocmai am aflat ca, el e noul tau sef !....
Nevasta de secui : No, daca ai baut toata palinca din casa, eu cu ce era sa-l fi servit pe musafir ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Incearca si tu, trimite mai departe, nu rupe lantul!!!
Da-te de 15 ori cu capul de monitor,
Da-ti cu tastatura in gura de 20 de ori,
Arunca-te pe geam si daca apuci, inchide ochii.
Si ai sa vezi persoana iubita.
Trimite acest mesaj la 7 prieteni din lista, poate ai norocul sa nimeresti printre ei si un psiholog...


Merg Ianosh si Pishta printr-o padure intunecata, merg ce merg, si pica Ianosh intr-o groapa adanca. Incearca Pishta sa-l scoata din groapa, dar degeaba, asa ca Ianosh incepe sa strige in gura mare dupa ajutor. Apare un tip imbracat in negru, pelerina neagra, palarie neagra, masca neagra la ochi, din doua miscari si trei sarituri, il scoate pe Ianosh din groapa. Inainte sa plece, isi lasa amprenta pe un copac: un "Z" mare inscriptionat cu sabia in coaja copacului. La care, Ianosh, mirat:
- Zoli ?




"Un om are dreptul sa se uite in jos la altul, doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Congres pentru cea mai avansata tehnologie din lume:
Americanii iau un fir de par si il taie in patru parti.
Japonezii iau o parte si ii dau filet interior si exterior.
Chinezii il iau si scriu pe el "Made in China"!...




"Un om are dreptul sa se uite in jos la altul, doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:


Stiu ca sunt prost dar cand ma uit in jurul meu, prind curaj!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

- Cand suna ceasul, am impresia ca trage cineva cu o mitraliera în mine, zice Bula.
- Si ce faci, sari din pat sa te ascunzi?, intreaba Trula.
- Nu, ma prefac ca m-a nimerit si stau intins pana nu se mai aude nimic.


"Un om are dreptul sa se uite in jos la altul, doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

-Paradoxul progresului: cu cat mai de calitate sunt televizoarele, cu atat mai de rahat sunt televiziunile!

-Proaspat casatorita, sotia se plange sotului: "M-am saturat! Eu fac mancare, eu spal, eu fac curatenie in toata casa, eu calc...Parca as fi Cenusereasa!" Sotul: "Vezi draga, mea...nu ti-am zis eu c-o sa-ti ofer o viata ca-n povesti?"

-Maria, proaspat casatorita, se intalneste cu Ion. Acesta, curios, o intreaba: "Marie, cum e casatorita? E mai bine?" Maria: "Mai Ioane, nu-i mai bine. Da-i mai des..."

-"Mami, mami, azi cocosul s-a urcat de 10 ori pe gaina!" "Du-te si spune-i lui tac-tu"
"Tati, tati, azi cocosul s-a urcat pe gaina de 10 ori" "Si era aceeasi gaina?" "Nu!" "Du-te si zi asta lu' ma-ta!"

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaR spune:

Femeile de obicei au 2 probleme in viata:

1. De ce nimeni nu se uita la mine? Chiar sunt atat de neatragatoare?
2. Oare de ce se holbeaza boul asta la mine?







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaR spune:

-Oare e adevarat ca daca se sparge o oglinda urmeaza 7 ani de ghinion?
-Stai sa vezi cand se sparge un prezervativ!









"Nimic nu e mai scump decat ce primesti gratis."

Mergi la inceput