Clubul "babelor" FIV-oase 68

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Netaza fetele!!!
Qiao sper sa fie bine pana la urma, cand mergi la dr?
Amaradia si mie mi-a placut foarte mult palatul, merita vazuta si Hagia Sofia este pe langa Moschea Albastra.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

gaby neata frumos nume gabriela,da

neata miky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Puppp toate babutele ..

Pe mine ma incearca o raceala ...
Am luat un nurofen si un fervex ...
Cred ca voi avea un weekend canapelos ...

... si luni de dim .. colonoscopia ...
.... am emotiuni ...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

elly sa treaca raceala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaradia spune:

Fetelor, intru repede si va spun ca eu cresc, cresc si nu ma mai opresc.

Asa ca luni am punctia.

Va pup pe toate

Miky, acum plec sa vad Hagia Sofia si Moscheea Albastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

amaradia Doamne ajuta!recolta bogata sa ai! si plimbare placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Neataaaa !
elly lasa mai raceala aia in pace, ce iti veni de ai luat-o cu tine ? stai cumintica acasica, si asa e frig afara. Pt luni, stii care e avantajul ? O fi neplacuta pregatirea, procedura in sine, dar dupa ce se terminata, gata, a trecut. Poti sa si uiti de ea
Eu ma duc miercuri la dr care m-a trimis la rmn. Aseara am fost la sotul unei prietene sa imi explice si mie in cuvinte pe intelesul meu si nu am plecat prea vesela. Locasul unde intra capul femurului nu mai e "ca nou", in plus sunt candidata ideala pt tratamentul precoc de prevenire a osteoporozei. asta asa, ca tot zic eu pe la toti medicii de cand a murit mama daca nu e cazul sa ma verific si eu, ca ei de la osteoporoza i s-a tras, mai ales ca am fost toata copilaria cu Ca sub limita si acum am mai descoperit si Vit D tot sub nivelul marii. Toti au zis ca nuuu, nu e cazul pana dupa ce intru la menopauza - ca asa scrie la carte (eu fiind deja declarata la premenopauza in acel mom) Si, ce e cel mai distractiv, am o analiza facuta chiar inainte sa ma apuc de facut copii "in eprubeta" care nu e ok si pe care au ignorat-o toti pana acum. Se pare ca dragutul cela de hormon care e in balarii scoate din oase, de parca as fi avut eu de dat ceva de pe acolo, si in cazul asta nu era indicat sa iau Vit D . Ah, si stimularile mi-au facut bine, de aia nu m-a mai durut pe mine de 1 an, dar cum ultima data m-am hormonizat in vara ... a inceput iar sa isi faca de cap. Nu mai zic de efectele pe care le-ar avea in mom asta o sarcina ... ca sa nu mai punem la socoteala Clexanul care si ala papa din Ca.
Partea buna e ca se poate remedia, mi-a recomandat tratament cam 3 luni, abia dupa aceea as putea incerca o sarcina, pt ca nu e recomandat in timpul. Si mi-a mai zis ca e bine ca nu am totusi reumatism, ca era mai rau
Aceastea fiind zise, ma arunc in a 2-a felie de tort care zacea in frigider de duminica (pe prima am papat-o aseara), sa imi mai ridic moralul si de luni ma apuc de tratament care, sa nu imi ies din mana, consta si in niste injectii subcutanate
Sunt curioasa ce versiune o sa imi zica dr miercuri, nu ma astept sa aud acelasi lucru
Va baba cea mai baba care scartaie pe la incheieturi la propriu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Amaradia,bafta multa la FIV!Sa fie cu ochisori!Mi s-a facut dor de Istanbul si de echipa faina de la Acibadem...
Nanne,tu cand mergi?Bafta multa,trebuie sa fie bine!
Lara,ce fac piticii tai?Sper ca esti bine.Imi amintesc de mine cat de stresata eram la inceput,banuiesc ca nu iti e usor,dar partea buna este ca ce a fost mai greu a trecut si ca esti graviduta.
Salutari tuturor fetelor!

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Qiao, eu stiu ca in mod normal, pe masura ca crestem (crestem, nu inaintam in varsta, da?), articulatiile au de suferit...cum are si coloana, aproape toti oamenii au vertebrele tasate ca, asta este, ne zdruncinam cand mergem, cand conducem...ne zdruncinam toata viata.
Si eu ma tem de osteoporoza, tot din cauza calciului scazut...Nu stiam ca poate dauna D-ul. Cum se numeste hormonul de care zici?



Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

LA MULTI ANI, LA MULTI ANI, LA MULTI ANI!!! Doamneee, fetelor, va multumesc mult pentru urari, dar ieri n-am mai avut cand sa intru. Nu doar ca-s sarbatorita, dar cunosc multi oameni cu numele arhanghelilor (acum vin si zgatiile Adrianei pe lume). Acum tocmai am mancat o felie mare de tort tiramisu. Si da, adriana, ciorba a iesit comestibila (urata rau ca smantana e cu cocoloase si n-am mai avut rabdare sa pun legumele la robot, asa ca doar le-am "batut" c-o lingura de lemn). E urata, dar e buna.
elly am facut acum vreo 5 ani o colonoscopie si-o endoscopie. Cum zice qiao - ambele trec repede. qiao mai dar asa vine la tine perioada asta, an de an: tu vrei bebe, ca se apropie ziua ta si te streseaza ticaitul ceasornicului, doctorii iti spun sa mai astepti "x" luni...
amaradia frumos pe taramuri turcesti, frumos, imi amintesc. Succes maxim!

Haideti ca va pup si eu azi si-mi cer iertare pentru absentele astea...daniela intelege ca-i de-a mea si-i place sa petreaca

Va pup

Mergi la inceput