Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *453*

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Kea, pneumonie? Sanatate muuuuulta!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea


Floricu, al meu nu cred ca realizeaza ca ceva e gresit, ca daca il intreb cine a spart/ rupt/ stricat, imi repeta de zeci de ori ca el a facut asta.

Keutu cheliutu


Da, la faza asta ma refeream. Tot e bine ca spune ca el ca Rares in continuu gaseste pe altul vinovat. El...nici usturoi nu a mancat nici gura nu ii miroase.

Kea, sanatate puilor. Aoleu, credeam ca doar la noi sunt virusi din astia turbati.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

De mult nu mi s-a mai intamplat eu sa inchid eu sa deschid.

Asa ca....


BUNA DIMINEATAAAAAA!

Eu dau ceai cu propolis caci galcile nu cedeaza nicicum la zinnat.

Si pentru cele vivace...sa curga o cafea imbietoare cu aroma de rom.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Mai vin o data cu intrebarea

Ce pot sa iau/sa sug sa imi dezinfectez galcile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Fetele, ai vostri isi recunosc greselile? Isi asuma o situatie neplacuta?

Daca da, va rog sa ma invatati cum sa ii explic lui Rares ca e firesc sa mai si gresim insa e bine sa recunoastem si sa nu dam vina pe altii pt gresesile noastre.

Daca nu, inseamna ca asta e o alta etapa a varstei.


Uneori, da. Si ofera si solutia:"Nu-i nimic, mami. Se mai intampla. A fost o greseala".

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 25+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Neata,

Sanatate multa Kea!

Floric, eu zica sunt pe drumul cel bun. Cand face vreo duda ii explic cea facut, riscurile la care s-a supus sa nu mai faca pentru ca e o prostie, nu m-a ascultat si daca ne suprama data urmatoare. Adica ii spun ca nu mai are voie ceva, sau plecam de acolo, sau ceva ce nu-i convine lui.

Of course incearca si a doua oara aceeasi boacana. Atunci aplic corectia promisa cu ochii inchisi explicandu-i ca i-am spus, nu m-a ascultat, m-a suparat si inainte de a incepe eu sa zic astea el prmomite ca nu mai face, ca ma asculta, ca sa nu il pedepsesc etc etc. Eu ma tin tare ca sa nu ma manevreze cum vrea el.

Stie exact cand face o prostie dar ia un prosop si sterge, sau spune ca "nu-i niic" se curata sau o drege el cumva. Ideea e ca tot timpul vine si imi spune daca e o prostie pe care nu poate sa o gestioneze (cum ar fi sa scoata scurgerea de la chiuveta:)))

Morala este ca niciodata nu l-am certat, batut, atins pentru nicio boacana (stiti cand imprastia faina prin toata casa si apoi se tavalea prin ea:))). Adica nu l-am facut sa ii fie frica sa spuna ca a facut vreo duda. daca il urecheam/ dadeam la cur sigur se ascunde si nu imi mai spunea nimic de frica sa nu il altoiesc iar.

Eu sunt de principiul ca toti copiii sunt nevinovati si daca e vreunul intr-un fel sau altul e meritul/ vina parintilor. Copiii nu au discernamant ci doar curiozitate si intuitie. Curiozitatea trebuie hranita iar responsabilitatea de construieste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

tufete dragi
Kea insanatosire grabnica puilor !
La capitolul recunoscut greseli..
Isabella si le recunoaste ,daca nu-s in camera vine si spune"am facut o gheseaia;da tu ieti,Da?!
ma ia de mana si-mi arata ce minune a facut care logic ca-i greseala,ii spun caci datorita faptului ca a recunoscut-o e pe jumatate iertata.Ea sare in sus "m-a ieitat ,mami,m-a iertat!"
Dar cand sunt prostiute facute in doi(cu Bogdi) atunci mai da vina pe el sau se face ca ploua.
N-am certat-o niciodata pentru prostiile facut,i-am spus ce a facut care-i baiu.Chiar si cand mi-a inundat dormitorul(incerca sa adune singura apa,isi daduse jos chilotii si strangea apa cu ei,cand se pieptana cu cutitul,cand a dat delete la pc,cand era sa ma inchida afara din apartament,cand...)N-am batut-o

O zi minunata va doresc si numai bine!


~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Mno, amu dati cu rosii, cu sticle goale, cu ce vreti...mie nu mi se pare ca face fiica-mea greseli...Adica nu m-am gandit niciodata ca "greseste" si trebuie sa-si asume vina, nu-mi vine in minte niciun exemplu concret de genul asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Mno, amu dati cu rosii, cu sticle goale, cu ce vreti...mie nu mi se pare ca face fiica-mea greseli...Adica nu m-am gandit niciodata ca "greseste" si trebuie sa-si asume vina, nu-mi vine in minte niciun exemplu concret de genul asta...

IULIA va invinge CANCERUL

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.


Nici eu nu cred ca copiii fac greseli (greseli facem noi astia marei ca in unele momente ar putea capul asta sa ne duca mai mult). Dar boacane tot fac copiii...si e normal. Dar pana la o anumita varsta io cred ca printii sunt responsabili pentru actiunile copiilor: a scos scurgerea de la chiuveta- e vina ca nu am fost acolo (a doua oara nu s-a mai intamplat).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Ilink n-am de ce sa dau dupa tine .
Nu pot sa spun ca a fost vina mea/noastra ca a gasit cutitul/caci a ajuns la el.Caci a deschis robinetul la calorifer...l-a deschis caci era curioasa,caci a dat delete trebuia sa afle ce-i acoolo...de aceea n-am certat-o niciodata doar i-am explicat ce si cum se poate intampla/pateasca.Pe alocuri a priceput ,pe altele le face caci se distreaza,descopera ...ma bucur ca-i curioasa caci de aici vin "greselile"

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput