Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *453*

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Noi avem din asta, si nu e ff zgomotos, plus ca e fabricat in Italia si nu e China,

http://www.aparatedeaerosoli.ro/aparatedeaerosoli/eshop/4-1-Produse-in-promotie/0/5/93-Aparat-aerosoli-Norditalia-Hi-Neb

Mai mult de 3 min nu o tin niciodata, n-am facut exces, dar ne-a fost de folos anul trecut, a meritat banii.

Fetelor chiar ma gandeam ca noi folosim si recomandam la greu aici-sa se inteleaga Romania, iar in afara deloc, de exemplu pretenoara mea din Anglia nu a folosit niciodata.
Bine probabil nici nu au fost asa bolnavicioase fetele ei, insa oricum...clima mai umeda, mi se pare mai periculos acolo fata de la noi.
voi ce credeti?
Ca sa nu mai zic ca de ex in Belgia, prietenii nostri imprumuta de la farmacie, sau am rog, inchiriaza cateva zile, nu treb sa cumperi asa ceva, ca sa-l folosesti de cateva ori .

Iar suntem ff departe de realitatile planetei.

Uitasem sa o felicit pe Ramonel pt glasul de privighetoare.mi-a plakut mult.



www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 22
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

bebe - din cate stiu eu, umezeala face bine aparatului respirator, de-aia o fi bine in anglia
cand e aerul uscat e de rau pentru mucoase

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Fetelor, haideti sa ne organizam un pic Pe langa listele de Craciun pt noi (Roro, treci la treaba), veniti aici cu idei de cadouri. Ce luati?Eu am in plan un parfum pt sot (stiu, nimic interesant), cosmetice mai bune pt mama, after pt tata, niste albume de arta pt prieteni si cam aici se termina inspiratia.Novus, tu ce ai achizitionat, ca sigur ai ceva pus deoparte deja?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Daca credeti, ca nu mai sunt doritoare, io pot sa purced oricand la marea extragere (am cumparat bomboanele).

Da, in strainatate nu prea rec dr. Ganditi-va ca la Alex, unde s-a lasat de 2 ori cu spitalizare, ne-au facut reteta doar de babyhaler. Asdta cu clima umeda e relativa, ca in casi tot aer uscat e de la incalzire.

Astia se uita in cataloage si Alex scrie lista. Fiecare tr sa aiba o lista lunga, pentru ca Mosul aduce doar un cadou dintre cele cerute si tr sa simplifice si ei viata Mosului oferindu-i mai multe piste. Alex e smecher(ca intotdeauna), asa ca pe langa o consola (pe care nu io va aduce Mosul ca-i prea scumpa si ca nu vrea sa piarda timp si cu aia) cica eu imi mai doresc un monopoly si taica-su niste titirezi si am uitat ce mai vrea acolo.
Barbatului i-am luat deocamdata un tricou cu un mesaj ce i se potriveste ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Am verificat. Al meu nu e Laica, e Joycare cu ultrasunete - cred ca asa avea Mihaelacg, ca stiu ca am prospectat atunci piata de ziceai ca iau nava spatiala, sa ne mutam in cosmos.

IULIA va invinge CANCERUL


Da mi-am adus aminte, Joycare avea. este f bun. dar cred ca si Laica este la fel de bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Pls, ia in considerare si JOYCARE. Cu ultrasunete, supersilentios, are si masca pt adult. E cam scump, noi am dat 300 lei anul trecut, dar sta supercuminte, isi tine singur masca...

Citat:
citat din mesajul lui novus

No bun, la marca m-ati lamurit : Laica clar, banuiesc ca e asta
http://www.laica.com.ro/produs2995/Aparat-aerosoli-cu-ultrasunete-Laica-MD6026.htm

Acum va intreb cand se foloseste si care sunt avantajele? merge si la copii mai mari ?
Adica ma gandesc ca daca pana acum am trait fara, are sens sa cumpar acum ? nu e o avere dar cum va spuneam nici nu stiu daca va sta sa inhaleze asa ca nu l-as cumpara pe post de bibelou
Pe de alta parte asa cum ne-am cumparat Babyhaler pt Ventolin si a fost vreo 150 ron cred ca am putea lua si unul din asta si l-am folosi mai mult



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

No, asa patesc daca nu citesc pana la sfarsit!

Sanatate bolnaviorilor! Nu apuc sa mai scriu ca vrea Inji la somn... Sau, ma rog, nu prea vrea, dar io insist :P

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Fetele, ai vostri isi recunosc greselile? Isi asuma o situatie neplacuta?

Daca da, va rog sa ma invatati cum sa ii explic lui Rares ca e firesc sa mai si gresim insa e bine sa recunoastem si sa nu dam vina pe altii pt gresesile noastre.

Daca nu, inseamna ca asta e o alta etapa a varstei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Salutare!
Ai mei sunt bolnaviori, Keutu tare, adica dr banuieste un inceput de pneumonie, asa ca de aseara e pe antibiotic, pe care il ia cu ciocolata, iar bebele azi a inceput cu niste muci. Keutu doua nopti mi-a tot vomitat, ceea ce mi-a intarit hotararea ca vor mai dormi cativa timp cu mine in pat, ca nici 3 baby phone ( care e pluralul?), nu mi-ar fi semnalat ca vomita. Ca sa nu mai vorbesc de viteza de reactie, cand vii din alta camera

Multumesc pt urari, nu m-am sarbatorit nicicum, am spalat prosoapele, pernele, lenjeriile murdarite in timpul noptii, plus ca cei " ai casei", sunt toti catolici, nu prea au habar ca e ziua mea decat daca amintesc eu in prealabil si in mod repetat, ceea ce acum n-am avut chef.

Floricu, al meu nu cred ca realizeaza ca ceva e gresit, ca daca il intreb cine a spart/ rupt/ stricat, imi repeta de zeci de ori ca el a facut asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Si eu sunt tare interesata de ce cadouri luati pentru cei dragi.

Deocamdata am in minte asa:

Pentru Cristi - un lantisor pe care sa-si puna verigheta, caci de pe deget o pierde. M-am tot uitat, dar n-am vazut nimic sa-mi placa.

Pentru Leon am gasit o jucarie de la Imaginarium.

Si cam atat deocamdata.... Daca mai aveti ceva idei de cadouri pt sot, copii, mama, soacra, surori, prietene, neamuri etc, va rog sa le expuneti aici

Mergi la inceput