Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Clubul scutecelor (1-4 ani)

Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *453*

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 41

pisigri

5505 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui pisigri  Trimite mesaj yahoo luipisigri Adauga semn de carte la raspuns Trimite pisigri un Mesaj Privat
Si noi avem Laica cu ultrasunete. Aparatul propriu zis trebuie sa stea in picioare, dar are furtunas cu masca, deci copilul poate sta si in cap daca e nevoie/prefera. E silentios. Singurul "minus" daca ii pot spune asa e ca are o cuva in care se fixeaza cuvitza cu substantele pt inhalat, cuva care trebuie umpluta cu apa distilata. Ma rog, eu am apa distilata de la serviciu de la mama, banuiesc ca se gaseste si prin magazinele auto. Ilinca sta cuminte la aerosoli, dar nu-i pot face in somn, se trezeste cand inspira aburul ala asa de umed si oricum ii stimuleaza tusea si ar trezi-o...

IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 31+
Mergi la inceput

novus

10566 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite novus un Mesaj Privat
No bun, la marca m-ati lamurit : Laica clar, banuiesc ca e asta
http://www.laica.com.ro/produs2995/Aparat-aerosoli-cu-ultrasunete-Laica-MD6026.htm

Acum va intreb cand se foloseste si care sunt avantajele? merge si la copii mai mari ?
Adica ma gandesc ca daca pana acum am trait fara, are sens sa cumpar acum ? nu e o avere dar cum va spuneam nici nu stiu daca va sta sa inhaleze asa ca nu l-as cumpara pe post de bibelou
Pe de alta parte asa cum ne-am cumparat Babyhaler pt Ventolin si a fost vreo 150 ron cred ca am putea lua si unul din asta si l-am folosi mai mult

Mami lui Alexandra (03.03.09)

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput
Floric
Floric

3348 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiFloric Adauga semn de carte la raspuns Trimite Floric un Mesaj Privat
Uitai sa aduc inca o data multumiri 'bucatarelor" vestite de pe aici. Am urmat reteta data de Pisik si am completat cu sfaturi de la Mada. Tortul a iesit intr-un mare fel. spun asta pt ca eu nu credeam ca iasa ceva bun din mana mea. Am o parere proasta despre mine.Intr-adevar esenta de migdale face mult. Desi eu am pus si rom (in cafea) si migdale in crema.

La cat de mare a fost, am apucat o bucata (o potie) si abia daca as mai prinde una. Am facut dintr-un kg de mascarpone, 10 oua, si cred ca 800 gr de piscoturi. Asta sa va dati seama cat a fost.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel
Mergi la inceput

Dodo-pui

12418 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Dodo-pui  Trimite mesaj yahoo luiDodo-pui Adauga semn de carte la raspuns Trimite Dodo-pui un Mesaj Privat
Astept terapeuta lui Bogdi si n-am stare si raspund si eu

Citat:
citat din mesajul lui novus

No bun, la marca m-ati lamurit : Laica clar, banuiesc ca e asta
http://www.laica.com.ro/produs2995/Aparat-aerosoli-cu-ultrasunete-Laica-MD6026.htm

Acum va intreb cand se foloseste si care sunt avantajele? merge si la copii mai mari ?
Adica ma gandesc ca daca pana acum am trait fara, are sens sa cumpar acum ?

daca e dotata si cu masca de adult ,deci poate fi folosit la adulti de ce sa nu poata fi folosit si la copii mari?!Eu cred ca se poate folosi..

Mada cand ai timp lasa-mi si mie cat si ce sa pun in el sa-i fac si eu Isabellei

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

anamariame

3879 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite anamariame un Mesaj Privat
Novus, aparatul asta are atat masca pt copii, cat si pt adulti. Si chiar vreau sa va intreb pe cele care aveti acelasi model, il folositi cu masca? Eva nu isi tine masca, si atunci eu o scot, si apropii tubul foarte tare de nasuc. O fi ok?

Mergi la inceput

pisigri

5505 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui pisigri  Trimite mesaj yahoo luipisigri Adauga semn de carte la raspuns Trimite pisigri un Mesaj Privat
Da Novus, al nostru are masca si pt copii si pt adulti. mie mi se pare f util si m-a scapat de macar 2 vizite la urgente in toiul noptii. in plus, cu predispozitia ilincai spre rinite si otite, imi e de f mare ajutor....

Mergi la inceput
Anaan
Anaan

4356 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Anaan un Mesaj Privat
Salutare! Novus, cred ca Laica am si eu.(verific imediat si revin cu informatii:)) Nu scoate niciun sunet si are masti pentru copii si adulti. Eu l-am luat de vreun an si jumatate si l-am folosit de doua ori, exact in perioada acomodarii lui Andrei cu gradinita. Nu stiu daca acum as mai cumpara asa ceva.

Mergi la inceput
Gianina34
Gianina34

3971 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Gianina34 un Mesaj Privat
buna dragelor,

vin si eu vioaie la cafea, mai este?

aparat aerosoli - noi avem omrom dar desigur ca cel de care vorbeati e muult mai bun; de folosit il folosim cu totii, mari si mici, atunci cand e cazul - eficienta e net superioara administrarii altor siropuri...

mucosinul ala l-am incercat si noi si a fost bun, prospanul, nu a avut nici un efect nici la ea nici la mine

si nu in ultimul rand pupacesc burticoasele

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori
Mergi la inceput

pisigri

5505 Mesaje
Da, si noi am avut o perioada in care foloseam doar tubul, acum vad ca ii place si cu masca....

Mergi la inceput
Anaan
Anaan

4356 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Anaan un Mesaj Privat
Am verificat. Al meu nu e Laica, e Joycare cu ultrasunete - cred ca asa avea Mihaelacg, ca stiu ca am prospectat atunci piata de ziceai ca iau nava spatiala, sa ne mutam in cosmos.

Mergi la inceput
Pag. din 41 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com