Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *453*

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!

Haideti ca pun de cafea sa ni se dezlege limbile, eu intru intr-o sedinta si apoi revin la dezbateri !




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Aaaa trebuie musai sa mai zic ca sunt super mega incantata de alegerea spiridusilor ,abia astept sa purced la cumparat cadou !!

Cand fixam data limita de expediere ?


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Buna dimineata!

haideti la cafea ca avem zi lunga azi, facem cumparaturi, liste si iar liste, o alergare placuta.

dau si ceai pentru doritoare, si capucino, cu alune.

maine Ari serbeaza toamna, azi am dus floricele sa-i faca coronita, si maine ne prezentam elegante,

o zi faina.

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 22
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Mno, nu stiu, pe mine ma apuca brusc si-mi trece repede. Mi-a trecut. Normal c-o sa maapuce iar candva:))) Amu ce sa fac, mi-e si mie ciuda ca dupa atatia ani nu e clar ca modul meu de-a pune problema cu comparatii ca "lampa-n ochi la interogatoriu" tine de latura mea ludica mai ciudata, na, io si muream de ras cand imi imaginam asa o scena:"spune, copile! Cine-a spart paharu', tu sau mucii?"- asta nu inseamna ca-mi bat joc ci ca am o fanteie mai zburdalnica
Floric, la faza cu descriera copilului eu te-am inteles, adica sunt convinsa ca tu ai vrut sa scrii succint si obiectiv ce ti s-a parut relevant, fara inflorituri si detalii; ei, altele poate au inteles ca esti prea rece de Raru de-i faci asa o descriere cumva impersonala. Chestie de perceptie, nu trebuie sa pui tu la suflet de-astea pentru ca nu tu esti vinovata de cum se poate interpreta, daca tu stii ce-ai vrut sa zici de fapt. Aceeasi greseala am facut-o si eu, sa pun la suflet ca am fost interpretata drept "dura", acum ma gandesc ca poate nu e doar vina mea ca stilul meu poate fi interpretat drept agresiv desi sa ma ia dracu' daca-s genul caruia ii face placere sa faca praf oamenii sau sa omoare o musca. Dar pe de alta parte sunt constienta ca asa par pe forumuri si mno, cand mai multi iti spun ca esti beat inseamna ca macar asa pari, clar:)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Ilinca, m-am gandit, la fiecare postare de a ta , mai pui o castana comestibila in cos, si, la sfarsit de luna, le imparti pe forum...uite asa o sa fim toate bine-dispuse.
asta cu exprimarile si mie imi vine sa fiu cat mai telegrafica, nu stiu de ce, desi in real life sunt opusul. deci netul e di vina

sa ne concentram pe Mosi, da?
cand e data limita?16 decembrie e bine? ca ma gandesc ca s amai rmana o sapt pana la frumosul eveniment, in caz de nameti, posta si alte curiere

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 22
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Ilinco bine ca ti-ai venit mintile-n cap
Eu m-am obisnuit cu stilul tau si comparatia cu lampa-n ochi ma face sa rad si acum


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Nu stiu, daca e bine 16 decembrie, ca riscati sa intarzie posta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Ilinco bine ca ti-ai venit mintile-n cap
Eu m-am obisnuit cu stilul tau si comparatia cu lampa-n ochi ma face sa rad si acum


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/





Haha, asa e, e chestie de obisnuinta, iti ia intre...5 minute si niciodata sa te obisnuiesti cu mine:))).Prietenii mei, colegii, toti s-au obisnuit, da' tot imi zic aproape zilnic:"esti nebuna!"(bine, ca o fac razand:)))
Deci care sa fie data limita a punerii cu poshtalionu'? 10 decembrie? Io amu imi framant mintea incercand sa o surprind placut pe "ursita" mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Da, 10 decembrie eu zic ca e ok, sper sa am rabdare pana pe 1 decembrie macar !!

Eu am gasit deja cadoul ideal , sper , il vazusem ieri si azi i-am gasit si stapana !! vai ca nu mai am rabdare !!




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Hola,

Io-s cu kuru' n sus azi: ieri am avut treburi si am fost plecata din oras de dimineata pina seara, motiv pentru care l-a scos Rodica pe Ian de la gradinita. Azi dimineata, ma suna la 8 jumate sa-mi spuna "sa imbrac copilu' FRUMOS" -de parca l-as trimite in zdrete de oicei- ca are "Serbarea Bunicilor" de la 11. M-a apucat bocitu' instantaneu pentru ca nici mama mea, nici tatal meu nu pot participa. Am tras aer in piept si am intrebat-o: mergeti, nu? Ca nu poate ca tre'sa faca curat in apartamentul -gol!- al cumatului meu care locuieste in Spania si vine de Craciun. Dar merge dnul C.?, intreb cu speranta. Pai ca nu, ca-i dus nustiuunde. M-am crizat si mai tare si i-am spus ca mie mi se rupe de programul lor, sa faca bine sa-si ieie hainele de duminica si sa se prezinte la serbare. Stiu ca n-am reactionat "corect" si "attachmet socroshenii" dar...asa mi-a venit. Oricum, la 10 jumate m-a sunat ca ei sint gata sa le spun unde sa mearga. Oricum, e am un gust amar, sper macar sa se simta bine Ian.
I-am pus papionul roshu si s-a apucat de miorlait ca el nu vrea sa-l vada copiii asa, nici Cristina, niciAna Maria -educatoarele-, ca el nu-i fetita si nu vrea fundita rosie

Mergi la inceput