Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *453*

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexAndra_81

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui AlexAndra_81

si legat de jucarii, fii-mea vrea papusa Alice in tara minunilor si papusa Pocahontas
Evident ca nu le gasesc pe nicaieri

Asa ca, daca vedeti pe undeva minunatele paspusi, let me know, pls



Mie-mi trebuie Aurora!



e plin de Aurore, cantarete, necantarete, mici, mari, am vazut eu, parol



Ole!!! Io daca nu ies din casa, ma gandeam cu groaza! Merci. Mi-ai dat o veste buna.

Mica o iau, nu ma mai fraieresc ca anul trecut, v-am povestit eu... cu Apada... Mai exact trebuie sa fie "Printesa Aurora cu rokita roz si coroana"!

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 26+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Alexandra, ce palton ti-ai comandat de la Desigual?

al meu e ca si asta doar ca in loc de buline are flori si frunze

http://www.desigual.com/en_GB/womens-clothing/coats-jackets/prod-abril-27E2947?selectedPage=4






Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/









IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

merci de primire, fetelor!

mda, asa imi trebuie daca am incredere in cele locuri de joaca si, mai ales, in tantile din ro; ba mai mult, ea ma lua pe mine la rost ca fie-mea nu vb ro

in fine, m-am lamurit si cu locurile de joaca (novus, io am plecat la un bar cu un etaj mai jos ca sa pot fuma)

andiaroro, inca nu am auzit aici de secrete la scoala


ilink, unde vrei sa pleci? poate te bag cu capu-n zapada si te frec umpic la muaca sa-ti treaca nervisorii :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Novussss e superb!!! Eu tinand cont ca ma deplasez doar prin magazine, pe ulitele satului si pe la socrii, cred ca l-as tine in dulap, dar oricum, as fi tare mandra de el!

Ilinca, n-ai stricat nika, dar mie nu mi-a placut s-o aud pe Floric ca-i pare rau ca si-a spalat rufele in public, ca eu invat multe si din greselile altora. A nu se intelege ca nu mai am eu din greselile cui invata ( Floricu, e o gluma, da?), dar poate si altora le/ne vine ideea sa fie/fim mai retinute la a expune calcatul in strachini, pe forum.

Asa, nu mai stiu cine zicea ca ajuta jocul de rol. Daaaa, Floric, asa am aflat eu cum ca il lovea baiatul ala pe fi-meu si mai ales de ce. Asa afli de la Rares ce a fost la gradi, nu intrebandu-l direct ce a facut azi, ca poate sa nici nu realizeze ca ceva s-a intamplat azi, ieri sau maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Novus, e foarte tare. Si eu am unul doar ca cu multe flori si modele pe el... se uita lumea ciudat la mine dar mie imi place tare de tot.

Ilinca, baga-t mintile in cap. Se facea referire si la mine, dar eu nu am ridicat mana.

Pai daca e pe d-astea propun inchiderea forumului. Ne luam jucariile si plecam. Noi cum mai radem? Cum mai facem chestionare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Chiar nu mi-a picat bine faza si gata. Ma retrag ca sa pot s-o diger!
Adica nu stiu, mi se pare cam nedrept sa zici:"hmmm, mai multe ati fost dure! Ilinca...si nu mai stiu cine!" Adica ori analizezi in profunzime o situatie ca sa poti trage o concluzie, ori...nu mai nominalizezi pe nimeni si vorbesti doar la modul general.
Sa va zic ce paralela imi inspira mie faza asta. E ca si cum la ora mea vreo 10 elevi si-ar face raaaau de cap, ar vorbi in afara subiectului, s-ar certa, s-ar imbranci pe sub mese, si-ar trimite biletele. Si la sfarsitul orei as zice:"vaaai, ce recancitranti ati fost! Gigel si...nu mai stiu care, dar au mai fost...ia, care va simtiti?" Si zic asta fiindca Gigel e "oaia neagra", rebelu' cu gura mare, nu conteaza ca acum el doar a vorbit neintrebat de vreo 2 ori in timp ce altii au facut bascalie toata ora, nuuuuu, Gigel e duru'!
Poate eu sunt mai apucata, mai dura-n forma; chiar nu mai conteaza fondul deloc, numai forma? Adica e ok sa-l f@@i in g@#a pe careva senin, zambitor si...civilizat, dar nu e ok sa incerci sa deschizi ochii cuiva pe un ton sincer? Pentru ca eu sincer m-am "tensionat" cand am auzit faza cu laptele-n foc, atunci doar mi-am spus parerea si mi-o mentin, asa cum si altii isi mentin parerea ca un copil tre sa asculte de vorba ta, nu conteaza ca nefiind matur neascultarea se poate solda cu grozavenii pe care adultul le-ar putea preveni...Dar nu cred ca am continuat discutia pe alte ramificatii, cu pahare sparte sau caracterizarea copilului sau altele, de aceea ma doare cand sunt vazuta asa, ca ghiolbana care da de pamant cu toti, lipsita de empatie.
Dar poate am io probleme de "anger management", iaca, o sa staupe tusha sa invatz si io cum poti sa impachetezi un cacat in hartii creponate frumos mirositoare, ca daca-i prezentat asa vad ca e bine-venit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Chato- E chestie de nuanta. Tu amesteci secretul cu surpriza.
Nu cred ca le zice cineva: serbarea e un secret intre ed si copii, iar copii tr sa nu spuna parintilor. Li se spune: pregatim o surpriza parintilor si fiecare copil actioneaza cum crede el: cei care au nottiunea de "surpriza" interpreteaza ca atare, palavragii toarna imediat cum ajung acasa, unii nu inteleg ce tr sa faca si aleg sa taca, altora le intra pe o ureche si le iese pe alta. Nu stiu, daca am cuprins toate variantele, pentru mine toti sunt copii si orice reactie e normala si simpatica.

Noi suntem campionii surprizelor, asa ca Alex m-a anuntat ca imi pregateste o surpriza pentru spectacol de sf de an si ca o sa vad atunci despre ce e vb, altfel nu mai e surpriza...A fost f furios pe Alexandra care povesteste orice la oricine si a venit si a spus ca vor canta, etc.Alexandra cantase deja acasa

De multe ori iesim in oras pentru "o surpriza", asa ca nu-i nicio pb, daca metroul a intarziat si nu mai ajungem la timp la film sau prietenii cu care planuisem sa ne intalnim nu mai vin, aleg pe loc sa facem altceva si evit dezamagirea ca am ratat filmul sau ca nu si-au vazut prietenii.


DUupa ce se culca astia analizez supararile si trimit adresele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Io s de la partid. Am ripostat la acuza de ipocrizie adusa colegelor de partid. Io nu m-am simtit :D

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Io s de la partid. Am ripostat la acuza de ipocrizie adusa colegelor de partid. Io nu m-am simtit :D

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
IULIA va invinge CANCERUL
Where there's a will there's a way
Every saint has a past. Every sinner has a future.


Ai temperatura?

io nu inteleg ce zici:))

Mergi la inceput