Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *453*

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Bebe, chiar e fetita? Mai aveti timp sa va "razganditi"

Of, imi pare atat de rau ca m-a pus cel Necurat sa imi spal rufele pe forum de nu va pot exprima in cuvinte. Inca o data mi se confirma ca e mai bine sa tac.

Bine, am tot respectul pentru Pisigri care si-a batut capul cu mine, si pe ton mai bland si mai taios. Inca o data zic, eu nu as avea rabdare sa scriu atat pentru nimeni. Bravo tie!

Anca, of, mai bine imi scrii pe mail, pe telefon, prin porumbel, prin orice, caci tare ma simt prost cand esti luata peste picior, pusa la zid...si zau, ca acolo e locul meu.

Incerc de acum sa nu mai starnesc discutii contradictorii pe aici, de fapt nici acum eu nu am vrut asta ci doar am venit cu o intrebare al carui raspuns putea fi atat de simplu dar uite unde s-a ajuns.

Cert e ca am gasit si copii pe aici care povestesc (fie si la varsta asta), care spun parintilor cand s-a intamplat ceva - permis sau interzis...Greu am aflat raspunsul dar bine ca l-am aflat.

Si inca ceva...nu ma indoiesc de capacitatile, potentialul si inteligenta copilului meu (atat cat este formata la aceasta varsta).

chiar in caracterizarea pe care ne-a cerut-o la inceput de an scolar tin minte ca am scris despre Rares ca fiind "un copil normal cu trasaturi specifice varstei"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Ha !
Nu stiu voi, da eu sa stii ca ma bucur . Hahaha, si nume de fata aveti, sau faceti ca noi, ne paruim la starea civila cum il cheama pe copilul pe care il declaram? :))))



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 31+
NE PARE BINE, cum altfel, radem si ne amuzam de intamplare;
avem nume cum nu, si asa ^cu Dimitrie nu prea se potrivea nimic^, a zis sotul,
noi ne mai doream un copil, deci nu se pune problema de suparare sau mai stiu eu ce; suntem sanatosi amandoi, mai ales dupa ce am trecut anul asta, ne simtim fff norocosi;
si da sigur-sigur inclin sper ce a vazut dr 2, decat dr1, asta e clar.

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 22
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Deci Anca...de data asta chiar e ultima oara cand raspund....Ma jur pe mustata mea ! (asta e dintr-o poveste cu Pisicutul Pisicel).

Deci: nu i-a scris nimeni cu rautate lui Floric. Pe cuvantul meu ca eu nu am vrut sa fiu rautacioasa cand i-am scris. Nu ma incalzeste cu nimic si nu dorm mai bine noaptea daca stiu ca am enervat-o, pe ea sau pe altcineva.
Dar cred ca e o diferenta intre "azi m-a incuiat copilul in balcon, tuta ce sunt, nu s-a mai intamplat si tre sa gasesc o metoda sa nu-mi mai faca asta" si "copilul asta nu intelege sa nu ma mai incuie in balcon desi i-am spus de 100 de ori". Nu ti se pare?

Cat despre egalitate....nu suntem nici una egala cu cealalta. Una are mai multi bani, alta mai putini, una scrie mai frumos alta mai succint, una pare mai calda alta mai cerebrala, copilul uneia stie sa numere pana la nu stiu cat, al alteia face puzzle, al treilea construieste rachete...puii mei, suntem diferite. Credeam ca ne luam pe fiecare dintre noi asa cum suntem. Eu personal ma lipsesc de odele de preamarire si ma astept mai degraba sa mi se spuna cand si unde gresesc...

Ma rog, cu asta chiar am incheiat. Acuza de rautate este falsa si hazardata dupa parerea mea.



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Si unele nu este blonde, dastepte si cu ochi albastri?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui novus
Trebuie sa va mai povestesc o faza draguta de aseara: ne uitam cu Ada in pliantul de la Lidil unde erau ceva carti si ea imi arata pe care sa o cumpar, apoi si-a ales doua, i-am spus ca nu stiu daca voi avea bani pt ambele la care m-a luat in brate si asa calma mi-a spus : vei avea ! m-am prapadit de ras mai ales datorita intonatiei !!





Mie mi-e cam frica sa apelez la scuza cu banii, sa nu ii dezvolt copilului vreo obsesie a valorii materiale/lipsului... Dar vad ca Ada-i tare inteleapta, poate am noroc si eu cu Adela...



N-ai inteles nimic...Ada se face instructor de dezvoltare personala, guru sau cum se mai cheama, ea stie ca proiectarea in viitor, cu calm si convingere, duce la indeplinirea gandurilor si transformarea dorintelor in realitate. Important e sa crezi si sa stii dinainte ca totul va iesi asa cum ti-ai propus !



Da, mai, tocmai! Eu ma gandeam sa nu stressez copilul cu banii... cand colo ei fac psihologie pe noi!

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 26+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebe_shtrumf

si da sigur-sigur inclin sper ce a vazut dr 2, decat dr1, asta e clar.



Carmen e dr1 sau dr2?

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 26+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Io nu inteleg ceva: de ce atitea impunsaturi si interpretari de texte? Discutiile ar trebui sa curga liber, fara sa se erijeze cineva in Advocicatul Poporului.

De acord ca sintem diferite. Si asta e de bine!! Daca am fi toate la fel, care ar mai fi farmecul? Io cind intreb ceva, astept cit mai multe puncte de vedere, imi place sa vad cum se vede din afara, nu ma supar veci, din contra, apreciez fiecare "altfel" decit propria cutuma/gindire/crez/etc

Si nu cred ca unele e* "mai superioare" decit altele. Cred ca, asa diferite, sintem toate niste superioare; altfel n-am fi o gasca asa faina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui bebe_shtrumf

si da sigur-sigur inclin sper ce a vazut dr 2, decat dr1, asta e clar.



Carmen e dr1 sau dr2?

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 26+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

dr2, azi ne-a masurat.
cu dr 1 cica nascparca vad ca nu se va deplasa..dar mai e pana atunci

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 22
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Buna dimi,

Va dau eu cafea ca am chef de vorba astazi:)).

Am zis ca nu mai scriu la subiect, dar iete ca ma trage ceva de ochi.

Niciodata nu am inteles formularea "copil normal cu trasaturi specifice varstei" mi se pare ca un diagnostic pus de un medic, diagnostic scris in limbaj medical iar pe romaneste sunt cu ochii in ceata.

Sau e cum as zice eu aici de nu stiu ce caracteristici de marketing si voi dati din cap dar nu intelegeti nimic. Sau cum mi-ar spune doambele profesoare ceva teorii lingvistice (Monn, continuam discutia despre limbi) si eu dau din cap si nu pricep.

As dori o detaliere a expresiei. DIn partea voastra, a tuturor si mai ales a lui Floric.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Buna dimineata !!!

Poftiti la cafea si apoi la treaba !!

Nu mai comentez nimic pe marginea discutiilor si acuzatiilor de rautacisme pt ca mi se pare ca ne invartim in jurul cozii si Rares ramane acelasi copil ghidus dar trebuie sa recunosc ca ma distreaza teribil Anca, care aproape de fiecare data ne acuza de mesaje ironice, lipsa de empatie si chiar ea e capul rautatilor


Bebestrumf, sa fiti sanatoase fetelor !!


Kea, cum se mai simte Keutu ? sper ca sunteti toti sanatosi si voiosi


La fel de bine sper ca se simt si bolnaviorii Amalia, Micsunica si Injineru'

Eu aseara am fost la teatru, Maitreyi, tare mult mi-a placut punerea in scena, dealtfel sala a fost arhiplina


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput