Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *453*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui
si ceva mai miscat aici

all



Totooooooooooo!!!!

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 25+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Aseara am fost si la doctorita noastra, nu a auzit nimic la plamani, gatul era ok deci mucii sunt de vina, s-au ingorsat probabil si trebuie fluidificati, voi ce dati pt asta?


Aerosoli cu SF, eventual cu ACC... Mucosin pe gura (varianta mai comoda pt ambele parti, desi probabil mai putin eficienta)

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 25+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Neatza!

a treb sa bag o cafea black, ca ieri m-am indulcit la maxim de atatia sarbatoriti...am facut pasiune pt o praji cu mac, cica e a mamei lui Smiley luata de pe FB si un tort de crema de zahar ars cu multa frisca...in rest m-am delectat cu sandwich-uri cu somon si multe ridichii..rosii.
Pe langa sv, a trebuit sa ma invoiesc la petrecere de pici, unde
Ariana a fost ff incantata ca s-a pozat cu sarbatoritul costumat in pirat si cu un tigru imens - asa zicea ea , de fapt leopard de jucarie.
Probabil ca o sa apara si poze pe FB.astept d-nele cu aparatele sa le urce.

M-am odihnit ff putin azi-noapte, si am o stare de "nu ma pune sa fac nimik, ca strig" ; eu inca visez la .





www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 21
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salut!
ieri am petrecut ziua in oradea iar aseara am dormit la turda. ne-o placut miercuri aci asa ca am hotarat sa petrecem si ziua deazi la turda. merem la salina(a se observa dialectul din zona)
la multi ani cu intarziere pentru anaan, mihaele si gabriele, de exemplu dodo, kea...
de citit nu pot dar recuperez cand ajung acasa. sper ca sunteti bine toate si piticii asemenea
pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui novus

Aseara am fost si la doctorita noastra, nu a auzit nimic la plamani, gatul era ok deci mucii sunt de vina, s-au ingorsat probabil si trebuie fluidificati, voi ce dati pt asta?


Aerosoli cu SF, eventual cu ACC... Mucosin pe gura (varianta mai comoda pt ambele parti, desi probabil mai putin eficienta)

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 25+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!



Ce prompta esti doamba doctor

Noi nu avem aparat de aerosoli desi cred ca va trebui sa cumparam ,nu am luat pana acum pt ca in spital facea ca toti dracii cand o puneau la el

Mucosinul asta e ceva sirop?

Astazi aveam in plan sa te sunt oricum asa ca ne auzim putin mai incolo


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!

Novus la noi a mers ff bine siropul. In 3 zile i-a trecut tusea si tusea urat de tot.

Dodo cred ca siropul este pt toate tipurile de tuse. Este sirop de iedera parca.

Simona cat a fost kilu de par?

Ramona mare pacat ca s-au pierdut filmarle, aveai ce arata la copii. Si mama facea parte dintr-o trupa in tinerete, ceva gen ABBA Atata imi place sa ma uit la pozele de la concertele ei, mai ales ca era tanara si frumoasa

Astazi nu-l duc pe David la gradi, mergem la vara-mea sa-i ducem cadou, caci a fost ziua ei.

Sa aveti o zi frumoasa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui novus

Aseara am fost si la doctorita noastra, nu a auzit nimic la plamani, gatul era ok deci mucii sunt de vina, s-au ingorsat probabil si trebuie fluidificati, voi ce dati pt asta?


Aerosoli cu SF, eventual cu ACC... Mucosin pe gura (varianta mai comoda pt ambele parti, desi probabil mai putin eficienta)



Ce prompta esti doamba doctor

Noi nu avem aparat de aerosoli desi cred ca va trebui sa cumparam ,nu am luat pana acum pt ca in spital facea ca toti dracii cand o puneau la el

Mucosinul asta e ceva sirop?

Astazi aveam in plan sa te sunt oricum asa ca ne auzim putin mai incolo



Ne-auzim!

Adela sta la aerosoli, dar nu prea mult, asa ca ii fac doar cu SF (+/- dexa). Pt muci (nu doar in nas, ci si cu alte localizari) si evitarea nervilor inutili folosim cu succes Mucosin cu miere sirop, ca ii place si-l ia cu placere. De-aia ziceam ca ACC in aerosoli ar trebui (cel putin teoretic) sa fie mai eficient, dar la noi nu se aplica...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 25+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Novus, daca iei aparat de aerosoli cu ultrasunete, ii poti face in somn, cu Ada in pozitie ulcat ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Buna dimineata!Urez si eu La Multi Ani sarbatoritilor de ieri, cu Anaan in frunte Novus, eu ieri tot la 5:30 m-am trezit, din aceleasi motive ca si tine. Eu ii fac Evei aerosoli cu Acc, pt ca tuseste plin, si ii dau si vreo 3 siropuri in paralel...aici cred ca nu procedez chiar bine, dar pe cuvant ca nu mai stiu ce sa ii fac sa scapam odata.Am ramas ft in urma cu munca de birou, sunt data complet peste cap cu platile, ce mai, haos total la mine!Vine weekendul, macar atat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Fetelor cum ramane cu lista lui Mosu, caci imediat bate Craciunul la usa.

Roro cand organizezi extragerea

Mergi la inceput