Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (27)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

am ami aparut si eu ,dar vad ca e liniste ......ma bag in pat la tv la dansez ptr tine va o noapte linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Si eu tot pe inserat!
Buna fetelor!
S-a culcat toata lumea prin casa, doar eu ma relaxez putin pe net ineinte de somn.

Roxy, ai dreptate, as putea sa-l tin mai mult pe Luca seara. Daca ar fi dupa el, ar sta. Uneoriam impresia ca baiatul asta nu simte senzatia de frig. Stiu ca sunt oameni care nu simt frica din nastere. O fi la fel si cu frigul . Problema la noi e: cine sta cu el? . Dar sa stii ca o sa incerc, poate adoarme mai usor, ca tare se foieste. Se da jos din pat, se muta dintr-o parte intr-alta, mai aprinde lumina... e un intreg spectacol

Strumphy,nu te plictisesti pe bicicleta? Eu n-am mai urcat de mult pe ea, dar asa ma plictiseam...

Madutza, eu mereu cand ma necajesc ca Luca nu vorbeste, ma gandesc: stai sa vezi cand o incepe sa vorbeasca, ce ne mai chinuie! Exact asta mi-a venit in minte cand citeam despre dilema lui Cristi. Chiar asa, ce raspuns ai putea sa-i dai? M-am tot gandit si nu-mi vine nimic in minte
Ce carte i-ai luat lui Cata?

Delia, n-am mancat niciodata ciuperci crude. Zici ca-s bune? Sa merg pe mana ta?

Laura, eu nu prea stiu cu face-book-ul, dar am dat si eu acolo clic pe "imi place". Sper ca s-o fi inregistrat votul

Noi maine mergem la un restaurant, matusa sotului aniverseaza 60 de ani. Merg si bunicii. Fratele meu si cumnata-mea sunt la munte... ideea e ca trebuie sa iau si copiii. Cu Ilinca nu-i problema, ca ea e cuminte. Daca o tii in brate e ca o pisica . Dar cred ca Luca o sa ma alerge ba inauntru, ba afara, de nu cred ca o sa apuc sa mananc prea mare lucru...
Va pup, noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

laura si noi tot la dansez....
alina , dar pune-l si tu pe sot sa stea dupa luca, sau pe soacra...
eu vreau sa zic:
David de Simo!pentru maine
Sa-ti traiasca cuscra, sa fie sanatos!
Si Alma-Nectariapentru azi de ziua numelui!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

neata neata dau eu multa ca m-am trezit devreeme ac plecam pana la mama ca nu am mai fost de jumate de an .....va pupik si sa aveti o zi buna ,azi nu o sa am acces la net

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata !

cam devreme, da stiu... de la 6 jumate a fost trezirea...dar mult mai bine decat ieri noapte, ca s-a foit si plans pana m-am culcat eu pe la 11 si un pic, cand i-am spus la ultima tura, pe un ton foarte serios : Sophia, e noapte, e intuneric afara, trebuie sa faci nani, mami e foarte obosita si trebuie sa doarma si ea sa se odihneasca... si a cascat ochii la mine ce iis puneam, s-a chicotit de cateva ori si a vorbit putin pe limba ei si apoi a intors spatele la mine si s-a culcat ma gandeam ca iar o sa se trezeasca din ora in ora dar nu, m-am trezit eu pe la 4 jumate si m-am uitat la ceas si nu-mi venea sa cred ca nu s-a mai trezit apoi am readormit pana la 6 jumate cand a inceput sa planga sa ma duc sa ii dau sa suga si cine sa mai doarma , ca se chicotea de numa o fi luna plina cred, de aia face asa, ca mai face ea cand e luna aproape plina , de ii da o stare asa de verva de chiuie si chicoteste de mama focului si nu doarme nici noptile

eu daca tot mi-a dat trezirea, am coborat la bucatarie, mi-am luat laptopul cu mine, cafeluta sub nas si coc vinete si ardei, vreo 10 kile de ardei si 10 de vinete nu stiu cine m-a pus sa cumpar atatea mi-am dat de treaba... na, parca nu imi era mai bine in pat acum la nani sa dorm si eu si Nick sa stea cu piscoata ?

m-am gandit ca vine soacra mea duminica viitoare si ii mai dau si ei cateva pungi cu vinete coapte si ardei, ca-s pur si simplu lesinati dupa salata de vinete si ardei cu sos de rosii cum ii fac eu,ca mi-a cerut retetele si ea nu are plita cu gas, are 2 cu inductie si soba de aia tipic englezeasca veche, dar ca ea are moderna, nu cu lemne si cu energie electrica si nu ies asa bune cum le fac eu pe foc la flacara ...deh, sa ii intru si eu oleak cub piele, nu ? ehh... ma iubeste ea si cu si fara vinete coapte

ma duc la vinetele mele, aici stau juma de zi da numa bine termin pana vine fata la curatenie si lustruieste ea aragazul ...ehh, il fac eu, ea sa faca restul casei ca ma doare spatele de numa iar de cand m-am bagat pe bicla, ehh... ma babesc, ce mai...

O zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi!!

simo, sa iti traiasca feciorul!!! la multi ani DAVID!! la multi ani si tie mami!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata!

M-am trezit de la 7:30 adica m-a trezit Cata..striga :Titi, chide uta, te ooooog!!! Te ooog!!!! Cata se trezise mai devreme, daduse buzna peste saracutul de Cristi in camera, s-a trezit si el, a aprins lumina sa-si caute in sifonier hainute si a inchis usa sa nu ne derajneze pe noi lumina

Acum vreau sa fac o musaca www.laurasava.ro/2012/10/17/musaca-pentru-copii/" target="_blank">asa

alina, nu mai gasesc cartea care am luat-o...o caut putin mai tarziu si-ti spun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza!Strumph, niam-niam cele mai bune sunt vinetele la foc...
yasmy, azi vreau sa fac turnata cu mere, ceva sfaturi?
laura sa te distrezi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Buna dimineata,

am avut si noi o noapte buna,Alex tot cu muci dar a dormit ok toata noaptea.
Am pus de o supa de taitei si ccred ca fac un pilaf de orez la felul 2.

Strumph,ce harnica esti de dimineata.Eu mi-am luat in august 50kg de vinete si maicamea draga de ea mi le-a copt pe soba la tara si eu doar am mers si le-am luat gata tocate si portionate in pungi.

Ailed,cam asta pap in general:supe,ciorbe,salate si gratar.Carbohidrati nu prea,doar asa la ocazii festive.Paine de2-3ori/sapt doar dimineata cate 1-2 felii de toast.


fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia sa o coci la foc mic. iar aluatul sa fie putin mai gros decat cel de clatite. partea de jos a aluatului sa fie mai inalta, mai multa decat deasupra. eu am lasat prima parte 10 minute la cuptor la 150 grade (desi in reteta era trecut 180) iar apoi am pus merele, cu putin gris (nu este trecut in reteta) si scortisoara+stafide (nu este in reteta) si am mai lasat 40 min. neaparat sa o lasi la racit inainte sa o tai.

yamiii mada ce bine arata!!!

eu pt noi fac mancare de varza cu afumatura iar pt copilasi ciorbica de vacuta!


Mergi la inceput