Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (27)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetelor

ne-am trezit si noi pe la 7 cand a plecat tati la servici, buburuza nu se mai dadea jos din bratele lui si vroia sa plece cu el

strumphitza si pe unde ai fost cu bicicleta? ar trebui sa-ti pui si tu niste ochelari 3D cand esti pe bicicleta sa ai senzatia ca esti intr-un parc, pe o plaja....
ce mai visezi tu la Craciun... lasa ca mai este o luna si vine si noi abia asteptam Craciunul si speram sa fie si zapada mareeee

madutza ai cazut lata? ce comica ai fost. cum ai dormit?

mary super ca ai fost libera. ce somn are si puiuta ta...cum sa doarma de la 13.30 la 17-18? asa mult? normal ca seara n-o mai ia somnul

ailed la fel si eu, nu sunt pentru scosul somnului la pranz, etse necesar pentru copilasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza!
fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Buna dimineata,

sunt franta,musafirii au plecat tarziu,o tona de vase de spalat plus copil mucios acasa.toata noaptea l-am verificat ca horcaia de la muci.bine ca nu are febra.am zis ca mai bine sa-l tin azi acasa sa-l urmaresc,sa-l aspir in nas.
Mai spal niste vase si revin

fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Neatza!
fetele

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Buna dimineata !

pentru mine o galeata te rog sau direct intravenos ahh ce noapte am avut piscoata s-a trezit din ora in ora, nu exagerez!! nu stiu ce a avut !!! eu mi-s chiauna rauuuu!!!1 numai bine o adormeam, ajungeam la mine in pat, atipeam si iar plangea nu stiu ce o fi suparat-o... nu protesta cand o puneam la loc, adormea imediat, mai greu cu mine

Roxy, buna ideea cu ochelarii 3D si cu parcul ar trebui sa cobor bicla la parter in living dar nu am loc de jucariile piscoatei ma tot gandesc cum sa fac sa imi fac un suport ceva pentru telefon sa ascult muzica cat alerg dar il mai bag in buzunar dar de la transpiratie imi tot ies castile si ma enerveaza mi-as pune ceva pe ipad in fata mea dar nu am pe ce si cum, nici aplicatii sa descarc sa vad ceva nu am nimic ca nu m-am ocupat , habar nu am cu ce se mananca! habar nu am de ce l-am vrut!!

Mada cum te-ai trezit ? ai baut pana la urma un whiskey mic? daca a mers la tine ii dau si eu piscoatei la noapte ca sa nu ma mai trezeasca la fiecare 50-60 min

Anda, ai rezistat fara sa bagi nimic din tentatii ? eu ieri mai aveam niste praji de marti si atata m-am invartit pe langa frigi dar nu am mancat-o, i-am lasat-o lui Nick ca el miercuri a tinut post si eu am balotta la praji, si ieri mi-am pus ambitia la incercare si am spus, ori burta plata ori prajitura si... am rezistat! a papat-o sotul aseara, desi nu era o bucata prea mare ramas, tot erau cateva sute de calorii, deci am spus pas

Ma duc sa imi mai fac un espresso dublu!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Strumph, incearca un ceai verde si niste portocale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Anda, gata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

roxy, astazi si noi iesim afara...mult caavem treaba..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

uh...ati petrecut cam mult aseara ? cam greu cu trezirea

Oare ce or mai face burticile noaste Alexina, spiridusha, felicitas?

da mami de Duracell, Ally, cum o fi ? munceste mult ?

alina06 , eu astept poze cu puiutii tai si piscoata doarme singura , de la 3 luni jumate, numai cand plecam pe undeva din lipsa de spatiu/patut o mai iau cu mine in pat dar e un chin ca atata se zvarcoleste si se intinde si ma bate cu picioarele... de imi vine sa dorm pe jos

Simona, mami de 3 flacai, nu mai treci pe la noi ? hai sa ne spui ce mai faceti, cum mai sunteti

Andreea sigur apare de ziua ei ca doar tre` sa ne faca cinste cu tort si sampanie, dar mai avem de astetptat pana pe 30

Lidia, cum e bb? sunteti acasa deja ? Cum se comporta Diana ?

Oare Pisuc cum o fi? Mi-e dor sa ne spuna cum si ce mai face Petru si Alma

Lalely, cum e cu cizmulitele ? dar cu papa ?

Ioana de la Ploiesti, ne mai citesti macar ? daca da, intra sa ne mai spui de voi. As vrea sa aud ca ai vesti bune in legatra cu ochisorii printesei

Laura , astept mesaj sa imi spui ca toate-s bune si frumoase

alehiam, tu ce faci de nu ne mai vizitezi ? prea mult de munca ? ce mai fac puiutii ?

yvyana, esti pe lista disparutilor!! absent nemotivat!

pishko, mi-e dor de tine! daca ne mai citesti, mai intra pe la noi si zi-ne de voi

ma trage de mana piscoata, nu stiu unde vrea sa ma duca de data asta ... sa vedem, eu o tot intreb unde mergem mami, ce facem ? si ea numa deaa daaa naaa zice asta o fi in romana sau engleza?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza ia ocupa-te daca tot ai ipad-ul ala, nu-i pacat sa-l tii asa degeaba? dar cu ochelarii 3D ar fi o chestie super faina, numai sa ai cu cine lasa pisocata in timpul ala ca cine stie , poate o vezi in parcul ala unde vei fi tu cand dai la pedale
ce-o fi avut piscoata de s-a trezit asa des? decat sa fi facut atatea drumuri la ea mai bine ramaneai si dormeai cu ea, sigur ar fi dormit bine cu tine langa ea poate asta si vroia, sa fi langa ea

anda spor la treburi. vasele sunt cea mai naspa chestie posibila pentru mine eu le-as arunca direct, atatea se mai aduna de zici ca suntem 10 persoane in casa dar de cateva zile am chiuveta goala, asa m-am ambitionat sa nu mai am vase in chiuveta dupa masa. pana acum le mai lasam pe seara dar am vazut ca seara nu mai am chef.... inainte aveam chef, acum nu...

mai ales ca acum seara avem alte preocupari..facem cort, ne jucam in cort, aseraa asa am ras cu Anastasia.... face tati cort, Anastasia sta in cort si ma striga tare sa vin s-o caut si intru dupa ea in cort, o gadil, o trag de piciorius...asa se mai distreaza

ailed plimbare placuta si noi imediat iesim si este un frigggg..dar imi place.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

In sfarsit am terminat cu vasele.mai am sa spal pe jos dar dupa ce servesc pranzul micului stapan si-l pun la somn ca nu pot cu el in picioarele mele.
Mi-am facut si eu inca un espresso ca mi se cam inchid ochii.
Strumph,am pacatuit aseara putin cu niste spaghetti bolognese minunat preparate de consortul sarbatorit ca nu am putut sa fac nota discordanta cu musafirii:-)) plus vreo 2 pahare de vin rosu.Dar de azi reintru in cantonament: dupa ora 16 numai apa plata cu lamaie si abdomene.La amiaza bag o supa de pui si dimi am papat o felie de paine cu zacusca.Daca nu pap seara e foarte generos cantarul dimineata.Azi dimineata evident ca nu am avut curaj sa ma cantaresc:-))).

fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput