Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (27)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Ziua buna dragele mele! F frumoasa si calduroasa primirea voastra,nici nu m#259; asteptam la altceva
Strumphy nu am unde sa m#259; întorc la munca,de aceea m#259; zbat cu examenele astea,sper sa reu#537;esc desi nu sunt multumita de ce am facut.Vai,vai ce patanie cu Sophia,Off mititica de ea,sa speram ca nu o ia raceala.Sa ii dai ceva preventiv
Lavi,momentan nu imi fac planuri de concediu,daca m#259; stiu angajata musai ne vedem pe undeva,important e sa avem ce toca si daca reu#537;esc va fi si de 2 concedii unul la mare si unul prin zona voastra ca nu am vazut- o si imi doresc
Delia sa ai spor mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Anda sa ai spor la treburi azi.Si eu sper sa apuc sa scot hainele de iarna ca ne- a napadit frigut
Laura sa va înt#259;reasc#259; Dumnezeu,eu mergeam f des ca am o prietena cu o vila acolo si f multa lume amarata,locuri de munca f putine,stiu exact cum e situatia.Doamne ajuta sa fie bine si la voi.
Greu,tare greu in ziua de azi si toate se scumpesc de la o zi la alta.
Vineri mergem la o cununie civil#259;,lor eu le- am facut cunostinta si a#537;teapt#259; si un bebe.Offf m#259; onoarea itouchul cu diacriticele astea,nu stiu ce se intelege din mesajul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Pfuu,cum sunt eu pe receptie nu mai e nimeni.Astept sa se trezeasca printul sa ne jucam.Pt Rares vreau sa ii luam puzzle magnetic,dar cu forme mari ai nu multe cu animalute sau ma#537;ini,tren electric si inca o punga de cuburi gen lego,ca sa construim turnuri si mai mari de 15-20 ca doar atatea avem de o piesa,mai avem de 2-3-4 piese,dar cu alea construim baza,plus o carte-doua vad eu de care.Mie imi plac alea de la editura Girasol.Am idee pt toate si sa m#259; gandesc si pentru Natalia si sa vad cum le dau care de Mos Cr#259;ciun,care de Nicolae,oricum trenuletul e sigur pentru Cr#259;ciun si mi- as dori sa vina si mosul ca a venit si anul trecut.Pentru momentan nimic,am alte dorin#539;e arzatoare nemateriale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Trebuie sa il pun pe sot sa se uite ca am senzatia ca mi- a instalat Rares vreun dictionar ceva pe aici.Nu stiu cum le face,dar le face.
Acum scriu sa recuperez timpul pierdut.Tare dor mi- a fost de voi!
M#259; duc sa imi fac un lapte cu capuccino si sa pun itouchul la înc#259;rcat ca baterie e slaba.Mama ce m#259; enerveaz#259;
Va pup dulce si revin mai tarziu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Hello!

ieri i-a fost rau Catalinei dupa ce ne-am intors acasa a vomitat, apoi a baut putina apa, a vomitat din nou...si pana la urma a ajuns sa se culce nemancata. cred ca a mancat cam multi covrigi pe drum, a fost haplea si i-au facut rau. Azi e bine, fara scaune moi, febra sau altceva.

yasmi, am admirat covorul. Chiar ca este fff frumos Lucas inca mai bea ceai din biberon? nu ati trecut la cescuta/pahar?

miki, ce program frumos are Vlad la gradi. Pt toate aste aplatesti in plus sau sunt incluse in taxa? daca sunt incluse atunci chiar se merita banutii de particulara

delia, azi am facut pulpe de pui si brocoli, ma nagdeam la tine si la ai tai. oare de ce brocoli nu e leguma?

mandreeac, sper sa fie bine si sa reusesti la examen Uita ca anul asta am ramas in urma cu listele de sarbatori, poate si vremea prea calda de afara nu ma imbie sa ma gandesc asa mult la Craciun ...sau poate am imbatranit?....neh, vremea e de vina Chiar azi ma gandeam ca eu fac curatenia aia mare si generala la sf lui nov, si ca sapt viitoare sau cealalta deja tb s am apuc. Poate prin niste zile asa calde ca astea sa nu inghet cu geamurile deschise

strumph, wow si pe mine m-ar fi stiut tot cartierul Sper sa nu pateasca nimic piscotel

anda, tu la ce cresa duci baiatul? de stat sau particulara? Ma batea si pe mine gandul sa o duc pe Cata, dar cand ma gandesc ca din feb o sa o vad asa putin, parca acum vreau sa fiu cu ea minut de minut.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Hello,

Mi-am adus odorul cu muci acasa si doarme tun ca vine rupt de la cresa.Eu am papat toate resturile de papa din frigi ca ma disperau ca ocupau loc degeaba:))))
Mandreeac,sper sa treci cu bine examenele si mai ales bafta in a gasi un job bun.#351;i eu ma apuc de cautari din ianuarie,cred.
Madutza,eu l-am dat pe Alex la cresa particulara pe considerentul ca sunt mai putini copii in grupa.Merge la program scurt de la 8 la 13 si pare sa-i placa ca vine fericit acasaL-am dat sa se obisnuiasca dar si pt ca mi se parea ca se plictiseste acasa acum ca e frig si stam mai mult in casa,nu ca asta vara cand eram in parc cateva ore pe zi.

fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

andreea super atunci!! hai ca oricum tinem legatura. oricum ti am spus asa ca si idee ca ar fi super sa ne program concediul impreuna! eu pe litoral nu as mai prea merge. visez din nou sa ajung in atnalya dar in cazca nu reusim am zis ca as incerca si bulgaria la un all inclusive. vecinii mei au cheltuit in bulgaria cat am cheltuit si noi pe litoral la noi.... as mai avea si varianta sa merg in Sicilia si vb noi sa facem un circuit cu masina de o saptamana pana acolo, sa stam acolo o saptamana si apoi inapoi. dar cred ca ar fi mult prea mult pt copii.

mada, bea si din canita si din bibe si din cana cu pai...din orice ii dau

am inceput sa ii modific programul juniorului ca deja exagereaza cu somnul de pranz..sub 3 ore jumatate nu se trezeste....ei de cateva zile l am pus la "regim" sa doarma intre 2,5 ore maxim 3. de la 12, 12.30-14.30,15. si seara la ora 21 la culcare pana dimi la maxim 8 cand ii dau trezirea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cat de des le dat ou la copii?? stiu regula si ce scrie in carte..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Lavi,in Antalya as merge si eu dar nu e buget,insa tot la mare vom merge ca vin si sora mea cu sotul si aia mic#259;,deci vom merge toti impreuna si pruncuta ar avea atunci un anisor,insa daca reu#537;esc la examen sunt si angajata automat si sunt multe beneficii atunci inclusiv drumul pl#259;tit o data pe an oriunde in tara,deci ar fi superb sa vedem si noi tara noastra si bineinteles ca si pe voi.Oricum te anun#539; care ne sunt planurile.
Am fost afara cu printul si s- a cam lasat racoare bine.Dupa o ora am venit imbujorati amandoi.Acum m#259; duc sa ii dau papa si revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Maduta multa sanatate Catalinei.Mare grija la covrigi,aseara ne povestea nasul nostru ca i s- a umflat buza rau de tot de la un covrig.
Lavi eu de 2 ori pe sapt in total maxim 3 oua,depinde cat si cum mananca

Mergi la inceput