Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (27)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fetelor va odihniti?
ce faceti de nu scrieti nimic pe aici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Hello!

Am putin timp liber si m-am gandit sa intru sa va salut.
Bebe ieri a fost putin cam agitat, dar cred ca i-am prins "chichita". Este un mare mancau. Daca ar fi dupa el, ar sta non-stop numai la san. Slava Domnului, poate sta cat doreste ca sanii mei oricum pocnesc de lapte.
Diana cred ca are impresia ca bebe este o jucarie. Ne arata unde are nasul, ii face "mui-mui", adica mai-mai, il pupa. Daca as lasa-o cred ca ar fi tot timpul calare pe el la propriu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Va pup fetele.
Delia si Lavi, va multumesc frumos de urari. Am baiat mare..8 ani, iar eu bartana frate...asa ma simt...ma resimt, ma consider deja..

Am sarbatorit ieri vreo 3 ore la un loc frumos de joaca, i-am si costumat, am avut surprize si a fost fain. Am mancat si 3 felii de tort

Strumpfi, sunt atat de prinsa, ca abia mai apuc sa arunc un ochi rapid pe fb...ca deh acolo se poate rapid asa...
Saptamana trecuta am fost numai in cursuri la facultate. E atat de frumos domeniul, de interesant..imi place tare...ce-o fi fost in capul meu in tinerete sa nu ma fac invatatoare? Dar e fff mult de invatat, referate multe, cazuistici...Asa ca trebuie sa ma mobilizez si sa ma apuc de treaba. Vreau sarbatori linistite nu stresate. Deci acum ma intelegeti ca va vizitez mai rar...
Va pup pe toate, va mai verific pe fb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Hello!

Eu azi n-am stat decat dupa copii si ne-am jucat. mancare aveam, nici vase nu am spalat, n-am facut nimic, minic in afar de joaca
Acum ei dorm si am bagat un ochi sa vad ce faceti

delia, ce idee buna ai cu sarmalele puse pt Craciun Cred ca am sa-ti urmez exemplul si am sa fac si eu de luna asta pt dec.

lidia, f bine ca e mancacios baiatul. si cu Diana, e normal sa-l considere papusa poze cu el cand ne pui?

simo, spor la treaba si invatat. Cum sa fi batrana? Cred ca esti cea mai sexy mamica din clasa

cami, tb sa urmez si exemplul tau si sa sa incep sa cumpar si eu de pe acum cadouri pt copilasii prietenilor/finilor/nasilor. Nu stiu cum facem noi, dar mereu, de Craciun stam prost cu banii ...cred ca-i spargem pe toti vara pe nunti

Dupa-amiaza vreau sa tragem o fuga in Decathlon sa-i laum lui Cristi ghetute de "zapada" ...astia de la meteo cand zic ca ninge la sf lui nov, cand aproape de craciun...nu mai stau sa astept ca anul trecut si sa-i cumpar doar ce ramane...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:



azi sunt si am fost lenesa am dormit pana la 10 a luat-o Nick pe piscoata jos in living dupa ce s-a trezit la 6 jumate , a schimbat- e pampers, i-am dat sa suga, dar nu prea a vurt, decat vreo 3 guri... si apoi au plecat, numai bine cat sa dorm eu mutl si bine ...ahh, de ce nu am eu barbatul acasa zilnic sa pot sa dorm pana mai tarziu ?

acum ei au plecat pana la un magazin sa cumpere Nick ceva pentru bicicleta lui si a luat-o si pe domnisoara cu el, fara carut, cica sa mearga pe jos si cand nu mai vrea o cara in brate, o sa-l rupa de spate ca e cam departe unde au plecat sa vedem cand ajung acasa si in ce stare

m-am cantarit azi dimi si am ajuns la greutatea de dinainte de croaziera, deci uraaaaaaaa am dat jos in juma de sapt vreo 3 kile, care le pusesem de cand m-am reintors din Ro deci mai am 5 din targetul pe care mi l-am impus, sa le dau jos pana la Craciun ! am timp cateva saptamani, plus ca incepe postul si nu ii mai fac mancare lui Nick decat de post si o sa pape el singurel la cartofii si legumele lui nu mai fac si nu mai pap cu el seara tarziu, deci iar uraaa!!!

am zis sa ma duc sa incep sa cumpar decoratiuni pentru Craciun, dar ma simt lenesa tare, nu am chef de aglomeratie, ramane pe weekenul viitor, pentru ca ma simt obosita, ieri am stat toata ziua in bucatarie , am copt si curatat si pus la congelator vinetele si ardeii si apoi am facut papa bun, ca avea Nick o pofta, "a pork pie"

Anda, ce nu as da sa o am si eu pe mama asa aproape sa ma ajute si pe mine cu una si alta ... cat despre vase, eu zic sa ceri mosului caddou o masina de spalat vase , ca merita toti banii

yasmi, tu te mai prajituresti mult si ne mai faci pofta? ai grija ca eu-s la dieta poze cu noul covoras minune ne arati ? cu placinte si alte treburi ulci te rog nu pune ca ma ispitesti

Laura, abia astepti sa rezolvi incurcatura cu cizmulitele si sa le aiba cat mai repede Daria inapoi!!.... si am emotii cu posta de aici, sper sa ajunga repede combinezonul si sa ii tina de cald

Mada, spor la shopping poate te lipesti si de ceva frumos pentru Craciun tu deunazi cand ai baut whiskey copilasii erau la mama, de aia te-ai riscat am mai spus io, vreau si eu pe mama la 30 km sa pot sa o las pe Sophia cate o zi doua sa mai ies si eu in oras cu barbatul sau sa stau pur si simplu sa frec mentosana singura prin casa fara sa ma "bruieze" miss piscot

Roxy, eu ma trezesc asa ca mintea mea e setata dupa piscoata si ale ei toane ieri noapte a dormit super bine , dar azi noapte la 3 jumate iar o apucase plansul, si numai nu voia sa adoarma m-am dus sa o linistesc dar imi picau ochii in gura si nici pe picioare nu puteam sa ma tin bine dar a trebuit sa stau langa ea la patut acolo de imi venea sa ma asez pe jos sa dorm asa acolo ... as vrea si eu sa pot sa dorm ca Anastaia, cu morcovul in gura in orice loc, numai ca nu pot

cami, si eu in weekendul asta si pana incepe postul bag tare cu carne ca dupa Nick intra numai pe legume si fructe si scap si de atata gatit , mai o frunza, mai o salata, o leguma, o maslina...si gata, l-am rezolvat rapid

Ailed, cioco de casa as papa si eu mai , voi ma ispititi cu atata dulce stiu ce ii cer sora mii de la Bucuresti cand ajung la ea in decembrie, cioco de casa, ca o face extraordinar de bunaaaaaa de aia tre` sa trag tare pe bicla, sa pot sa pun la loc in 2 sapt cat stau la mama

Simo, sa iti traiasca flacaul sa creasca mare sanatos!! ...iar tu mami, sa nu mai spui niciodata ca esti batrana, cum poti spune asa ceva ? te-ai uitat in oglinda ? cu asa mandreti de flacai, trebuie sa te simti tanara si frumoasa mereu

Lidia, ce-mi place cum povestesti de puii tai in ultima vreme citesc/vad/aud de copilasi, fratiori care se iubesc mult si impart bucuruiile si prostioarele si imi vine si mie sa il fac pe al 2lea acum,pana incepe postul, dar am interzis glumesc, nu vreau inca, poate la anul pe vremea asta sa raman gravi si sa nasc dupa ce face piscoata 3 ani poze cu alex cand ne arati?

Ally, pe la noi nu mai treci ? hai vino sa ne spui de Duracell!!

Yvyana, ai intrat la hibernat deja ? hai la semnat condicuta ?

Catank, ce invarti de intri asa numa pe fuga si ne scrii numai 2-3 randuri ? daca nici baia nu ai inceput-o, ce faci? invarti la sarmale pentru Craciun ?

Nu mai stiu cine a scris, daca imi mai aduc aminte mai scriu ma duc sa imi mai fac o cafeluta si apoi cred ca ma bag un pic pe bicla , daca tot sunt home alone sa folosesc timpul intr-un mod placut

O duminica frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

roxy, am facut mamaliga cu branza si am pus un ochi deasupra... soacra mea face insa ceva ff yammy cand fierba mamaliga si e aproape gata, dar e inca un pic moale rastoarna intr-un vas de yean o parte din ea, lasa mamaliga sa fiarba inca si pe cea din vas pune oua fierte taiate felii, unt, branza si cand e gata mamaliga acopera cu mamaliga fierbinte... iese/...


mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


mi-ai adus amninte de copilarie cu mamaliga soacrei asa ne faceau parintii cand eram mici si eu cu frate-miu ne bateam pe ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Va pup fetele.
Delia si Lavi, va multumesc frumos de urari. Am baiat mare..8 ani, iar eu bartana frate...asa ma simt...ma resimt, ma consider deja..

Am sarbatorit ieri vreo 3 ore la un loc frumos de joaca, i-am si costumat, am avut surprize si a fost fain. Am mancat si 3 felii de tort

Strumpfi, sunt atat de prinsa, ca abia mai apuc sa arunc un ochi rapid pe fb...ca deh acolo se poate rapid asa...
Saptamana trecuta am fost numai in cursuri la facultate. E atat de frumos domeniul, de interesant..imi place tare...ce-o fi fost in capul meu in tinerete sa nu ma fac invatatoare? Dar e fff mult de invatat, referate multe, cazuistici...Asa ca trebuie sa ma mobilizez si sa ma apuc de treaba. Vreau sarbatori linistite nu stresate. Deci acum ma intelegeti ca va vizitez mai rar...
Va pup pe toate, va mai verific pe fb

Simona, mami de baieti David, Matei si Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


LA MULTI ANI cu intarziere si din partea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

urez si eu cu intarziere LA MULTI ANI pt sarbatoritii Mihail si Gavril
ieri au venit ai mei pe la noi si am pregatit sarmalute de gasca si gasca pe varzaa fost un chin, primele sarmale din viata mea facute pe cont propriu, adica singura singurica..mi-a luat de dimineta pana la 3 cand am reusit in sfarsit sa le bag in cuptor, piticii numai in picioarele mele si in urlete m-au tinut ca de, era weekend si aveau si ei pretentii ca ma-sa sa stea cu ei.. iar mami meu a venit cu un tortulet pregatit de ea si chiftelute si salata beof si icre..am stat toti la masa si tare bine a fost, au avut ei energie sa-i alerge si sa-i distreze pe copilasi..
iar azi am avut numai pentru mine 2 ore tare bine a fost, am reusit si eu sa ma vopsesc, sa fac un dus, sa pun o ciorbita pe foc si ..cam atat..

ce sa va mai zic de noi, sunt bine copii, cu muci, cu nervisori, cu energie cat pentru zece..deci sanatosi
andra mea nu vorbeste decat pe chinezeste, spune tati ti tiii, pui pui, api si cam atat..aaa, si canta uta, uta leganuta.. si mi se pare ssss-ita cand il canta..
vlad a fost circ prima saptamana la gradi dupa pauza de o luna, n-a fost seara normala..urla din orice si oricum, si daca stateam in cap dar sper sa fi trecut, sa inceapa sa-l atraga din nou distractia de la gradi..sper sa-l cucereasca cu orele de gimnastica, ca de saptamana asta ii vor duce la un club fain aici in otopeni si vor face yoga si gimnastica au mai aranjat si cu unii sa vina sa picteze pe ceramica..a inceput si aikido tot la gradi, au si 2 activitati pe saptamana cu dansuri cu unii de kla un club de copii..vor sa-i duca la o fabrica de globulete..o multime de activitati, numa sa-i placa si lui ceva..

va pup si mai revin, acum ei dorm si mai am timp sa casc putin okii pe net..


PS am pus cateva poze recente pe FB cu ei, ma tot bateau la cap colegii de servici ca vor sa-i vada si cum n-aveam nici o poza, i-am tras repede ieri in cateva si le-am pus..multumesc fetelor ce ne-au admirat






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

strumphitza si noi abia asteptam si multumim enorm de multttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt

roxy sunt cam 2 ore cu masina dar noi merge,m cu ternul si facem mai mult si nu am stat ca trebuia sa venim ca lucreaza sotul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

scurt,scurt de tot...ca sunt prinsa cu treburi
am pus cateva pozici pe picassa.
as fi pus si cu mine dar arat ca naiba nevopsita....si am cedat ispitei si sapt asta ma vopsesc
revin...

aaa roxy este si poza cu placinta pt tine de azi si cu cremesul..ca erai curioasa///

Mergi la inceput