Spiridusi de ian-feb 2006 (30)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna seara,

Toanca sa fi sanatoasa si sa ai parte de cat mai multe bucurii alaturi de cei dragi
Giova sant tot in tara. Mi-am luat biletul de avion pt 17 martie, atunci ma duc acasa Tata este mai bine, facem ture de palier zilnic, cate 7-8 si avem un hol destul de lung in bloc.Merge fara sa il tin, se foloseste de un baston special cu 4 picioruse ( luat de la farmacie ) Pe 1 incepe perfuziile si tot pe 1 aflam cand se interneaza la Filantropia pt recuperare. Cel mai sigur cred ca in data de 4 martie (daca nu, pe 11 ) L-a vazut medicul de la recuperare si a spus sigur pe el sa nu isi faca griji pt ca se va recupera.
Mie mi-a fost extrem de greu in prima luna, era situatia foarte nasoala cu tata,ma gandeam si la Angelo ca nu este langa mine, mama e bolnava, mi-a fost greu sa ma obisnuiesc cu 2 caini in casa, frati-miu cu bautura, intrasem in depresie dar bine ca m-a ajutat Dumnezeu si mi-am revenit. Am cautat si o veche prietena, fosta profesoara de limba romana pe care nu o mai vazusem de 15 aniM-am dus la usa ei si surpriza: nu mai sta acolo de 4 aniAcum nici nu stiu ce sa cred, o fi murit? Alti vechi prieteni m-au dezamagit, prietena mea cea mai buna care sta cu un etaj mai sus, ma vad cu ea din an in pasti...are alt anturaj si nu prea ma cauta Culmea este ca atunci cand eram in Germania o sunam aproape zilnic si stateam cu ea cate o ora la telefon, iar acum sant cu ea in bloc si nu ne vedem decat foarte rar, de telefon nici nu mai vb. Mie una nu mi se pare normal.
Tineti-mi pumnii maine pt ca merg la decapaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

O primavara frumoasa fetelor! Cu multa sanatate, dragoste si impliniri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Salutare.
Ce faci dragi doamne?
Nu mai da nimeni niciun semn de viata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Nicio veste?
Nimeni nu mai da niciun semn de viata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

IULIANA suntem pe FB, si acolo mai rar, dar tot scriem mai mult decat aici.

in rest....ne luptam cu iarna.



Mergi la inceput