Buburuze de mart-apr2013(9)!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

aruam,pentru hainute uite-te pe bonprix,ca au acolo ceva hainuta de iarna draguta si grosuta :)Si mie imi face cu ochiul dar mai astept putin sa vad cat mai creste burtica

17+ cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Neata!

Povesti cu soacre...nu ma bag ca nu am ce povesti...a mea e departe, la fel e si mama. Ma rog doar sa fie bine si sa aiba singure grija de ele sa nu fiu nevoita sa mai fac si extra! Oricum mi-as fi dorit sa am pe cineva alaturi sa ma ajute cu cate o chestie legata ori de casa ori de bebei. Si mi-as mai fi dorit si o casa fara rate si dureri de cap, dar astea sunt alte chestii, asa ca sunt fericita cu ce am, iar de la Dumnezeu restul!

Ma bucur ca s-a mai insufletit atmosfera pe aici.

Pupici!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pity27 spune:

Wowww, despre soacre sunt multe de spus, a mea desi sta la cāteva sta#539;ii de noi nu ne viziteaz#259; niciodat#259; , cred ca a venit de maxim 10 ori in aproape 6 ani si atunci invitata, insa in weekend īl ducem pe Tudor la ei si nu caraie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danidani74 spune:

Buna, din nou. Sunt datoare cu un raspuns. Dupa cum v-am spus am fost la midwife ieri. Aveam o lista de intrebari pt. ea. Una dintre ele a fost ce imi recomanda impotriva arsurilor. ( eu am deja niste arsuri groaznice) Mi-a dat Gaviscon (sper ca asa e si in rom.). Dar ce e interesant abia urmeaza. In timp ce imi scria reteta mi-a spus sa nu folosesc altceva decat Gaviscon pt ca gravidele au mare predispozitie spre... pancreatita si nu se recomanda antiacide. Am ramas f surprinsa dar ea era f serioasa. Hm, voi ati auzit de asa ceva? Chiar daca inclin sa nu cred voi folosi doar Gaviscon. In sarcina trecuta am folosit doar Dicarbocalm si mi-a mers super. Acum... n-am asa ca... cu Gaviscon inainte.
20 sapt azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Danidani zi mare, sa ne spui ce ai in burtiq si sa auzim numai vesti bune.

Va citesc sa stiti dar nu prea am timp sa scriu, insa asa din cand in cand mai vin si eu cu vesti. Morfologie joi dim la prima ora, sper sa fim bine si sa vin si eu cu vesti bune. In rest pe drumuri care ma obosesc f tare si incep sa le simt din ce in ce mai rau.

Cam cate kg ati luat pana acum in sarcina??




Danina 23 sapt cu

mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danidani74 spune:

Danina
Kg pana acum? 5. Si sunt mandra de asta. Sarcina trecuta am pus aproape 30 dar am plecat de la 55kg acum am plecat de la....mai multe
20 sapt azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosanne spune:

Buna


Am aflat ca cei de la vavian pharma au luna asta oferta la comprese pentru sani si lanolina 1 + 1 gratuit, adica doua cutii cu coprese costa 44 ron, la fel si doua tuburi lanolina. E cineva care doreste sa cumparam impreuna? Daca da, va rog sa-mi dati un pm.

Eu am luat 2 kg, data trecuta 5 pana la 20 sapt.

Roxy, mamica fericita de Diana (20.04.10) si cu 20+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Eu am luat 2.5 kg dar mai este pana la termen :)

17+ cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Ah, ce mamici suple!
Eu am luat undeva intre 6-7 kg , dintre care vreo 2 kg doar in ultima luna...si implinim 5 luni, miercuri
Mai merg la exercitii de graviduta o data pe saptamana, cine stie, poate poate nu ma deformez de tot

Si soacra mea e simpatica si daca vine pe la noi, sigur o sa ne ajute, sa ne usureze vietile. Singura mea animozitate sau inca inadaptabilitate a mea este ca sotul meu inca o suna inainte si dupa servici, litera de lege! chestia asta uneori ma sperie,dar, Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Buna seara fetele!
Eu momentan am luat in jur de 1 kg - 1,5 kg. De fapt am reusit sa recuperez pentru ca slabisem vreo 3 kg in primele 3 luni, asa ca sunt in grafic.

Hainutze ... in afara de pantaloni in care nu mai incap de pe la vreo 10 saptamani (ma strangeau si ma deranjau la talie) si sutiene (am schimbat deja a 2a oara marimea) folosesc inca hainele de ne-gravida. Camasile imi sunt mulate pe burtica, sacourile le las desfacute, puloverele imi sunt mai stranse si cam atat. Nu le mai pot purta pe alea mai scurte, dar am cateva un pic mai lungi, asa ca nu am treaba. Am un paltonas scurt si mai larg ce imi e inca bun (unul singur, celelalte haine de iarna nu le pot inchide decat la primul nasture).

Momentan sunt in grafic, astept sa vad si eu cat mai creste bebe.
Si sper sa nu vina gerul si zapada prea curand :)

17+

Mergi la inceput