Buburuze de mart-apr2013(9)!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

in alta ordine de idei fiindca tot m-am apucat de scenarii apocaliptice si alte traznai la mine la serviciu - lucrez la o firma de reciclare feroase -vezi Remat, programul Rabla - au bagat la tocat muncitorii niste rable . Ei si de azi dimineata au fost nu mai putin de 7 explozii culminand cu cea de acum 5 minute cand a picat si curentul electric. Imi vine sa plec din birou si sa-i iau un pic la refec.
Parca sunt in Afganistan si sunt sub asediu.
Citeam si eu odiseea fetelor care nasc acum in noiembrie ....valeu ce de cezariene...si probleme cu alaptatul....tare greu mai este in sistemul de stat...si tare scump in cel privat.

24 +
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Citat:
citat din mesajul lui EVA_1521
fetelor , eu ma tot gandesc de cateva zile la Aruam si la diagnosticul ala de ventriculomegalie...off...va fi totul bine, clar...ca nu se poate altfel...dar imi pare rau pentru ea ca trece prin asta...
va pup cu drag pe toate si va doresc o zi frumoasa

20+ gemeni
Clexane 0,4 , Aspenter, Lutinus, Femibion 2


Eva iti multumesc ca te gandesti la mine .
Sa stii ca sunt un pic mai linistita am incredere in Dumnezeu ca totul va fi bine.
Am tot citit pe diverse forumuri si am vazut ca in majoritatea cazurilor pana la nastere valorile au revenit la normal si au nascut copii sanatosi.
Nu ne ramane dacat sa ne rugam si sa speram ca totul va fi bine.
Nu mi-e deloc usor dar incerc sa fiu tare sa nu-mi stresez puiutul prea tare.


PCOS , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Elevit 1/zi, Magne B6 1/zi ,acid folic 5mg /zi, Arefam 200mg /2 zi
FIV1 la Giulesti nereusit
insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV
23+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EVA_1521 spune:

ah, aruam...daca ai sti ca nu-mi iese din minte mesajul tau...ma rog pentru tine... va fi bine ...ai sa vezi ...
Am citit si eu pe forumuri si am vazut ca majoritatea cazurilor sunt cu happy-end...doar ca ma gandeam ce e in sufletul tau...ma bucur mult ca te-ai mai linistit...Minunea din burtica ta va fi bine

20+ gemeni
Clexane 0,4 , Aspenter, Lutinus, Femibion 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pity27 spune:

Hello,

Am gasit activitate intensa azi pe forum . Nu stiu cum sunteti voi, dar eu morrrr de leneee si am atata treaba la birou pe care nu o pot amana decat pana diseara.
Ma uitam pe site-uri cu hainute de fetite, imi vine sa cumpar toate produsele , cum pe la baieti bate vantul, de acum am cu ce-mi ocupa timpul.

Aura, mami lui Tudor, 09.09.2010 si Ioana19 saptamani si 2 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxulic spune:

Buna fetelor, eu vin dupa un weekend plin de musafiri si party-uri ca de...un Tudor gabriel are mama. Am avut si lectie deschisa la gradinita si multe vizite de Mihail si Gavril. Dar la asta cu vizitele m-am scos cu 2 perechi de pantaloni de gravidutza si mi-am cautat pe acasa si hainele de cand eram garvida cu Tudor. SDin pacate uit sa ma dau cu creme si mi-e teama de vergeturi dar ma consolez cu gandul ca nici la prima sarcina nu am excelat cu cremele si vergeturi nu am avut. M-am pricopsit cu 3 vergeturi pe coapsa stanga (NUMAI pe stanga) dupa ce am nascut si am inceput sa slabesc.
Eu m-am programat pt morfologie de trim 2 la Iosup pe 10 dec.
Casandra, felicitari pt apartament si sa va bucurati de el. Nu-ti fa griji, tot la etajul 9 stau si eu si inainte locuiam la...parter. Pe noi ne cam duce gandul sa ne mutam pe langa Bucuresti la o casutza, curte, etc.
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Neata la amiaza!

Eva ce frumos povestesti de bebei ca n-ai cum sa nu te emotionezi, mai ales ca te bucuri de activitate dubla:)

Noi am avut un weekend plin cu activitati casnice, mers la cumparaturi si joaca, aseara eram praf asa ca am 9 jumate ca niciodata am dat stingerea; noroc ca si Piscoata a fost de acord.

Azi dimineata am avut un vis care m-a lasat zambind: aflasem ca baiatul nu stiu carui actor se numeste Thomas si am zis wow cum de nu m-am gandit la asta, ce nume frumos, am pus si Gabriel langa cu care cochetam, dar nu eram convinsa, dar impreuna mi se par melodioase pe langa numele de familie. Asa ca m-am trezit cu numele asta in cap si-mi place foarte mult. Mi-a raspuns Doamne Doamne la dilema mea ca eram in pom cu numele; nik nu-mi placea! Sper sa-i placa si lu tati ca nu am avut cand sa "tratez" cu el si mai sper sa nu ma mai razgandesc:D

Pupici si sper sa auzim vesti bune saptamana asta!



Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Eva, bine ca mi-a plecat soacra e chiar putin spus din punctul meu de vedere. Daca nu pleca ea cred ca in cateva zile plecam eu. Inventam o delegatie ceva si ma duceam la mama mea ca nu ma rezistam cu nervii prea mult. N-a mai stat niciodata 12 zile si cand am auzit-o azi ca ar fi facut si ea una-alta da' nu stia rostul casei mi s-a urcat sangele in cap ca atunci cand i s-a pus pata sa faca fripturi la 7 dimineata sa-i duca socrului la spital s-a descurcat cu toate cele si a stiut si sa bata fripturile alea de-a trezit tot blocul. Cum sa bati fripturi la 7 dimineata cand si nora gravida dar mai ales fiul tau dorm!? Si a mai facut intr-o seara supa pentru socru la spital, dar numai pt el nu si pt restul lumii. Deci fazele astea nu le-am inteles. In fine... sunt zen ca a plecat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxulic spune:

Emilia, bine ca a plecat la casa ei si poti rasufla usurata. Eu inca nu am anuntat socrii de sarcina pt ca ma apuca sila "fizic" la cat de dulceag se vor comporta...lucru pe care il urasc. Nu-mi place sa fiu pupata si alintata si fix aia or sa faca si daca nu ma arat incantata de acest spectacol se vor simti ofuscati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Problema mea n-a fost ca a venit la noi, ca a stat cat a avut nevoie, ca am dus-o pe unde a avut nevoie si asa mai departe. Problema mea a fost ca zilnic m-a asteptat pe mine sa-i pun masa cand veneam rupta de la servici desi ea statea acasa cam toata ziua. Ma intrebau colegele daca soacra mi-a facut vreo ciorba ceva si imi povesteau ca soacrele lor le ajuta cand vin pe la ele dar la mine n-a fost cazul. Si acum ma simt obosita rau. Da' o sa imi revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxulic spune:

Emilia, sunt soacre si soacre...bine ca esti linistita acum ca stiu cat stres poate produce o soacra. A mea socra sta pe acelasi palier cu mine si nu reusesc sa o conving sa iasa macar odata in viata cu fi-miu in parc intr-o sambata sau duminica dimineata sa pot sa mai pun cateva lucruri la locul lor in casa. Imi zice ca mai bine il ia la ea...dar il aduce in 10 minute. Si zice ca sta ea cu ochii pe copil sa-mi fac treaba in liniste, dar daca copilul ma stie acasa are o gramada de doleante de la mine asa ca tot nu rezolv nik...indeplinesc dorintele lu fi-miu si o intretin pe soacra care intre timp se plictiseste.

Mergi la inceput