Buburuze de mart-apr2013(9)!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Cand am facut histerosalpingografie la privat a fost singura data in viata mea cand am dat spaga la privat in sensul ca i-am dat 10 ron unei asistente care a fost fff draguta si am vrut sa-i dau.
Uiterior medicului meu i-am mai dus cate un cadou cand si cand adica un buchet de flori o data, o orhidee faina in ghiveci alta data si de 2 ori cate punguta cu cosmetice (o data am pus si un plic cu bani in punguta respectiva, fiindca am fost tare recunoscatoare ca medicul la care ma trimisese mi-a facut laparoscopia de mare succes).
Toate acestea le-am dat ca am vrut eu sa-i dau nu ca se astepta asta de la mine si avand in vedere ca eu nu platesc serviciile ca am abonament platit de firma, ca dr a fost atat de draguta incat mi-a facut fff multe ecografii doar pt ca avea ecograf in cabinet, fara sa imi mai dea trimitere pentru asta si ca o sa nasc cu ea am simtit nevoia sa fiu atenta. Dar in general la privat nu dau nimic gen spaga (am abonament medicover din 2004 si n-am dat niciodata decat in cazurile precizate mai sus).

Marti pe 20 noiembrie implinim 20 de saptamani si mergem la eco de screening malformativ. Si tot atunci o sa vedem daca fetita noastra chiar e fetita sau nu, ca si datile trecute probabilitatea sa fie fetita a fost de 60-70% din cauza cordonului care trecea printre picioruse si masca "situatia".


19+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danidani74 spune:

Emilia, succes marti la eco.
20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

multumesc dani.
Cosmy, te inteleg ca dupa 2 luni de baietel ar fi bizar sa ai fetita. O prietena de-a mea a avut 9 luni fetita cu cordonul printre picioare la fel ca bebele meu si la nastere surpriza: ditamai baiatul. Bafta lor a fost ca au cumparat haine neutre (alb, crem, gri, verde, kaki, maro, portocaliu, rosu, visiniu, galben). Eu am facut la fel dar m-am hazardat si la cateva rochite si bluzite de fetita. Daca as afla ca e baiat barbatu-meu ar fi mega fericit si eu cam botoasa ca deja vorbesc cu ea, ii pun muzica, o alint si i-am ales nume fain Anna. Sa aflu ca de fapt Anna e un Tudor sau un Vlad... ar fi ciudat. M-as obisnui repede oricum, dar o vreme as fi putin incurcata.

19+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Iti dai seama Emilia ca si eu m-as oftica un pic,ne-am gandit la nume si vb cu el la masculin.MA bazez totusi pe faptul ca prima data la 12 sapt a zis ca probabil e baietel,la 15 a zis ca sigur(inca ne-am pus putza in prim plan,bine eu nu am deosebit mare lucru) si acum a zis la um moment dat ca s-ar vedea ceva insa nu s-a pronuntat.ACum ca gresea o data ok dar si a doua aiara cand a zis ca e sigurToata lumea imi zice ca am burta de baiat ca e mai tuguia dar na e babism.Deci pana in 13 dec stam in suspansPana la urma important e sa fie sanatos bebele ca ne-om obisnui noi si cu fetita daca e sa de schimbe culoarea caruciorului

Dani nu stiu ce sa-ti zic de problema ta,eventual incearca sa gasesti un inlocuitor al No-spaului sa sa-ti trimita cineva din Ro.Macar asa esti tu mai linistita

Restul pe unde umblati,pustietate mare aici.Cred ca suntem cele mai lenese burtici la scris,o sa fim codasele odiseei

Duminica placuta si pupici tuturor!!!!



Cosmi 19+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Arianna ce vesti ne aduci de la eco?E ok colul da?

Cosmi 19+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

eu azi am facut ardei umpluti si peste 2 ore merg la gratar la prietena mea ca a fost ziua ei si a fiicei ei. Sarbatorim deci

19+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Buna buburuze
Din pacate,Cosmi,colul nu e ok,s-a scurtat destul de mult pe interior,sambata am fost prog deja la cerclaj dar pana la urma am scapat momentan ca se mai inchisese peste noapte
Acum sunt in pat,cu injectii(am fundul poligon deja),cu trat pana maine cd mergem din nou la eco sa vedem cum mai arata.Pana la urma,voi face si cerclajul daca trebuie,chiar imi doresc fetita asta micuta din burtica.
Mie nu mie frica de procedura in sine ci de anestezia care se face.Nu am mai facut astfel de anestezie pana acum si de acolo si retinerea asta
Daca a mai trecut cineva printr-un cerclaj poate imi spune cum a fost sa ma mai linistesc



17+ cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Arianna capul sus,totul va fi bine.Stai cumintica in pat.Nu stiu ce fel de anestezie se face insa si eu am facut la laparo si a fost ok.Curaj,totul e pt binele bebelusei tale.Te imbratisez cu drag si sunt alaturi de tine

Emilia disctractie placuta si pofta buna



Cosmi 19+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Ariana iti tinem pumnii! La cealalta odisee am avut vreo 3 fete cu ceclaj si totul a fost ok.
Doamne fereste sa dau spaga la privat! De aia merge tara asta asa pentru ca asa gandim si actionam noi pacientii. Noi ii facem asa pe doctori. Una este sa faci un cadou (nu bani) ca si multumire pentru un serviciu bine facut si alta este sa dai bani la privat.
Eu nu am platit la medicul meu decat consultatiile la privat, 3 consulatatii de la stat nu am platit absolut nimik, iar la nastere doctorului nu i-am dat nimik.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
21 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Buna seara fetele
Ariana poate cu repaos total la pat scapi de cerclaj, daca nu...nu iti fie frica fii curajoasa pentru fetita ta. Au fost fete cu cerclaj carora le-au scos firul la 37s si bb a mai ramas cuminte si linistit pana la termen.Tin pumnii.

Eu vineri seara am fost la 3D, si fetita este bine, dez normal cu tot ce-i trebuiedar mai micuta cu 6 zile(data trecuta erau 4) dar a spus dr sa nu-mi fac probleme.Are 355g dar lungime habar nu am ca nu scrie in eco si la momentul respectiv am uitat complet sa intreb.
In schimb placenta este inserata f jos la 2 cm de col si se pare ca daca nu se ridica la cel putin 5cm trebuie cezariana si ma rog la Doamne Doamne sa se ridice ca fac pe mine numai la gandul de cezariana.

Pup fetele si promit maine sa citesc tot tot din urma

de Robert Andrei(18.05.2009) si 20+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput