INSEMINARE 94 - Felicitari Betty200

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Ana cand faci IA? gabyv

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anairisanna spune:

Buna dimineata!!!
Maria,azi am IA.am emotii mari.dar de data asta sunt fff optimista si o sa iasa.



secu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

ANA DOAMNE AJUTA SA FIE BINE

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui anairisanna

Buna dimineata!!!
Maria,azi am IA.am emotii mari.dar de data asta sunt fff optimista si o sa iasa.



Multa bafta!

cu 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Dancutza ce faci? cum te simti?mai mergi la munca?

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_r spune:

Bety FELICITARI!!!
ma bucur mult pentru tine! Sa ai grija de tine si sa duci bebelul pana la termen! Sa fiti sanatosi amandoi!
In legatura cu TSH-ul : eu am hipotiroidie, am depistat inainte de FIV cu cateva luni si am inceput tratam cu euthyrox, la indicatia endocrinologului (pe care mi l-a recomandat dr de la clinica cu FIV). Cand am ramas insarcinata, primul lucru pe care mi l-a zis ginecologul a fost sa imi refac TSH-ul si sa merg cu rezultatul repede la endocrinolog. Am avut 3 si ceva, deci in limite normale, dar dr endocrinolog mi-a marit doza de euthyrox, si trebuie sa merg la control tot la 2 luni si sa imi refac analizele. acum le-am facut si am 0,999 TSH-ul. Deci ideea e sa mergi la endocrinolog care o sa-ti prescrie ceva (probabil euthyrox sau l-thyroxyn) , dar sa nu te stresezi ca nu face bine la bebe. Daca TSH-ul e tinut in frau de la inceput nu o sa ai probleme. Probleme sunt la valori mari ale TSH-ului, dar nu e cazul la tine!

Anairisana iti tin pumnii sa fie luna asta!

MariaBCF , Gabyv, Dankutza va pup dulce!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Ana mult, mult mult noroc la IA!

Maria inca nu am vb cu dr. Surcel pentru ca vreau sa merg intai la endocrinolog, am programare mierciri seara, deocamdata monitorizez beta ca la varsta asta a sarcinii nu ai ce face altceva. Tu cum esti?

Dana multumesc mult de informatii!, m-am mai calmat si eu ca am repetat TSH-ul marti si era 3,02 fata de 3,52 cat era luni, bine la alt laborator dar tot e mai apropiat de 2,5. Am facut si FT4 si a iesit 1,05 cu val normale intre 0,89 - 1,7 deci e in limite si Anti TPO care sunt mai mici de 10 deci sunt ok. Voi repeta TSH-ul si FT4 marti inainte de a merge la endocrinolog ca am o banuiala ca Femibionul cu iodul lui mi-a crescut putin TSH-ul, l-am scos de marti si vreau sa verific daca a influentat in vreun fel.

Dankuta ce face baietelul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Dana ce faci? cum te simti?

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Bety eu sunt in butoi, ...........nu stiu ce vreau sa fac in continuare.Nu ma mai duc maine la beta pt ca mi-am rezolvat sa ma duc azi la 18 la Rmn , l-am sunat si pe Dr Surcel sa fiu sigura ca nu ma afecteaza Rmn si mi-a spus sa ma duc linistita(m-a certat cand i-am spus ca vreau sa ma duc la beta), deci asteptam .Marti oricum testez ,in ziua in care ar trebui sa vina CM.

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Maria iubita mea, hai iesi repede din butoi ca o sa fie bine, medicul stie el ce vorbeste! Abia astept sa vii cu vestea cea mare, ti-am spus ca nu va dura mult.

Mergi la inceput