salutare

salutare | Autor: umbra01

Link direct la acest mesaj

buna tuturor
salutare fete...sunt noua pe forum,ma tot gandeam daca sa ma inscriu sau nu,am citit aproape toate capitolele,poate am mai sarit peste pagini,dar astea mai noi -2012-cred ca le-am citit chiar pe toate,v-am vazut povestile frumoase sau mai putin frumoasa si mi-au dat de multe ori lacrimile ....
in 12 noiembrie merg si eu la PK cu inima cat un purice :(
E prima consultatie la el, am endometrioza operata de 2 ori la Cluj,prima in noiembrie 2011-tesut emdometriozic in abdomen,tratem.Zoladex 4 luni,am raspuns ok la tratament dar dupa ce mi-a revenit ciclul mi s-a facut chist endometriozic pe ovaru drept,medicul a zis sa incerc doua luni sa raman gravida natural ca am sanse acum dupa zoladex,dar nimic.In august am mers la control si avema chisturi pe ambele ovare,in 21 august m-a operat din nou.Atunci dr.meu a zis ca din pacate doar FIV ramane, trompele fiind prinse in tesut endometriozic.I-am scris lui PK,mi-a zis el ca ar fi bine sa fac iar o cura cu Zoladex si sa fac niste hormonale inainte sa incep zoladexul.Zis si facut hormonalele,i-am scris si a zis ca-s ok avand in vedere endometrioza si operatiile avute.Mi-a zis ca sa fac doar 3 zoladexuri si m-a programat pe 12 la un consult si sa merg cu toate analizele facute (ulterior mi-a dat lista cu ce tb facut pt mine si sot).Eu stiind ca dupa primul tratament anul trecut cu zoladex am fost ok,am crezut ca si acum va fi bine,dar surpriza ffffff neplacuta,am fost la control dupa al doilea zoladex si am cate un chist endometriozic pe fiecare ovar (unu de 3 si altu de 4 cm)!!!! Total neasteptat,pe de o parte raspuns la tratament pt ca ciclu s-a oprit,endometru e liniar cum tb sa fie la tratament,dar chisturile astea nu au stiu sa-mi zica din ce cauza au crescut ! Am mai fost la un medic la cluj care face fertilizari si a zis : ori operatie din nou,doar ca risc sa mai pierd din rezerva ovariana, ori o punctie,adica sub control ecografic sa-mi introduca ceva seringa si sa extraga din fiecare chist sangele sau ce-o fi si apoi iar tratam cu Zoladex vreo 3 luni si imediat dupa procedurile pt FIV. Abia astept sa merg in Ungaria s ama vada si PK si sa vd el ce zice, is asa de suparata ca parca toate cacaturile astea nu se mai gata si tot vin unu dupa altu.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Buna!
Ca sa nu stai pe aici singurica,iti recomand sa intri la FIV Ungaria...acolo suntem si noi,fetele care suntem paciente a lui PK
Trista povestea ta...dar eu cred ca mereu exista o rezolvare la toate...trebuie gasit doar momentul si doctorul potrivit

---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

AJUTA-MA DOAMNE!!!

FIV1 Szeged,aprilie 2012, dr.Zadori...nereusit!
FIV2...urmeaza in toamna...cu PK

MTHFR C677T heterozigot
MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

buna, mersi de raspuns, eu am incercat aseara sa scriu si acolo dar nu stiu ce se intampal,nu ma prea pricep eu cu bloggurile, ca nu-mi apare mesaju, clar pe FIV Ungaria am vrut sa intru :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Scrie....ca o sa apara.Logheaza-te,apoi raspund la subiect...o sa apara putin mai tarziu,ca pana la 10 mesaje esti moderata.Te asteptam acolo!

---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

AJUTA-MA DOAMNE!!!

FIV1 Szeged,aprilie 2012, dr.Zadori...nereusit!
FIV2...urmeaza in toamna...cu PK

MTHFR C677T heterozigot
MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui umbra01

....ca nu-mi apare mesaju, clar pe FIV Ungaria am vrut sa intru :)

Buna umbra01,
Momentan iti apar mai greu mesajele online, deoarece ai sub 10 mesaje si esti sub moderare.
Daca ai sa scrii la fete la FIV Ungaria si ai sa depasesti cele 10 mesaje (poti sa iti spui povestea trunchiat in mai multe mesaje, desi acum e cam complicat sa o reiei, ai scris-o de vreo 3-4 ori ), vei aparea apoi in timp real.

Succes si sedere cat mai scurta la acest subcapitol!

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput