Biogenesis Fertility Center -36

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Gabi - stiu ca este doza mare (avand in vedere ca eu nu am probleme cu diabetul), dar incerc sa rabd ..
Nu cred ca voi ajunge la 2000... dar macar sa ma mentin la 1500..

Sper sa reusesc ... sunt destul de ambitioasa , dar starea de rau pe care o am nu stiu daca va razbi ambitia mea ...

Oricum stiu ca doza recomandata de majoritatea dr. pt persoanele cu ovare MPC este de 1500-2000 mg ....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Bafta multa, multa, multa!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ajynx spune:

Buna fetelor! La multi ani! Eu am
Ai intrat pe forum dar cand am vazut ca nu-i activitate am renuntat pt o perioada. Fetelor anul asta o sa fie unul numai cu succesuri, vorba Elenei Basescu! Asa simt eu!
Eu incep in mai procedura de fertilizare , pentru ca si acum 2 ani cand am facut , a fost tot luna mai si a fost un real succes! Deci spor la treaba si sa fie numai cu reusite! Va pupacesc pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

ajynx
La multi ani si tie ...
Si eu voi face o ultima incercare primavara aceasta ... insa nu sunt chiar asa de pozitiva
Nu stiu de ce .. si nici sotul nu este ...

Dar poate e adevarata voeba aceea.. cand iti pierzi speranta atunci se-ntampla minunea ....
Asa ca astept minunea ... caci speranta s-a cam ofilit ....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ajynx spune:

Elly, hai sa faci cu mine in mai, in afara de o singura fata toate am reusit in aceasta luna! In plus ,promit sa te ajut cu psihicul , ma pricep crede-ma !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Ajynx sincer nu am vb la clinica sa stabilim o anumita data ... nu-i nk batut in cuie , doar moralul meu este praf ...

In mai pica Pastele si nu stiu daca vor lucra ... dar cred ca-i ok ...
De fapt, nu stabilesc eu ... vom vorbi cu dl dr D .. La mine va fi un protocol pe cm natural .. o stimulare ff usoara ... in speranta ca vom obtine macar 2 embrioni de calitate ...

Caci eu fac oua atat cat sa pui la o closca ...

As vrea sa mai imi refac analizele si apoi vom vedea ...
Dar sunt aici prezenta ...

Mada - tu ce mai faci?? Mai esti ???

Mbadaran - cum te mai simti ?
Nu mai vreti sa incercati ??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mbadaran spune:

hello,

Am citit ca Adriana a nascut: FELICITARI pentru cele 2 fetite, sa fie sanatoase, sa va lumineze vietile si sa fie fericite toata viata!

Intru rar sa citesc, astept in continuare vesti bune de la fete,dar vad ca se lasa asteptate....poate ca asteapta ghioceii

Elly, inca nu ne-am decis la perioada, probabil in aprilie-mai. Ma mai gandesc, ca in mai este Pastele.



Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Buna dragelor
Mihaela sa ma ierti domnita ca nu am avut timp sa iti multumesc pt cuvintele frumoase Asa e pe 30 ianuarie s-au nascut frumoasele mele fetite Antonia si Bianca, comorile mele. Sunt topita dupa ele, si oricat imi e de greu acum, si crede-ma ca imi este, ii multumesc lui Dzeu pt asa dar si doar privindu-le gasesc puterea sa le fac pe toate.
Sa stiti ca acum un an nici eu nu eram f sigura de reusita, aveam o teama ingrozitoare de esec pe care am simtit-o pina in ziua cand Laura m-a sunat sa imi zica de beta cel pozitiv
Asa ca eu nu cred prea tare in ideea asta cu optimismul si increderea oarba, in semne , in starea de Zen cel putin mie nu mi-a iesit niciodata. Dar cred cu tarie ca va veni un moment asa fericit pt oricare, important este sa nu ne pierdem pe drum si sa mergem mereu inainte; se gaseste ea calea
Catalina cand ai timp, sa ma treci si pe mine pe prima pagina la mamici te rog
Elly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ajynx spune:

Elly, Mbadaran, fetelor ,pastele este la inceputul lunii mai parca, pe 5 daca nu ma insel! Noi ne facem frumusel analizele in aprilie , ne luam schema de tratament si ne apucam in mai de executat tratament! Deci se poate! #128513;#128513;#128513;#128513;! Hai fetelor sa facem grupul celor care reusesc in mai! V-am spus ca acum doi ani cand am facut fertilizarea , a fost tot in luna mai si am reusit toate mai putin una! Credeti-ma , am fost vreo 9 fete atunci! Cica primavara este cel mai fertil anotimp#128513;#128513;#128513;#128513;#128513;#128513;#128513;!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ajynx spune:

Buna! Am fost sāmb#259;ta la clinica deoarece a venit embriologul si si-a f#259;cut al meu sot o spermograma! A ie#537;it un dezastru mondial! #536;tiam ca o sa ias#259; prost ca si la ultima procedura a ie#537;it a#537;a , dar nu atāt de prost! Nu avem niciun spermatozoid, in schim avem in continuare multeeeee leucocite de#537;i a f#259;cut tratament cu antibiotic ! Concluzia este ca tb repetata analiza , apoi tratament cu antibiotic si la sf menopur cred! Dac#259; r#259;spunde bine la tratament īncep si eu prin aprilie sau mai stimularea ! Sunt convinsa ca o sa ias#259; bine ca a r#259;spuns ok la menopur, deci Doamne Ajuta! Voi ave#539;i vreo veste? Este cam lini#537;te pe aici!

Mergi la inceput