Biogenesis Fertility Center -36

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ajynx spune:

Aaaa, ce am uitat sa-tinspun este ca dupa acel tratament am avut punctie oarba si explicatia minunatului Poiana a fost :" nu ati avulat" ! Ulterior am aflat ca nu mi-a dat sa fac Pregnilul si din cauza aceasta foliculii au fost goi! Intr-un fel bine a facut ca nu mi l-a mai dat ca la ce hiperstimulare aveam imi pocneau ovarelr. Asta mi-au spus medicii greci!
Mai am trei prietene care au fost pacientele lui Poiana , cu cate 3 FIV-uri facute cu acesta ( fara succes ), pe care le-am convins sa-si mute dosare la greci si acum au doua dintre ele 3 copilasi si una 1 baiat! Asta de la prima incercare!
Acum ca ti-am dat detaliile astea sper sa faci alegerea cea mai buna pt tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Micaela_ spune:

AdrianaAdy sa inteleg ca la prima consultatie imi negociez pretul FIV-lui? Mi se pare f aiurea, mie imi place sa stiu de la inceput cat ma costa nu sa negociez.
O sa scriu un mail cu mai multe intrebari poate capat ceva raspunsuri, in fct de asta ma gandesc dc ma mai indrept catre Biogenesis .

Adriana tu ai facut merional sau menopur?

Ajynx Eu doresc sa-mi stab dr D tratam iar dr Z sa il respecte . Nu voi face ever hiperstimulare la AMH-ul meu, chiar imi doresc o hiperstimulare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Micaela_ spune:

Ajynx voi opta pt dr Zguri dar imi era teama ca voi fi plasata de dr D catre dr Poiana si nu aveam ce sa mai fac apoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Draga mea unde ti-am dat eu de inteles ca ai putea negocia? Am zis ca ei iti vor spune optiunile si pretul difetilor proceduri care ti se potrivesc.Din mai pina in prezent cine stie ce alte proceduri/variante au mai abordat. Da, eu am facut procedura pe natural si da, eu am platit separat eco+analizele la sange. A fost un procedeu care pe mine personal m-a multumit si din punct de vedere financiar; la aceea vreme cred ca a fost cea mai buna varianta financiara, si crede-ma ca m-am interesat.
Acum tratamentul eu stiu ca poate fi maxim 2-3 fiole de menopur/merional indiferent de ce amh aveam. Asa ca tratamentul de stimulare nu are cum sa coste f mult. Eu am facut merional, mi-a adus cineva din ungaria si am dat 900 ron pe 30 de fiole. Menopur este cam 80 ron/fiola.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ajynx spune:

Micaela, nu poti negocia pretul FIV-ului!! In ceea ce priveste doctorul care te urmareste dupa ce doctor D iti da schema de tratament , Zgury o sa fie cu siguranta, cu el lucreaza dar oricum tu iti alegi doctorul. Deci chiar daca ei iti spun Poiana tu spui ca-l vrei pe Zgury si problena este rezolvata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diancic2002 spune:

Neata fetelor, la multi ani pt ieri Mihaelelor (Mihaela B. si Micaela)
Si la mine dr D mi-a facut schema de tratament si m-a urmarit pe per trat., dar la ET a fost dr. Z, care a avut mana tare buna ca nici pana azi nu m-am despartit de el, asa ca il recomand cu mare incredere pe dr. Z. De dr. P nu am auzit nici un fiv reusit din pacate, sau poate n-au postat fetele...nu pot sa zic, dar cu dr. Z mergi cu incredere.
In legatura cu cazarea in Buc, eu am luat o garsoniera in regim hotelier la 15 min distanta mers pe jos de clinica, a costat 100 lei pe noapte, acum cred ca e 120, dar cred ca poti negocia pt un termen mai mare
Pup fetelor si o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Salutare fetele

... ma bucur ca se mai scrie si la acest topic ..

Micaela- din cate stiu preturile sunt afisate pe site-ul lor ...
Eu la pimul fiv am platit exact cat scrie pe site
parca 9700 FIV + 2800 icsi ...

La a 2 procedura .. este deja o alta discutie .. ti se mai da o reducere, depinde si de protocol ...

Nu cred ca ai ce negocia ...

Eu pot spune ca sunt ff ok ... si merg pe mana lor ...
Deja strang banuti pt urmat. procedura din martie ..

Si confirm ca tot pesonalul este super ok ... Dr. A, DR A, DR Z .. AMria, Laura

.. poti suna pt orice .. eu am evitat sa o sun pe MAria ff mult ... nu vroiam sa fiu stresanta, dar vorbeste f fumos, explica, se implica ff mult ...
Asa ca pt mine este o relaxare numai pt ca stiu ca echipa este minunata ...

Doar ca la mine materialul este fffff prost ..

Asa ca ce-o vrea DD

Ady - la buburuze

Miha B si MAda - .. la primavara ne distram???



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mbadaran spune:

Hello,

Multumesc pentru mesaje!

Elly, in primavara o sa fie urmatoarea procedura. Sa speram ca o sa se termine cu bine. Sa bei multe ceaiuri cu lamaie, te vei face bine. Abia am scapat si eu de raceala, am ramas in schimb cu o tuse care ma cam sacaie. Da, Elly..ne distram

Micaela, asa cum a zis si Ady, pretul FIV-ului nu se negociaza.
In urma analizarii dosarului tau, dr.D iti va propune o anumita procedura, si in functie de asta ti se va spune cat ai de platit.
Vei avea de semnat un contract si toate detaliile discutate vor figura in contract. Nimeni nu iti va solicita alti bani decat cei prevazuti in contract.

Eco de z2 se plateste, pentru ca este facuta inainte de inceperea stimularii. Dupa inceperea tratamentului de stimulare, ecografiile + analizele de sange sunt incluse in pretul FIV-ului.

Diancic, ce faci? Cum te simti?
ajynx
Cata

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ajynx spune:

Te si eu !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diancic2002 spune:

Mihaela ,bine, am fost ieri la eco de control, bbs sunt bine, s-au intors si sunt acum vertical, fata e cu capul in jos si baiatul invers, colul e ok, asteptam morfo de t3 peste 2 sapt. Tot ieri am schimbat si prefixul si suntem tare incantati, speram sa mai rezistam macar inca 6 sapt.
Va pup si weekend frumos sa aveti

Mergi la inceput