Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (26)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata!

Sunt cu amandoi copii acasa si coloram, lipim, desenam, e asa placut Sapt asta e vacanta la gradi, cu toate ca gradi a noastra functioneaza..nu stiu de ce.. eu nu-l duc pe Cristi, sa simta si el vacanta
Astept sa se mai ridice ceata si sa iesim putin in parc.
As vrea sa-i invat pe copii ceva colinde/poezii pt Craciun. Care or fi cele mai usoare?

Laura, grea situatie la voi. daca tot stai acasa cu fata, poate gasesti un copilas de care sa ai grija odata cu Daria...eventual sa pui niste anunturi prin oras...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Hai bb Bogdan Alexandru !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

am venit sa fac galerie lui bb
Bogdan-Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Mada, lipeste niste poze cu nasa in rochie de seara ca la cununia civila puteai usor sa o confunzi cu o mireasa....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Me again!

am facut ceva trebusoara prin casa si acum acum astept sa faca kk piscoata ca e constipata de vreo 2 zile, i-a mai dat si Nick ieri dimineata o banana intreaga cat eu dormeam, deci azi i-am bagat 2 pere si acum astept rezultatul sa pot iesi afara linistita

Am sunat-o pe Andreea, nu se face legatura, asta dupa ce am incercat si azi si sapt trecuta sa ii trimit mesaje si nu se trimiteau si imi veneau inapoi, iar azi am sunat-o de pe fix si imi spune numar neconectat?! oare asta ce o mai fi insemnand?? poate una din voi din ro mai incercati sa o sunati?! eu am incercat de pe 2 mobile si un fix si nu merge, deci de pe altceva nu mai am cum sa o caut

Ailed, de cate lenjerie ne luam ? ceva turquaz ? paltonul meu cred ca stii ce culoare e, nu ? daca ghicesti si ce culoare de cizme mi-am luat, meriti un premiu

Mada, cred ca cele mai usoare colinde sunt : Domn Domn si O ce veste minunata ? sau poate La Bethleem colo-n jos ? nu mai stiu nici eu, nu am mai ascultat colinde romanesti de vreo 3-4 ani, decat asa sporadic, m-am dat de cantecele de Craciun englezesti de vreo cativa anisori Abia astept anul asta de Craciun sa ii vad la mama in prag cum vin cu colinda sper sa fie si zapada, cica taica miu aseara imi spunea ca au spus pe la tv ca o sa fie zapada de sarbatori, sper sa nu fie si viscoala si sa nu imi aterizeze avioanele cand ajung eu in ro

Mi-am terminat si a 2a cafeluta si vad ca imi vine cate un parfum din coltul celalalt de camera ... fug sa schimb piscoata si apoi iesim afara la o plimbare ca a iesit si soarele



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Strumph, lenjeria era in toate culorile, ca ne-am luat destula.....:)
paltonul e turcuaz si cizmele la fel si geanta si deja ma enervezi.......noroc ca nu ne potrivim la nr de la cizme...
Andreea zicea ceva de un examen mai de mult...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Andreea este bine. Sunt bine toti. Are un examen si se pregateste pt el. A spus ca ne citeste cand are putin timp dar nu a reusit sa ne si scrie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna fetelor,

Hai ca de vineri pana duminica am fost pe capul lui David..hotarata nevoie mare sa ii scot gargaunii din cap..
Dintre problemele noastra insa am rezolvat doar una,cea cu ghetele..l-am pacalit cumva,l-am incaltat si afara a stat cu ele,nu a mai tras de ele..Ufff..
Legat de papa,va multumesc la toate pt sfaturi dar ma regasesc total in situatia lui Yvi,am un berbec super incapatanat (berbec sunt si eu ,deci ..are pe cine mosteni -asta sa fac caz de necaz).Cu mancarea nepasat,a fost tragedie nationala..nu a mancat nimic vineri toata ziua,decat fructe pe care oricum le vrea nepasate.In rest pana la 17.00 nimic..cand i-am dat un iaurt..A doua zi la fel,nimic,asa ca i-am pasat ieri si i-am dat supa!!!Sunt o lasa..ce sa mai!!!
Dupa 20 decembrie voi avea liber,asa ca imi propun sa stau numai pe capul lui si sa gasesc o simbioza intre noi!!!
Exact ca si Yvy,azi prefera o mancare,maine o arunca pe pereti...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

Hai bb Bogdan Alexandru !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

nici o veste despre bb Alexandru???

pana una alta ..cine pofteste placinta cu mere si scortisoara??? o am la cuptor si acusi o sa fie pe farfurie

Mergi la inceput