Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (26)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia ms de reteta dar eu sa fac clasicul cremes de pe vremuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Yasmi , da de ce crede Iasmina ca e baiat ? pai poti sa o feminizezi fara sa o sexualizezi...sa le vezi pe unele fetite de pe aici cum sunt imbracate si machiate, vai imi vine rau de asta nu vreau sa ii dau avant de mica la machiaje si alte hainute care nu-s de varsta ei. Cred ca are timp de toate la vremea lor, ca nici eu nu am murit daca nu m-am machiat si facut unghiile pana nu am mers la liceu dar precum stiu ca traiesc intr-o societate altfel de cum am crescut eu, va fi un job dificil sa o tin departe de astea, mai ales dupa ce o merge la scoala si o sa se ia cu prietenele si o sa vrea si ea ..ehh sa ajungem pana acolo zic

Ailed, spor la treaba si mai ia cate o pauza de cafea mi enu mi-a venit aseara fata la curatenie ca m-a sunat ca e racita cu febra si ii e rau si nu poate veni, i-am spus sa stea acasa sa se faca bine si sa vina cand e vindecata

Ma duc sa ma joc cu piscoata, ca tot vine si imi impinge o carte sub nas, vrea sa i-o deschis si sa o intreb unde-i rata, unde-i pisica, flutrele si ea sa imi arate cu degetelul mai trec eu pe aici mai tarziu , ca doar las laptopul deschis si mai trag cate un ochi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

strumf probabil ca vedea ca ne enervam si de aia :))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

buna dimi fetelor noi abia acum ne-am trezit....puturoase

strumphitza cred ca nu i voi lua nimic de craciunptr ca nu sunt banii......desi parinti ne luau in fiecae an asa cum puteau.......dar acum e mica si nu cred ca e problema nu stie prea bn ce si cum

Ailed spor la treaba

anda15FFF FAIN CA ESTI ASA U CA MN 80 KG SI 1 M 67

PTR TOATE FETELE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata!

alina, cat de mare e patul in care doarme Luca? Cata doarme singurica in pat de 1.40 si nu cade dar s-a obisnuit sa doarma mai la mijloc. cristi cand l-am mutat in pat mare se culca doar spre margine...a cazut de vre-o 3-4 ori, dar noi ii pusesem jos langa pat o pilota grosa impaturita si pica pe moale. Bine, oricum se speria dar nu se lovea. Amandoi s-au obisnuit repede in pat mare. Pe bunica ai unde sa o culci in alta parte? Nu conteaza ca sforaie..daca Luca dorme si asa nu-i nici o pb Ideea e, cum va dormi Luca dupa ce va pleca bunica, va mai dormi singur?

anda, am uitat sa te felicit ieri Asa slaba vrei sa fi? 48kg? ce inaltime ai? Daca tot ai asteptat pana acum cu shoppingul, mai bine mai stai putin si prinzi reducerile de iarna

strumph, pai la asa un colet chiar merita sa stai sa astepti postasul Eu pt Craciun le-am tot cumparat la copii...m-am tot uitat pe site-uri cu jucarii si cand mi-a placut ceva am luat. Acum pt Cristi mai tb sa luam o chitara albastra..ca asta e cerinta lui, iar pt Cata vreau sa iau cev acu Micky ca tot e ea mare fan. Oricum avem multe ocazii in dec sa luam jucarii..Sf Andrei, Sf Nicolae, Craciun, ziua lui Cristi, Sf Ion..si la fiecare ocazie tb sa luam ceva pt fiecare, nu putem sa luam doar pt unul. In timpul anului nu prea cumparam jucarii, acum e perioada de reinnoire a lor
La Sophia poate ar fi bine sa faci o selectie..cu ce nu se mai joaca, sau ce nu mai este de varsta ei, sa le pui in cutii si sa le trimiti la un centru de plasament..sau un spital..si faci loc pentru alte jucarii.
La noi multe jucarii le-a stricat Cristi si tb sa le sortez mereu si sa arunc ce e stricat, apoi vreau sa cumpar niste cutii sa le pun la ei in camere si sa mai scap de jucariile din living. Am observat ca atunci cand sunt multe jos, doar le imprastie si apoi le lasa acolo, nu se mai joaca cu ele. Asa, le duc pe toate sus, sii ii las dimineata sa coboare cu ce jucarie vor sa se joace.

Pt mine de Craciun.... vreu sa-mi tatuez conturul buzelor
De machiat poate ca am sa-i cumpar dar mai tarziu si doar daca ea va cere asa ceva. La fardurile mele nu are acces, si nici nu i-as da voie sa-mi smotoceasca pe acolo

yasmi, distractie placuta azi!

delia, spor la treaba!

laura, macar niste fructe sau o bluzita tot tb sa-i pui sub brad..adica ceva ce oricum are nevoie

Si eu azi sunt cu curatenia, si am zis ca doar arunc un ochi la voi..si uite stau de o jum de ora ..ca ati avut limbarita de dimineata

Va pup, am fugit la treaba!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

neata dragele mele

BINE AI VENIT PE LUME BB BOGDAN ALEXANDRU

va multumesc mult mult de tot pt urari, n-am reusit sa intru ieri spre rusinea mea..am avut o zi groaznica la birou, inca e haos, nu stim ce ne asteapta..cat pe ce sa ne inchida cosmelia

va servesc cu o felie de tort virtual ca eu n-am facut nimic nimic..am fost doar cu soacra acasa ca sotul e plecat prin tara, si nici macar un amarat LMA n-am primit de la ea asa ma iubeste..

madutza, parca tu ma intrebai, vlad nu stiu cum a facut otita si inainte si dupa, probabil nu era complet vindecat cand a fost oeprat..sau e extrem de sensibil..l-am dus sanatos dupa o luna de stat acasa si dupa 2 zile ii curgeau mucii ca la robinet, acum are o tuse metalica in piept si il mananca urechile..ce urmeaza ? hmm, cred ca stiu..
copii sunt binisor, vlad f f greu merge la gradi..parca sa zic ca azi a fost un pic mai bine, insa nu vreti sa stiti cum face..cum tremura, cum se consuma, ce emotii traieste in minutele alea cand trebuie sa ne despratim.. si da, madutza, mie vlad pe cat creste mi se pare f f f , extrem de sensibil as fi vrut sa fie mai infipt, mai dezghetat nu bleg ca ma-sa

va pup si mai revin



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

miki, soacra-ta parca e un personaj negativ din telenovele, cand le vezi in filme zici ca sunt exagerari... totusi exista... din pacate.....noi ne-am gandit la tine si noi te iubim mult asa ca las-o pe soacra-ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetelor?
noi abia am venit de afara, Anastasia a adormit pe drum este un frig la noi, soare cu dinti, mai bate si vantul...ne-au inghetat mainile, iar nu ne-am luat manusi

strumphitza mie nu mi se pare deloc o culoare indrazneata albastrul de la palton ca doar nu este verde fosforescent
este un albastru tare placut si imi place ca nu este o culoare comuna, s-o vezi peste tot cum este cremul, albul, negrul, maroul. maroul ma dispera, nu-mi place deloc cu toate ca mai am si haine maro dar maro inchis de abia se vede
daca ai mai multe haine rosii, caramizii era musai nevoie de o schimbare

ailed am citit tot dar am scris doar ce-mi placea mie sardinele nu-mi plac, macroul da. dar trebuie sa caut eu mai multe alimente, ca doar nu o sa mananc numai din astea, nu?

miki de ce oare sa faca Vlad asa? oare se poarta educatoarele urat cu ei, le interzice sa se mai exteriorizeze, sa tipe, sa urle, sa spuna una alta si poate saracutul ramane asa setat si acasa... de la ce schimbarea asta?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ailed eee...asa da mic dejun, foarte bun si satios. asa trebuie sa fie micul dejun. asa consistent sa papi in fiecare zi la micul dejun, este cea mai importanta masa

strumphitza eu vreau sa-i iau la buburuza niste...cum se numesc? alea de construit de le bagi una intr-alta...lego? are cateva de la nasica noastra cea mica si toata ziua construieste cu ele dar nu-i ajung. am sa-i iau un saculet din ala cu cubulete din astea. facem vaporase, casute, robotei...ii plac tare mult si mai vrea ceva jucarii cum ai zis si tu, educative. si am vazut si un hanorac de blanita cu urechiuse, asa frumossss si alb

anda la 48 kg vrei sa ajungi? eu de acolo am plecat si am ajuns la 50 kg, nu mai vreau 48 cu toate ca nu arat asa slaba, de 48.

miki a stat soacra la tine si nici macar o urare de ziua ta nu ti-a facut? ce oameni.... poate a uitat, stii cum sunt batranii astia parca prea de tot....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza eu nu as lua farduri Anastasiei. nici nu concep asa ceva. nici nu-mi place cand vad fetite mici date cu oja sau cu ruj, mi se pare ca le ia toata puritatea. sunt copii si trebuie tratati ca atare nu sa-i mascam asa de mici. o sa aibe timp sa se boiasca mai incolo cu toate porcariile. le stricam si ten si buze si unghii de pe acum.
eu prima oara m-am machiat in clasa a 12-a, acum vad fete 'mascate' de prin clasa a 4-a unele chiar mai mici de aia arata cum arata mai tarziu....
bine, fiecare face cum crede, normal.

bb_yasmi prin alte metode sa o feminizezi nu prin farduri. si daca este mai baietoasa ce are? decat o sclifosita mai bine asa asa este si fetita nasilor nostrii, mai baietoasa, se joaca mai mult cu baietii...mie imi place asa, nu i-au placut papusile.
ce este cremes cu vanilie?


Mergi la inceput