Colectia de toamna-iarna 2005 (41)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

La multi ani Andrei,Ilinca multa sanatate si sa aveti parte numai de bucurii!

Suntem prinsi cu scoala si activitatile extrascolare, nu mai am timp de nimic, mai am cateva zile de concediu si abia astept sa stau sa nu fac nimic( visez sa-mi pun un film bun si sa stau in pat).

Am inima cat un purice pana primeste sotul meu rezultatul la biopsise, are ulcer duodenal, tb sa tina regim sa se lase de fumat, cafea,plus tratament, peste 1 luna tb sa refaca endoscopia.

Maria, am citit ca ai fost in Cluj, daca stiam veneam si eu la intalnire sa te cunosc, poate data viitoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

La Multi Ani fericiti si sanatosi, Ilinca!!!
Feli, sa-ti traiasca soricelul!

Soso, sanatate sotului!

Corap, cum mai e Andrei? Dar Anais?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

LMA si din partea noastra bebelusilor de colectie!

Lavi super articol ms pt el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

la multi ani Ilinca!
la mukti ani Albert!
Adelina ce mai faci cu sarcina, deja trebuie sa fie burtica mare! E fetita?

Cora, cum mai e Andrei, mai face febra?

Soanso, bafta multa cu biopsia, medicii ce au zis dupa endoscopie? Sanatate, sa fie doar ulcer ca e tratabil.

Ami a fost vaccinata ieri asa ca a fost agitata si maraita toata ziua, temperarura 37.4 deci nu i-am dat antitermic, eu nervoasa pt ca eram obosita dupa 4 nopti dormite sub 6 ore datorita V lipsa, iar Nati a profitat de situatie si s-a lalait pana seara cu temele si obraznicindu-se cu fiecare ocazie.

Azi noapte insa Ami s-a trezit de vreo 3 ori pana la ora 3 dar V a fost f dragut si a culcat-o el. Eu doar a, alaptat-o. Eram atat de rupta incat nu as mai fi facut fata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

La multi ani lui Chiti! Ilinca, sa ai parte de tot ce-i mai bun, multa fericire si noroc!

La multi ani, Albert!

Soso, multa sanatate sotului!
La Cluj ne-am hotarat in ultimul moment, dar a fost foarte fain si mai vrem. Data viitoare anunt sigur, ar fi fain sa va vedem!

Lavi, deci - cumva - ati supravietuit si de data asta. Greu. Sper sa ai parte de zile si mai ales nopti mai linistite acum, sa reusesti sa-ti reincarci bateriile .

PS. am murit de invidie la poza lui Crissy cu caietul Elisei (de pe FB). Mai multe nu mai zic

Partea buna e ca Anuca promite, deja stie sa scrie de mana in rand cu Cristi. Iar plansele de colorat i le cam termina ea.
drept e ca se cam exagereaza cu coloratul, deja e pe terminate setul de creioane colorate luat la inceputul anului .
Ieri a avut prima dictare in clasa - va trebui sa incepem sa exersam si astea de-acum inainte.
Iar printul meu debordeaza de chef de joaca, parca niciodata n-au facut asa partide prin casa ca acum, de cand avem si temele .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

Lavi, pai eu eram cu el cand a facut endoscopia( e nasoala rau procedura), doctorita a pus diagnosticul de ulcer duodenal, are o "rana' de 1cm , se trateaza cu medicamente si regim alimentar, partea proasta este ca nu a avut pana acum o saptamana nici un simptom, abia dupa vacanta Soranei mi-a zis ca-l doare stomacul si l-am si dus la ecografie, endoscopie, el este slabbbbb si daca mai tine si regim .

Maria, si eu am impresia ca cam "lalaie" la scoala, sunt inca tot la bastonase la literatura deja Soranei ii este cam lehamite de ele.la matematica sunt la cifra 6 adunari, scaderi 0-6.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Cica la Nati:"binecuvantat sa fie Dumnezeu! Nu am avut azi chit-chit!"

Faza cu Dzeu e de la religie, of course.

Nati e la litera N iar la matematica la cifta 9. Bine ca a terminat cifrele si deci s-au terminat paginile intregi de cate o cifra.

Soanso, sa manance bine din ce are voie, regim nu inseamna musai slabit. Of, sanatate multa!!!

Maria, eu dictari inca nu vreau sa fac cu ea, vad ca face zilnic in clasa si tot FB a luat oe fiecare, nu face greseli, deci inca nu ma stresez. O sa fac dictari mai pe la sfarsit cand vor ajunge la cuvinte.

Da, a fost un mare hei-rup pentru mine plecarea ast a lui Virgil. Ma descurc f greu cu 5-6 ore de simn. Azi noapte in schimb am reusit sa dorm veo 8.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns proadelina spune:

Multumim de urari! De asemenea si din partea noastra pentru toti aniversatii mici si mari, un sincer La multi ani!
Sarcina decurge bine, suntem cu toti sanatosi, iar la prima vedere vom avea o fetita.
Albert este foarte incantat de ideea ca va avea o sora. In rest, cu temele este destul de lalait, dar daca il intreaba cineva zice ca-i place la scoala.


Adelina 30s si Albert (16.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Adelina, ma bucur f mult ca sunteti bine! M-am tot intrebat ce faceti. Deja 30 de saptamani, ce a trecut timpul!

Amalia mea e o scumpete, deja sta in cadita asezata si se tine cu mainile de marginile caditei . La sfarsit i-am facut si putin dus si a fost un pic contrariata dar n-a zis nici pas!

Cateodata am senzatia ca e o minune pe care Dumnezeu (sau natura, pt mine se cam confunda notiunile) a creat-o si ne-a dat-o in dar si in grija.

Senzatia asta am avut-o la fiecare bebelus si in ciuda varstei si a experientei inca ma simt coplesita sufleteste de ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

la multi ani Amalia!
la multi ani Iris!

Ilenutza, inca un articol misto de acolo: http://nbci.ca/index.php?option=com_content&view=article&id=29:protocol-to-manage-breastmilk-intake&catid=5:information&Itemid=17

Si mai sunt si altele, daca n-ai ajuns la cuprins, acesta este aici: http://nbci.ca/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=5&Itemid=17

Mergi la inceput