Strugurasi de sept-oct 2011**Primul capitol!**

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Neata fetelor.

Ingeras sunt in asentimentul tau si te inteleg. Noi am ales sa stam cu parintii mei la tara pentru ca Edi sa creasca intr-un mediu sanatos cu curte, aer curat,liniste, nu intre betoane, noxe, zgomot...Bineinteles sunt avantaje si dezavantaje de ambele parti insa acum fiecare alege cum considera ca este mai bine si cum are posibilitatea. Nici pentru mine nu este usor sa fac naveta la Bucuresti 98 km, sa lucrez 8 h pe zi si sa ajung seara la 6 acasa dar sunt multumita ca-mi vad puiul zi de zi si e tare fericit cu bunicii, e innebunit dupa tataie, mama se ocupa cu toata dragostea de el, ii gateste ziua, il plimba,.... Nu cred ca as fi facut o alegere mai buna momentan iar ideea de bona am exclus-o din start atata timp cat are cine sa stea cu el.
Sunt de acord cu May ca e bine pentru psihic si pentru cuplu sa mai iesiti si singuri undeva cateva ore. Noi mai iesim cand si cand sa luam masa in oras, maimergem la cate o petrecere si venim acasa cu o stare buna.

Maysanatate multa puiutei

Alayna nu te ingrijora pentruca va merge cand va simti ea. Asa facea si Edi iar cand si-a dat drumul la mers nu s-a mai oprti , asta la 1 an si 1 luna.

Pupici multi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Buna dimi!
Si eu l-am lasat in week pe R la bunici siam fost la BV. Piticul nu a fost foarte incantat dar s-a acomodat.
Noi am fost la o nunta. nu ca as fi avut vreun chef, dar a trebuit. Macar m-am plimbat.
Totusi, gandurile nu mi-au dat pace....ma uitam la invitati, fericiti...peste ani. cauti filmarea de la nunta sa ii vezi pe cei dragi care nu mai sunt printre noi. Mi-am adus aminte de tata , de nunta mea. ...
Nu vreau sa intristez pe nimeni.

Chiar daca e marti 13 va doresc o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

bunaa

bine v-am regasit la primul capitol din casa noua!

iar am lipsit nemotivat

noi suntem bine, praslea creste, ii dau maselele drept pt care are de vreo luna niste scaune suspecte. am incercat diverse tratamente, diverse regimuri alimentare.. se pare ca nu am ce sa fac decat sa astept sa treaca perioada. il tin totusi pe un probiotic...

am citit putin dar am vazut ca avem cateva gravidute!

anca_toma felicitari!

acum ca mi*am facut re-intrarea, mai revin

o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:




Offfffff, noi nu ne permitem sa platim bona si sunt nevoita sa o las pe Nasti la bunici un an de zile cand o sa mearga la gradinita.
Cand ma gandesc mi se rupe sufletul dar nu avem alta solutie.


ALAYNA ii dau lapticul cu canuta cu pai.Eu nu o mai alaptez de 3 saptamani timp in care mi-a refuzat laptele.Si duminica cand am mai incercat am ramas surprinsa ca l-a baut.

Azi dimineata a baut 150 ml.

Va fetelor.scriu cu ea in brate si nu ma lasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

neatza

fetelor, noi il luam pe ayan inainte oriunde, am fost si cu el la tra pt un weekend cand avea doua luni era prin noiembrie...si peste tot il luam cu noi, dar am zis ca a crescut si ca ii face lui bine sa maistea si fara noi, s anu ii fie mai greu mai incolo..cum am stat fara el? greu!!!!dum dim, d'abia asteptam sa ajungem la pitesti sa sil vedem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza...

Rach. da deja ne intelegem cu eaf bine, seara cand ii e somn, ma striga mama mama, merge in dormitor se urca pe perna ei si asteapta, daca nu sunt prezenta la apel vine si ma ia de mana si ma dce in dormitor..
Cand se trezeste : mama papa... sau mama tzitzi... deja ne arata cand face pisu, si ne arta olita dupa ce face
Insa fiecare copil cu ritmul lui.. stii cat ma ingrijoram ca ea nu gangureste, cand toti o faceau deja, ca merge cand ai vostri alergau..

Cu lasatul la bunici sunt in asentimentul lui BUNNY... nu imi imaginez sa stau despartita de ea.. insa in viata sunteti nevoiti sa luam decizii care uneori ne dor.. si eu in primavara trebuie sa aleg : fie gradinita privata fie naveta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Fetelr.. v-ati interesat de gradinite? particulara sau de tat? cresa sau gradi?

eu am suna unde vreau sa o dau pe Ela, adik(naveta sau gradinita), ma costa 1100 lei (f mult insa si naveta e 8-900), au baby grup de 1.6-2 ani, si o rimeste fara ROR fara probleme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

La noi nu exista optiunea bunici.Mama nu mai e iar soacramea e la 370 km distanta(slava domnului), dar daca ar fi langa noi clar as apela la ea, chiar daca certurile arr fi pe masura.
Deci parerea mea e ca daca aveti bunici profitati , pe langa faptul ca copilul e ingrijit si iubit se simt si ei utili.

Azi nu mai am dureri de burta,deci pot sa zic ca sunt ok azi.Imi doresc din inima sa plec acasa, dar soc tre sa mai stau pana la sase juma la birou.
deabea astept sa ma duc vineri la doctor , nu mai am rabdare, sunt ca un copil mic care are un cadou in fata si i se spune ca nu are voie sa il deschida pana ....

Azi i-am comandat lui Iancu protectia de pat , deci de joi o sa doarma ziua in patul lui mare , sper sa pot pana la anul sa il obisnuiesc sa doarma in patul mare si sa scap de patul(macar pt cateva luni).

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Anca nu te stresa prea tare la munca ca nu-ti face bine.
Cum il obisnuiesti sa doarma in patul mare. Vreau si eu...
Eu ma gandesc cum sa-l dezobisnuiesc sa se culce seara neleganat, probabil daca as avea rabdare sa stau treaza pana la 12 noaptea cand ar fi el rupt de somn sau nici atunci

Sei ce mult costa gradinita. E cu program prelungit? Noi avem norocul ca nu platim naveta. Am o masina de munca care ma ia de acasa si mai motai pana la servici si inapoi si-mi mai incarc bateriile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Si la noi ar mai fi varianta cu cresa dar ma gandesc cand o sa raceasca(clar atunci cand sunt in colectivitate racesc mai repede) cine o sa stea cu ea acasa? Ei trebuie sa pape singurei si nu o vad pe Nasti ca o sa pape singurica si ma indoiesc ca doamnele de acolo o sa-i dea cu lingurita cum fac eu, sau bunica ei.

Noi mergen saptamananl la tara si in plus eu mai am si vacante.

anca ma bucur bca te simti bine

Mergi la inceput