Strugurasi de sept-oct 2011**Primul capitol!**

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Sei pe mine ma ajuta matusa mea iar acum daca a murit bunica o sa ma ajute si mama.........cred c-o sa faca cu randul cu matusa.Dar asta cand sunt la serviciu, cand intru in casa ele pleaca ca au si ele casele lor.
Lali, Razvan a vb pe la 3 ani.......pana atunci spunea mama, tata si caca.Cand a inceput sa vb direct corect, corect inclusiv r-ul.
Eva cred ca va fi la fel.La ora actuala spune mama silabisit deci nu legat, teta, pa,pa si cam atat.In rest onomatopeie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Buna fetelor

Tot intru in partea cealalta si apoi imi aduc aminte ca ne-am mutat


Oana ce repede ai invatat sa crosetezi.....Bravo tie Daca ai avut o profa buna...


Noi am inceput sa zicem Da, ochio la ochi, ata la gata si din cand in cand pe tata.
Eu am vorbit la 4 ni si sotul la 2


Si in legatura cu siexul...eu d ecand o am pe Nasti nu mai am chef ca sa nu zic dupace ne-am casatorit.Inainte de casatorie am fost 9 ani imreuna si stam bine.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

buna fetelor!

Despre discutia lv contra lp, mie pediatra mi-a zis asa ca lp are mai multe chestii bagate gen vitamine pe langa lapte deci ar fi mai ok, dar nu ca lv nu e bun.eu ii dau lp sincer si pt ca mi-e mai usor de procurat ca na ala il iau o data pe luna si nu stau cu stresu daca am sau nu.

Soacra e inca la mine, maine o opereaza si vineri o ducem acasa, sa ramana acolo mult si bine.

Azi ma duc la doctor sa vad ce face bebe 2 , sper sa fie bine si la locul lui .

Si eu inca intru in casuta veche si apoi ma prind ca ne-a mutat...

Lali ffff tari aia mici cum se inteleg ei, sper sa fie si ai mei la fel.

Nanna mai traiesti ????????? ne e dor de tine.

Sanatate Strugurasilor bolnaviori ca din pacate vad ca sunt numerosi.

Noi azi mergem la vaccin , defapt cred ca deja a fost taicasu , sper sa nu fi plans mult.
Va zic maine daca am avut reactii adverse.

ma duc in pauza ca am o foame de lup(inca nu am greturi, dar na nici prima data nu am avut).Am avut o stare vineri si sambata naspa la stomac dar cred ca a fost de la nervi.
revin

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

olla

fetele ce vorbarete sunteti, nu mai tin pasul cu voi, v-am citit repede repede pe toate, eu ma simt mai bine cu raceala,e pe trecute, in rest, cu timpul sunt varza verezelor, sot pretentios la mancaruri, ayu nazdravan...aoleo..se urca pe mese, baga tot in gura, se agata de tot, fura orice obiect...fuge d enu il mai gasesc prin casa...

va poop
anca, sa ne zici de control cum fu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_toma

buna fetelor!

Despre discutia lv contra lp, mie pediatra mi-a zis asa ca lp are mai multe chestii bagate gen vitamine pe langa lapte deci ar fi mai ok, dar nu ca lv nu e bun.eu ii dau lp sincer si pt ca mi-e mai usor de procurat ca na ala il iau o data pe luna si nu stau cu stresu daca am sau nu.



asa si eu auzisi ca avand fier adaugat e mult mai ok decat laptele de vaca, depinde de vaca

Eu inca n-am dat smantana sau branzica la fata, nu dati cu bata, ok? doar de vreo 3 ori iaurt normal, in rest, Primul meu Danone facut cu formula

pana nu uit..de andrea_T ce mai stim? ca ultima data zicea de fizioterapie la picioruse la Andrei...nu?

jade ???????????????

ooka sanatate la fetite

zubi trecu raceala?

may eu sunt rea de tuse, tusesc cu saptramanile pana mi se inflameaza pleurele si-abia atunci imi fac planuri de spital, in fine, de cele mai multe ori rezolv cu...apa! da da, am patit de-am fost la urgente c-am crezut ca am coasta rupta de-atata tusit, mi-au scos sange, mi-am facut radiografie, au vazut un muschi umflat si m-au trimis acasa cu paracetamol si apa. de-atunci cand ma ataca tusea dorm cu sticluta de apa langa mine si.n 2-3 zile is ca noua. cu asta vreau sa spun ca medicii ne par exagerati ca nu ne dau tratament, dar sa stii ca se poate si fara, un truc ce aplic eu casei cand tusim: usturoi, cand fac supa, arunc vreo 3-4 catei la fiert, acolo cu taiteii...functioneste! lali aplica si tu teodorei reteta

camady cand Noa e pusa pe sugubete nu ma lasa sa fac treaba,si-atunci stau dupa curu ei cat vrea ea, dar cand e musai sa fac mancare/spal o las sa-si faca de cap intre castroane, linguri sau pungile de plastic. le arunca pe toate prin toata bucataria. dupa juma de ora, eu mi-am facut treaba, strang in 5 min si plecam linistite la joaca...in afara de bagat degetele in priza eu o cam las sa faca de toate. Mi-a mai spart, mi-a mai trantit/rupt una alta, dar nu ma stresez...

michella a spus fata adevarul

anca te asteptam cu vesti. faci eco?

mai era ceva si nu mai stiu...memorie de elefant






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Lali, nu am facut, bine k mi-ai adus aminte, maine fac

Rach, Oana a invatat singura din filmulete de pe youtube, ca nu a mai fost la mine
rusinica Oana :D

Dbunny si ce faci cu usturoiul dupa ce il pui in supa?

http://lifespa.com/2011/10/stop-a-cold-in-its-tracks/



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Neata fetelor, care sunteti prezentela cafeaua de dimineata?

Ura fetelor , am scapat momentan de problemele cu dintii si altele.
Acum mananca Edi ca spartul, nu am ajuns bine acasa aseara ca m-a luat de la usa "mama papa" si s-a dus direct pe scaunelul lui . I-am dat rapid mancarica iar la o ora mana intinsa sa-i dau banana, mai tarziu imi facusem si eu o salata cu de toate si bineinteles mi-a luat furculita din mana si mi-a mancat-o jumate .Parca vrea sa recupereze saptamana in care nu a mancat mai nimic.

Ce mai fac puiutii bolnaviori? Sunt mai bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

RALUCA multumim de cafea!
Ma bucur ca Edi e "papacila" si ca si-a revenit. Si te invidiez ca sta in scaunel. Eu tocmai am vandut scaunul de masa. Nu am reusit nicicum sa ii dau papa in el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

buna dimineata!
eu ma inscriu la cafea!
raluca, ma bucur ca isi revine puiul!
am niste dosare de aranjat si parca nu mi-e deloc mintea la ele.
nanna, hayat, creola, mikka ce mai faceti? cum mai sunt strugureii?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Citat:
citat din mesajul lui klau_ditza

RALUCA multumim de cafea!
Ma bucur ca Edi e "papacila" si ca si-a revenit. Si te invidiez ca sta in scaunel. Eu tocmai am vandut scaunul de masa. Nu am reusit nicicum sa ii dau papa in el.

I'm a happy mother!
25.09.2011 Radu George


Klau, daca nu l-as pune in scaunel as alerga cu mancarea dupa el prin casa. Am un scaunel de la un leagan , e la nivelului lui si se poate urca singur si cred ca asta de fapt ii place, isi trage si tavita singur in fata.Nu i-am cumparat scaun din acela inalt, acum ma gandesc sa-i iau unul, pacat ca l-ai dat....

Mergi la inceput