Felicitari Almy! Felicitari Gina2! Haide Andra!#41

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Hello, gagici!

In primul rand va transmit un mesaj de la Ginutza- maine dimi la 7:15 este programata pt cezariana, asa ca putem sa scoatem motatele



Onutz 37+ cu Lucian Gabriel

Vali

F IMPORTANT - MELANOM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mami_de2 spune:

Multumesc fetelor, ma bucur ca v-a placut cum am facut camera. Da de pe pereticolorati.ro am luat sabloanele..am crezut ca va fi usor insa tot mi-am luat 3 zile de colorat..e multa munca de detaliu si precizie...dar rezultatul il ador!!! Patutul este 'transformers' de la bebedesign.ro , cu tot cu sistem de leganat, e ff misto.

Lorelay nu stiam ca e toxica planta, bine ca mi-ai zis ca va zbura oricum in alta parte, ori la tara ori pana va merge de-a busilea bebe va sta in living clar! Oricum soacramea mi-a zis sa nu tin nici o planta in camera lui bebe pana nu va va trece de macar 3 ani cand va intelege ca nu-s de mancare si bagat in gurita;))...asa ca ma voi conforma.



36+
Signature: 25 martie - de Buna Vestire un frumos test pozitiv= cea mai frumoasa minune din viata mea!
Daily pills: Clexane; FembionII, Magne B6, Acid folic, Cetebe; No Spa;Tardiferon Fol,
*posesoare a 3 mutatii heterozigote: MTHFR C677T, A1298C si PAI 14G
*Age: http://lbdf.lilypie.com/3DHqp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cellena
Patutul este cu roz pentru ca asa l-a ales ta-su, cat l-am lasat in magazin max. 5 minute singur cu vanzatoarea sa faca el comanda, pentru ca eu eram ocupata sa ma uit dupa saltelute de infasat. Daca era dupa mine, l-as fi luat alb, poate maxim lila, sa se asorteze restul de lila din camera ei, dar era asa de incantat ca s-a gandit el sa fie roz, ca a trebuit sa ma bucur si eu si sa-l felicit pentru decizie . Ce-mi place la el este ca se leagana, ceea ce cred eu ca o sa fie foarte util . Am pus o poza pe picassa

Ema de 33+

E SUPER patutul, Cellena!!! Fain tare!

Alma 38+ cu , mami de Eleni Maria (26.09.2005) si Spiros Stefan (14.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Boooon... sa continuam

Azi am fost la monitorizare, am vorbit si cu dr.
La monitorizare a fost bine si am hotarat impreuna cu dr sa facem cezariana pe 8 nov. Cu tot respectul si toata admiratia pentru cine poate natural si cine vrea sa incerce, eu nu ma incumet, in primul rand mi-e fantastic de frica. De tot. In al doilea rand nu vreau sa risc absolut nimic in ceea ce-l priveste pe .
Deci gata, e stabilita. M-am mai linistit un pic.

As fi intrat mai devreme, dar am dormit un pic si spre seara am sortat hainutele lui , m-am uitat la masina cum spala si am admirat-o pe mother cum gateste. Of, ce as fi spalat niste vase, ca ar fi fost nevoie, dar de fiecare data cand ma ridic in picioare mi se intareste burticaaaa

Mami, superba camera lui Ivan
Yna, ne bucuram taaare mult ca sunteti amandoua bine
Bubu, aci sunt!



Onutz 37+ cu Lucian Gabriel

Vali

F IMPORTANT - MELANOM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:


Siiii inca un rand (ma rog, 4 ) de motate pt Ginutaaaaaa






Onutz 37+ cu Lucian Gabriel

Vali

F IMPORTANT - MELANOM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A.C spune:

M-am mesagerit si eu cu GINA pana acum.
Maine e ziua cea mare !
HAI,GINUTA !!!!!!!!!!


Alina 37+ mami de Delia ( 6 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Hai Ginutza





Looana 38Sapt.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelay_28 spune:

Da Mami de2 este foarte toxica. Nici eu nu stiam dar cand am aflat...repede le-am scos mai ales ca fetita mea era deja in perioada descoperirilor. Si ei atunci chiar ar baga tot in gurita.
Andie multumesc! vad ca si tu esti in 38 de saptamani. Cum o sa nasti. M-am apucat de bagajel dar nu l-am terminat. Miercuri la 17:30 am programare la medic. Atunci o sa discutam detaliile si probabil k vom stabili data.
Of InA si tu ai puiutul bolnavior. Multa sanatate! Eu nu stiu ce sa zic de Maya. Park nu e ea. E prea linistita dekat deobikei.
Onutz asta inseamna joia viitoare. Mai ai o saptamana. in curand iti Vezi bebicul.
noapte buna!

36+ Lorelay - mami de Maya Raisa (20.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A.C spune:

La voi cum sunt miscarile lui bb? eu le simt profund de tot !chiar si acum cand ma pregatesc sa inchei 38 de sapt...TOT ii vorbesc sa stea cuminte pana sapt viitoare cand vine d-na dr.Abia astept sa merg marti la control.Si sa stabilim data marii intalniri.
Doamne ajuta sa fie bine pana atunci si sa stea la caldurica in burtica.

Alina 37+ mami de Delia ( 6 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Almy, poti sa incerci sa pui titlul aici. Ca sa nu fie reclama (sa pacalesti DC-ul ) e sa pui spatiu intre semne de punctuatii, daca are, si apoi ne zici unde trebuie sters spatiul.
De exemplu o adresa de site care DC nu ma lasa sa o postez cica ca e reclama si o modifica ei automat si redirectioneaza la una din capitolele ce le are DC-ul pe site.
www. sfatulmedicului. ro
(am pus spatii intre ele ca sa poate fi citita bine adresa, si faci copy, apoi paste intr-o pagina noua in url si scoti spatiile)

sau daca are http// la inceput, faci asa http // (adresa) . com

Mai inscurt, sa pui cate mai multe spatii ca sa nu fie link.

Eu asa am invatat de la alte fete aici pe DC



Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

9+ cu minune surpriza
Multumim lui Dumnezeu! Sa creasca sanatos si sa fie cuminte pana la termen de 40s

Mergi la inceput