optiunile unei femei/mame singure

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Pai vezi si tu pui interesele copilului pe primul plan(ca si majoritatea femeilor)pe cind ana a spus ca aici nu se discuta de copii!

Asta am tzinut sa precizez.

Bineintzeles ca sunt si femei care gindesc ca TREBUIE sa aiba o relatzie,sa fie cu "documente la mina",sa gaseasca "un tata pentru copil",fara a se gindi la copii si a-i pune automat pe locul 2.De asta am adus in discutzie factorul intelectual.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

de fapt interesul copilului a fost una din scuzele folosite de mine ca nu intru intr-o relatie :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

herra,am uitat s aspun ca mi-a placut tare partea asta a mesajului tau!


Citat:
citat din mesajul lui herra

eu vreau sa iubesc pt ca ...iubesc, nu pt ca ma salveaza, imi asigura stabilitate (psihica?? adica fara partener sunt dezechilibrata?), ba chiar si stabilitatea copilului meu







Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)





Partea cu salvatul a adus-o in discutzie buli,care se pare ca anu a citit tot subiectul!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui herra

de fapt interesul copilului a fost una din scuzele folosite de mine ca nu intru intr-o relatie :)



si cu asta sunt de acord.

Doar ca in mesajul anei(of...fac ce fac si tot la el ma intorc)nu e loc de ...copil,doar de ea si cum e privita ea pe piatza,si in societate,si...si..si..!Copilu e acasa cu bona!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

"mesajul tau.........e extrem de cinic si rece"

"tu esti pe primul plan desi crezi ca pui copilul pe primul plan."

"da,daca ai ca unitate de comparatzie caractere ca al noideei"

"ceea ce poti oferi e casa/masina si atat? Cat de naiv sa poti fii sa te ascunzi dupa asta, ba chiar sa te mai si lauzi?"

la afirmatiile astea m-am referit cand am zis de categorisit.
chiar n-as fi vrut sa batem in continuare apa in piua pe aceste chestii, mi se pare ca sunt colaterale si ca toata lumea a inteles ideile principale.


si ca sa nu fie dubii in legatura cu ce vreau sa transmit e ca o femeie nu are nevoie de un barbat ca sa fie "intreaga".
ea e intreaga.

o mamica singura care se descurca bine e oricum o mare victorioasa, de aia cred ca nu-si au locul mesajele de genul "bine, foarte bine, dar iti lipseste dragostea". de parca n-ar exista cupluri casatorite in care lipseste dragostea desi exista toate celelalte ingrediente cum ar fi: partenerii de vacante, impartirea sarcinilor etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

buli,fara suparare,eu am categorist(daca tzii neaparat sa folosesti termenul asta)mesajul,ceea ce el mi-a transmis mie si nu pe ana!(am si precizat asta intr-un mesaj anterior,citit superficial se pare)

Iar paralela cu noideea(pe care iar ai tzinut neaparat s-o aduci aici in discutzie)era la remarca ta cu femeile ce trebuiesc salvate/ajutate!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Ana,fara s-o iei personalimi rezerv dreptul de a mentzine afirmatzia cu "nu-mi place mesajul tau".


Dana



Uite buli!(repet, eu nu am categorisit pe nimeni,insa imi mentzin dreptul de a-mi place sua nu un mesaj)

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui herra

de fapt interesul copilului a fost una din scuzele folosite de mine ca nu intru intr-o relatie :)



si cu asta sunt de acord.

Doar ca in mesajul anei(of...fac ce fac si tot la el ma intorc)nu e loc de ...copil,doar de ea si cum e privita ea pe piatza,si in societate,si...si..si..!Copilu e acasa cu bona!

Dana


hihihi, asta pt ca ti-a fost lene sa cauti motivul real

pai normal ca zice despre cum e ea pe piata, despre copil zice la scutece daca are de zis, aici e vorba de femeie si relatiile ei sau lipsa lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui buli

pai normal ca zice despre cum e ea pe piata, despre copil zice la scutece daca are de zis, aici e vorba de femeie si relatiile ei sau lipsa lor.


Banuiesc ca brown-ul imi e adresat!

Exact asta emotivul pentru care nu mi-a placut mesajul!Am voie,da?

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

iar mie mi se pare ca tocmai din motivul asta are nevoie de incurajari.
diferente de opinii, deh.

ce zici, ne oprim aici? cred ca devenim plicitisitoare

Mergi la inceput