buna ziua

buna ziua | Autor: deea09

Link direct la acest mesaj

buna sunt noua pe aici, nu stiu daca ma poate ajuta si pe mine cineva cu un sfat sau putin suport moral care cu totii stim ca e foarte important, de vreo saptamana am fost foarte fericita cand mi s-a pozitivat testul si in sfarsit vinne si bebele mult asteptat, dar din pacate am inceput sa sangerez putin vineri dupa masa, am fost la medic la eco nu se vede nimic clar,medicul mi-a spus ca ori e prea mica sarcina ori ar fi o sarcina molara, ceea ce m-a speriat f tare, am primit tratament cu utogestan si nospa, si joi seara merg sa vad din nou la eco daca se vede ceva. a fost bine nu am mai sangerat de vineri pana azi noapte am sangerat putin, ma sperie foarte tare, daca cineva a mai trecut prin asta va rog mult sa imi scrieti si mie, va multumesc si va doresc tuturor care va doriti bebe sa va de-a Dumnezeu sanatate si sa aveti o sarcina fara probleme. va pup Andreea!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanap85 spune:

poate te ajuta cineva cu un raspuns

Mami de ingerasi :David(25.10.2006)Paul (15.05.2009)si Anastasia(25.02.2011).
http://s878.photobucket.com/albums/ab348/oanap85/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

In primul rand felicitari.
Si eu am avut ceva sangerari dupa ce am ramas insarcinata.Si eu eram disperata ca pierd sarcina. Am ramas foarte greu insarcinata, dupa 5 inseminari artficiale....Am primit acelasi tratament ca si tine cu utrogestan si nospa.Acum baietelul meu are 4 ani jumate.
Incearca sa stai linistita, daca poti in pat.
Pot sa apara sangerari de la fixare embrionului.
Multa sanatate si Doamne ajuta sa fie bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea09 spune:

multumesc fetelor...daca ati sti cat de ingrijorata sunt,am sangerat si de dimineata putin...si inca cat mai e pana maine seara la 7 cd merg sa ma vada medicul, mi-e tare frica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meb spune:

Exsita sanse foarte mari sa duci sarcina la termen. Majoritatea prietenelor mele au avut sangerari discrete la inceputul sarcinii, eu la sarcina a doua am avut si in trimestrul 2 mici sangerari, am luat acelas tratament ca si tine si am nascut la 39 de saptamani. Ce poti sa faci acum e sa stai cat mai linistita, sa te odihnesti cat poti de mult, sa nu faci efort fizic si nici psihic, sa ai grija sa nu racesti. Citeste o carte ca sa poti sta linistita pana ajungi la medic, nu te scufunda in istoriile gasite pe net care te pot afecta negativ. Iti spun Doamne ajuta, sa mananci la vara cirese coapte cu puisorul tau in brate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_p spune:

Si eu am avut aceasta problema...sangerarea.Si era chiar abundenta!Cel mai tare m-a incurajat doctorul.Desi au trecut aproape 9 ani de atunci im aduc aminte cum ma incuraja si-mi spunea ca totul va fi bine.S-a dovedit a fi o sarcina gemelara din care n-a rezistat decat o "bucata"!Si bucata aceea urmeaza sa faca 9 ani.
Depinde si de ce medic dai...cel de la eco m-a terminat psihic...imi spunea "sa fac un chiuretaj,sa nu ma infectez"...un imbecil!
BAFTA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Ce a zis doctorul?E in regula totul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Si minunatul meu nu vroia sa stea si dupa atita tratament, mi-a facut cezariana la 40 de saptamini si 3 zile ,ca n-avea nici un gind sa apara.Am plins si eu cind imi spunea ca-l pierd,dar totul e bine cind se termina cu bine.
Sper sa fie si la tine la fel!


Mergi la inceput