FIV cu Dr. Dragos Albu 69

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

London,

Mai intai felicitari pt sarcina si sarcina usoara.
Ma bucur sa aud ca vei urma sfaturile d-lui Albu. Chiar daca sunt sarcini cu tripleti duse cu bine la capat, cum e si f mediatizata Nicoleta Luciu, eu am cunoscut si drame.
O pacienta a marelui Marinescu, care i-a promis ca ii duce sarcina cu tripleti la teremen. A nascut copilasii la 6,5 luni si copii s-a stins pe rand, toti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

cristiama tu cand ai punctia ? sa fac galerie aici pt o surioara la junior.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:



Buna London, eu iti ziceam de Camemar care a avut tripleti tot cu ajutorul lui Albu. Asa i-a zis si ei sa faca embrioreductie, dar ea a decis sa mearga cu toti 3. Nu a putut sa renunte la nici unul. Nu inteleg de ce ti-a zis sa faci embrioreductie pt 2. Sunt prost pozitionati?
Iti doresc multa putere in luarea acestei decizii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns London2012 spune:

speranta2, cu siguranta o sa stim mai multe peste 3 saptamani. Pana atunci incerc sa nu ma stresez foarte tare pentru ca nu imi face bine cu siguranta.
Multumesc pentru sfaturi si sustinere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Da, London, ai dreptate. Cu Dz. inainte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

speranta propunerea dr Albu a fost de reducere la 2, nu pt 2 embrioni. sarcinile multiple (>1) sunt cu risc oricum, mai trebuie tinut cont de varsta mamei, de starea organismului ... de multe. Sunt si cazuri fericite de tripleti nascuti (intens mediatizate), dar la fel sunt si din cealalata categorie. Nu imi aduc acum aminte numele (ceva cu e) unei fete care tot asa ramasese cu 3, a vrut sa faca embrioreductie, i-a sarit toata lumea in cap, pana la urma a facut si a ramas cu 2, unul s-a pierdut pe drum, iar cu ultimul a ajuns cu chiu cu vai la final.
London din partea mea ai toata sustinerea morala indiferent ce decizie luati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns London2012 spune:

Va multumesc tuturor pentru sustinere si sfaturi, pentru experientele si exemplele pe care le-ati impartasit cu mine. Trec printr-o perioada extrem de importanta si sensibila! Am stelutze in ochi

In mai putin de 3 saptamani o sa stim mai multe detalii si o sa putem lua cea mai buna decizie. Am langa mine un om extraordinar, sotul meu care ma sustine si este langa mine in fiecare clipa si sunt convinsa ca impreuna o sa stim ce trebuie sa facem. In acelasi timp, asa cum am mai spus, am incredere enorma in Dr Albu si cu siguranta recomandarea lui o sa conteze foarte mult.

Pana atunci... am grija de mine si de burtica!

QiaoBing, multumesc din suflet! Esti minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

fetelor!
london, mult curaj, si sa dea DD ca totul sa fie bine!

rlk, eu am fost la control (pety parca nu a mai ajuns); eu am tinut sa ajung pentru ca mai aveam niste intrebari pt dr albu; da, sunt fire din acelea care se resorb, iar la control (8 zile dupa interventie), mi-a taiat firicelele care ieseau in afara (probabil ti le poti si tu taia, sau il pui pe sot, daca nu poti veni).

uite,eu am povestit aici despre cum a fost experienta pentru mine, dar daca ai alte intrebari, cu placere: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=166379&whichpage=19

o seara minunata va doresc

---------------------------------------------
32 ani, nici o sarcina in 2 ani, endometrioza, laparoscopie in oct 2012 pt clipsarea unei trompe (hidrosalpinx)
dar in 2013 voi fi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

am revint dupa ce o saptamana am fost scoasa din circulatie. Dupa ce ca eram cu moralul la pamant m-am ales cu o raceala de toata frumusetea iara motanelul meu cel mai batran (19 ani juma) a inceput sa aiba crize de epilepsie de la insuficienta renala ... si uite asa atentia mi-a fost redirectionata catre sufletelul asta mic care mi-a fost alaturi atata amar de ani si la bine si la greu ...
London felicitari si ai multa grija de tine si puiutii tai ... stiu sigur ca vei face alegerea cea mai buna.
Eu acum dupa ce m-am limpezit la minte, m-am decis sa mai fac o incercare ... problema va fi sa-l conving pe al meu sotior. Oricum am inceput sa-l ajut sa-si imbunatateasca calitatea gigeilor: zilnic vit C (Cetebe+zinc), vit E si acid folic. ... daca as reusi sa-l fac sa se lase si de tutun as fi cea mai fericita ... acum cel putin incerc sa-l fac sa le mai rareasca macar.

multa bafta fetelor in focuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Cri Cri Cri tu ai primit vineri vreun sms de la MDL, ref rezultate analize, ca au iesit ok si ca te asteapta la urmatoarea monitorizare?

Mergi la inceput