FIV cu Dr. Dragos Albu 69

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marage spune:

Multumesc Jaguar!
Intr-adevar e grea decizia de a merge la blastocist. Noi am mers la clinica in ziua a treia si am stat de vorba cu dna embriolog Radu si cu dr Vaduva. Ni s-au spus argumentele pro si cele contra, iar la final noi a trebuit sa luam decizia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

jaguarul meu drag ai in permanenta o floare de la mine (acu' e mai de toamna)
angy sti ca eu sunt de parere ca asta va fi ultimul tau fiv, deoarece vei avea o reusita deplina. Si, din pacate, stiu cum e sa nu mai ai rabdare , sa iei decizii in pripa, etc., asa ca stau pe capul tau pana te gravidesti
marage n-am auzit in viata mea de clinica unde ai facut tu fiv si de doctorita care te-a ajutat sa ramai gravida. Felicitari pentru sarcina. Dar, deoarece nu stiu care e rata de reusita a clinicii si a doctoritei, nu despre cazul tau vorbeam. Ci despre Medlife si Dr. Albu Dragos (am facut 2 fiv-uri aici, acest doctor este doctorul la care merg de mai mult de 4 ani), despre mediile de cultura de aici, despre reusitele de aici. Nu contest beneficiile transferarii de blasto, Doamne fereste, departe de mine gandul asta, dar, il contest in cazul angelicai si al unei clinici care este la incepuit de drum cu acest tip de transfer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Multumesc artistica ,intradevar am tendinta de a grabi lucrurile citeodata simt ca trec asa de repede ani si eu sunt in acelasi punct mort ...........of doamne greu mai este sper ca anul viitor sa fie anul meu bun care imi va aduce o mogildeata mult iubita si asteptata in brate ,deasemenea acelasi lucru va doresc si voua !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marage spune:

Aristica, clinica este in Craiova si este autorizata de ceva vreme. Dl dr Cristian Vaduva face FIV de mai multi ani si colaboreaza cu doamnele embriolog Mihaela Radu si Ramona Mihart, de care cu siguranta ai auzit (apareau si pe site-ul Medlife-ului). In Craiova se vorbeste frumos de Hitmed, eu insami cunoscand mai multe mamici sau gravidute in urma FIV.
Si eu am fost sceptica la inceput, dar acum imi pare bine ca am ales aceasta Clinica. Dupa 7 ani de infertilitate in care am facut nenumarate consultatii pe la diversi medici si in care am auzit de sute de ori ca nu am nimic si ca in urmatoarele 3 luni voi ramane insarcinata nu mai aveam nici o speranta. Am ales Hitmed si acum sunt insarcinata. Si le voi multumi in fiecare clipa a vietii mele!
Va doresc tuturor sa traiti cat mai repede bucuria imensa pe care am trait-o eu cand am vazut rezultatul la beta si sa ne tinem bebeii in brate!
Si nu in ultimul rand va multumesc pentru sfaturile pe care le-am primit direct sau indirect de la voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marage spune:

Aristica, problema noastra era ca trompele nu sunt OK, iar sotul are oligoastenoteratospermie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower29 spune:

Marage cati embrioni ai avut ai cati blastociti s-au format? si eu trebuie sa iau o decizie in cazul asta sinu tiu ce sa fac imi este sa nu-i pierd pana in ziua 5.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marage spune:

Flower, eu am avut 8 embrioni in ziua a III-a , iar in ziua a Va am avut 5 blasti din care mi-au transferat 2.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns o-baba spune:

casuta noua o gasiti aici

Mergi la inceput