Buburuze de mart-apr2013(8)!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

cosminuta - ce emotii nu? de-acu o sa tot simti fluturasi:)

noi am fost azi la eco, de data asta totul e in limite normale, 265 gr la 18 sapt. (si cu asta am raspuns si Daninei), mai mare iarasi cu o saptamana (asa a iesit la toate ecografele) tot cu putulica:D Me happy, dar si obosita ca am avut nu stiu cate treziri azi noapte, plus trezit la 6 sa am timp si de pitica si de eco inainte de munci, abia astept sa ajung acasa si poate primesc liber de la Piscot, daca o vrea sa doarma si ea mai devreme.

eva - felicitari ptr eco bun!

ma bucur sa aud vesti bune in fiecare zi.

o zi excelenta si o luna pe masura!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Piscotel, bebelina mea avea 159 grame la 17 sapt fara 1 zi.
Creste in greutate asa mult in doar o saptamana?

17+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Citat:
citat din mesajul lui danina

Ma bucur sa citesc ca sunteti bine si mamici si bebici .
Eu cu ceva emotii si aritmii dar sunt pe aspaardin si magnerot si se vad ameliorari, asta asa ca sa simt si eu o sarcina .
In rest incerc sa merg din nou la Vladareanu, desi am zis ca nu, dar ma simt mai in siguranta cu el, chiar dc o sa scot cuvintele cu clestele .

La noi cu numele e f greu.... vom aduna ultimele de pe lista celor doua dinainte si v-a iesi ce v-a iesi in ultima luna. Al doilea nume v-a fi sigur Maria sau Mara .


Maimutizaca avea la 20 de sapt 330 gr cred ca este in grafic, voua v-a spus cat are bb??
In rest ma pregatesc de vacanta cu cea mare si de noi drumuri prin tara.



Danina 21+ cu

mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)





AL MEU AVEA 439 GR LA 21 SAPT....ACU CINE MAI STIE ...CEVA MAI MULT SPER


22 +
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Buna,

Eu sunt Andreea, o burtica din care va iesi in aprilie un super prunc, baietel. Tocmai ce-am implinit 18 saptamani si abia la 20sapt mai mergem la medic, sa ne mai vada si sa ne dea trimitere pt ecografia morfo fetala de trimII.

Eu cand merg la medic, se uita de fiecare data sa vada ce face bebe, ii masoara ceva pe acolo, totul e foarte bine, insa nu-mi mai completeaza nicio hartie cu dimensiunile lui. Doar la Eco morfo fetala sunt notate in amanunt.Eu merg cam la 4 saptamani la medicul care urmareste sarcina+ la ecografiile speciale.

Voua va scrie cate ceva la fiecare vizita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Emilia nu stiu; sarcina mea e cu o saptamana mai mare, probabil de aia, chiar nu am idee; si Piscot a fost mare: la 22 sapt avea 505 grame, tot cu o saptamana in avans; la nastere 3810 (39s6z). Nu toti bebeii sunt la fel, cresc in salturi, depinde si de constitutia parintilor.

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenaionascu

Buna,

Eu sunt Andreea, o burtica din care va iesi in aprilie un super prunc, baietel. Tocmai ce-am implinit 18 saptamani si abia la 20sapt mai mergem la medic, sa ne mai vada si sa ne dea trimitere pt ecografia morfo fetala de trimII.

Eu cand merg la medic, se uita de fiecare data sa vada ce face bebe, ii masoara ceva pe acolo, totul e foarte bine, insa nu-mi mai completeaza nicio hartie cu dimensiunile lui. Doar la Eco morfo fetala sunt notate in amanunt.Eu merg cam la 4 saptamani la medicul care urmareste sarcina+ la ecografiile speciale.

Voua va scrie cate ceva la fiecare vizita?


Elena bine ai venit.Sa-ti traiasca baietelul si sa ai sarcina usoara in continuare
Mie imi scrie de fiecare data pe caietel ce masoara ea pe acolo.Aaa si scrie-ne inca vreo 8-10 mesaje scurte sa scapi de moderare si sa te citim in timp real.Sa ne dai si datele tale sa te trecem si in lista oficiala
Emilia cred ca fiecare bebelusul are ritmul sau de crestere si cum zicea si Piscotel,conteaza si constitutia parintilor

Cosmi 16+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui piscotel2011

cosminuta - ce emotii nu? de-acu o sa tot simti fluturasi:)



Daaaaaaa,inca m-am si oprit instantaneu din lucru sa-i acord toata atentia doar lui


Cosmi 16+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Casandralin normal ca suntem mai bine facuti doar e baiat...noi fetite tb sa fim asa mai siluete .

Abia astept sa ajung luni la vechiul dr sa o vada si el pe bubulina.


Danina 21+ cu

mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mart_apr2013 spune:

Enhoarubena,icecoffe,elenaioanscu sunteti pe listuta oficiala

Cosmi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Buna fetele, eu sunt de odiseea din martie aprilie 2012, fetita mea este maaaaare deja are aproape 7 luni. Am intrat un pic sa va citesc

tudoralexa13 de ce vrei sa iti cumperi pompa de san? Crezi ca nu o sa poti alapta sau din alte motive. Eu nu mi am cumparat pompa, eram foooooarte hotarata sa alaptez si nici o pompa din lume nu poate scoate atata lapte cat poate trage bebelusul. In cazul in care ai sanii prea plini cum am patit eu in prima seara cand am ajuns acasa din maternitate am imprumutat una de la o prietena am folosit o de vreo cateva ori pana mi am simtit sanii mai bine si apoi ore in sir cu pitica la san. Oricum asta este cea mai buna solutie pt orice problema. Doar prin alaptare se produce lactatia.
In ce priveste sterilizatorul si biberoanele aceeasi idee, s-ar putea sa nu ai nevoie de ele. Eu nu mi-am cumparat pt ca repet eram hotarata sa alaptez si dc chiar era nevoie gaseam pe toate drumurile. Am avut un singur biberon ieftin vai de capul lui luat de mama si l am fiert cand am avut nevoie si oricum nu accepta biberonul decat dc era lapte in el.
Am uitat sa zic ca pompa de la Nuk mi-a placut, in clinica aveau de la Avent parca si nu era buna de nimic.aaaa am uitat ceva, inca alaptez

Ca o idee generala nu cedati tentatiei de a cumpara foarte multe lucruri inainte. Eu am cumparat doar strictul necesar si nu pt ca nu aveam bani ci pt ca nu vroiam sa arunc banii pe fereastra. Multe fete de la odiseea noastra au cumparat o tona de lucruri pe care uneori nu le au folosit deloc sau foarte putin, bebelusii au preferintele lor. De exemplu cumperi balansoar si lui nu i place neam sa fie leganat

s_a trezit pitica, va pup


Mergi la inceput