Delfinasi jucausi de iulie-august (94)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Fetelor, eu ma laudam mai asta primavara ca ce-o sa scriu pe aici cand o sa incep munca... aiurea.... m-au asteptat ca pe un mar copt la serviciu si mai ales de cand au aflat toti ca sunt insarcinata si mult nu o sa mai stau au grija sa-mi dea de lucru sa nu ma plictisesc Dar macar ma descurc onorabil pentru cineva care 2 ani nu s-a atins de vreun studiu in domeniu sau macar de calculator , sa scriu ceva in Word asa ca asta e ca o relaxare pentru mine stiind ca din ianuarie iarasi intru in rutina aia zilnica ce ma omora pana acum putin timp.....

Antonio e ffff obraznic asa cum v-am instiintat pe FB.... colegii ma imbarbateaza spunandu-mi ca pana la 2 ani jumate o sa-i treaca dar deja eu trebuie sa citesc ceva carti in domeniu ca simt ca nu-l mai pot controla nici pe el dar nici pe mine

In rest, a inceput si el sa vorbeasca, deocamdata amestecat-e smecher- alege cuvintele care i se par mai usor de pronuntat din ambele limbi, stie sa numere si in romaneste si in spaniola, e foarte haios. La capitolul kilograme, stagnam la 15 se pare ca-i place f mult mancarea de la gradi pentru acasa nu prea se omoara cu mancatul. In rest, e bine, mai putin tusea aia care nu ne lasa deloc. Multumesc lui Dumnezeu.

Saptamana trecuta am fost la eco si medicul mi-a spus ca i se pare ca o sa am o donsoara dar ca nu baga mana-n foc acuma.... astept morfofetala din noiembrie si atunci voi sti cu siguranta .


Va pup pe toate

mami de Antonito din 18 august 2010 si 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Cris, multa sanatate si sarcina usoara in continuare!

Puiutz, ce haios Radu sa grupeze piesele
Ochidut, se pare ca Larisa creste ca Fat-Frumos. Cat mai multa miscare si va fi bine!

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

ochidut, Larisa e o scumpa si o frumoasa. mereu a fost sus pe curba, asa ca Isa. noi suntem peste 15 , avea in jur de 16 cand a inceput gradinita , acum e undeva la mijloc. dar si de inaltuta e inaltuta fata de copiii care-s de varsta ei. de mancat mananca bine, exceptie fructele. nu ciuguleste biscuiti (nu-i mai plac!), nici covrigei nici pufuleti decat rar. ii mai dau insa tortitas de orez sau porumb sau grau. in schimb, a inceput sa-i placa... ciocolata!! unde vede un ambalaj cere... (ufff, nu stiu reproduce in scris cum cere ea) si nu-i pasa ca se mazgaleste pe degete si pe gura; e singura exceptie pe care o face la mazgalit, in rest nici uda nu se suporta pe degete...

sa va zic ce tocmai am patit . in timp ce scriam mesajul o aud pe Isa mormaind in interfon si, desi daca se trezeste, apare singura si saluta "hooolaaaa", acum am mers eu la ea s-o adorm iar, ca doar o ora jumate are pana acum de cand doarme (la nasa doarme 3.5-4 ore!). si intru pe intuneric, intind mana s-o simt daca e in fund in pat si "ceva"-mi da peste mana, pus mana si simt ceva moale si cald si... miscator!! era cainele!! ce spaima am tras, de parca putea fi un dinozaur acolo in pat . no, catelul a simtit-o ca e acolo si s-a cuibarit langa ea (sau pe ea ) si asa a trezit-o, noroc ca afara ploua cu galeata si e vreme de... somn.

crispro, ia inregistraza-te tu cantand cutiuta muzicala si alte cantecele pentru copii si incarca fisierul, macar daca le punem copiilor cantecelele, sa fie... personalizate

laurika, tot o mai intreb pe nasa ce se intampla in odiseea voastra, am fost si eu suparata de ce s-a intamplat cu bb care murise in luna a noua la mami in burtica si intr-o seara intru acolo sa vad cum merg lucrurile, nasterile, ca si nasa mai are putin... si ma vede Florin: "nah, nu-ti ajunge un forum, mai tre sa intri si in oala altora"

palomina, asa face si Isa, alege cuvintele mai usoare din ambele limbi . mie spaniola mi se pare mai usoara, cu mai multe vocale, mai usor de pronuntat... nu mai zic ca aici in sud cuvintele n-au final, cam asa cum e la noi in Ardeal: catzelu, omu, gradi (in loc de gradinita)... noroc ca numerele seamana tare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Hello fetele!!

Lanoi e asa::C are cam 13,5kg,nu pare gras dar mnici slab, are cam 94-95cm...si el e obraznic,celmai mult facefite cu tac-su, ca deh,il vede putin timp pe zi si normal.azi camd l-am coborat din masina l-amalintat gogoasa mica si toata ziua azi mi-a zis de :cocoasa miki :))).EU sunt daramata de spate,nu pot dsa dorm de dureri de sale ce am, abia astept sa nasc,parca au inceput [picioarele sase umfle,Cma alearga ca pe hotii de cai,asta mic din burta se impinge de zici ca iese , contractii sunt la ordinea zilei.astept ziua de sambata sa vedem ce zice nenea dr,oricum a ramas ca probabil cezariana in sapt 40..acumsa vedem daca rezist pana atunci.hainute de bebe abia amspalat cateva,de calcat sa vad cand..dezordine crunta in casa.
ROdi:si mie mi-a parut rau de bebe care a murit in burtica la mama lui,din cate stiu era foarte dorit si asteptat si s-au straduit mult sa-laaiba.Oricum, eu una tot cusufletul la voi sunt,ca nah,asta e,voi sunteti mamicile mele de corazon.
M-am intins ca o placinta :))

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauri_ca spune:

Buna fetelor! Ne mai tineti minte?

V-am citit, ca nu ati scris prea mult si n-am ramas f. restanta. Ma bucur ca v-ati simtit bine la MI3, eu n-am gasit pozele.
Imi place cum povestiti de copilasi, intr-adevar sunt adorabili la varsta asta. Si eu ma minunez de Stefi in fiecare zi. Vorbeste binisor, nu chiar ca Vladut, dar stim si noi "bate vantul frunzele" cu putin ajutor, si inca vreo 2 cantecele, plus mai multe de la televizor. E f. haioasa si face glume intentionate ca sa ne distreze pe noi.
In rest, tot la categoria "super-musca", 10.600 kg. si 86 cm. La cresa e bine, ii place, dar se trezeste f. greu dimineata pt. ca seara n-are somn, abia o culc cu mari insistente pe la 23:30. Aseara ne-a apucat 23:45 si ea striga din patut ca nu vrea sa doarma. Eu sunt f. obosita, fiecare moment al zilei e ocupat cu ceva si am o lipsa acuta de somn.
Cu baby si Tudor ne vedem destul de des, ca suntem colegi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Am vrut sa va scriu dar nu prea stiu ce :))
Asa ca doar va salut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Am vrut sa va scriu dar nu prea stiu ce :))
Asa ca doar va salut

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


Ce draguta esti Alice Cum sa nu ai ce sa scrii cand ai doi nazdravani acasa ...2 soacre...

Tudor acum a inceput sa rupa cuvinte si toata ziua ii turuie gura de nu se mai opreste....Multe nu le inteleg dar din 6 cuvinte inteleg doua si imi dau seama ce spune...Tasu nu prea intel;ege limbajul si atunci se enerveaza si se manifesta adecvat cu tipete si tavaleli...

Mara grasana a facut ieri vaccinul si acum suntem cu ochii pe ea sa nu faca reactii adverse...

Tudor are 14,5 kg si 98 cm ...Cred ca e la categoria grea...doar ca nu a mai luat in greutate de 4-5 luni ci doar s-a inaltat asa ca acum e chiar slabanog....i se vad coastele....La cresa e coleg de grupa cu delfinasa Stefi si cu Laura chiar ma vad des ...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

si eu vreau doar sa va salut ca... nu stiu ce sa spun!

un we minunat sa aveti, noi mergem sa vedem maine un bb mic (de o saptamana), al unei colege

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Iuliana, trebuie sa iti faci facebook ca e mai privat
Am ce sa zic dar nu stiu cum ai de unde sa incep. Acum sunt si foarte obosita, deci va astept la cafea :)
Am inceput sa mai cumpar din cadourile de craciun (si restul evenimentelor de atunci). I-am comandat marei un set cu niste casute si figurine, lui radu tot asa niste figurine, dar animale nu oameni. Ieri am dat comanda de doua seturi lego duplo (cu 30% reducere. Intrati pe fb, cautati pagina Lumea Lego Duplo si e un joculet acolo, il jucati si primiti un voucher de 30% reducere la orice set lego duplo pe un site cu jucarii). Unul cu alba ca zapada pt mara si unul cu o ferma pt bebe :) Le-a mainluat marius din kauffland un set de masinute, tractorase, si un bebelus cu trusa de doctor.
Apoi astept luna decembrie poate castig premiul ala de 500 euro in jucarii de la noriel :))))
De maine vine mami, deci ma relaxez :) oricum de doua saptamani avem niste prieteni la noi, si parca altfel trece vremea.
Ah, daca tot vine maicamea, vreau sa ne organizam sa ne vedem intr-o seara, fetele din bucuresti, cu voi vbesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

vin si eu la cafea . si covrigei brezel, ca Isei i se pare amuzant sa mi-i indese in gura

da, baby, tre sa-ti faci musai cont pe facebook

Mergi la inceput