Copilasi iubiti de Sept-Oct 2010(16)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Buna dimineata,
fac eu cafeaua si cappuccino, eu am baut dar mai beau si cu altcineva, caci am avut o noapte groaznica

Anaalina, multumim de tratatia. Ce mai face Mihai, nu ai mai scris demult
Doina, poate daca vine gerul se mai duc din microbi si nu se mai raspandesc asa usor! Oricum noi am racit si pentru cei doi ani in care nu am avut nimic, tot ceea ce sper este ca-si va forma ceva anticorpi.
Anca, cum este Ionut? la noi a aparut tusea dupa 3 zile de la febra. Atunci a facut febra si atat!
Pianna, cred ca-i tare greu inceputul, dar o sa-ti intri in ritm. Eu am amanat intoarcerea si vad ca pana acum am luat o decizie buna, ca in ultima luna am fost tot bolnavi.

sa aveti o zi frumoasa si sanatate la copiii bolnavi

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Buna ziua!
Camisv multumim de capuccino/cafea!
Sanatate copilasilor bolnaviori!

Diseara suntem invitati la un alt mihai+mihaela...sunt in pana de idei ce cadou sa iau...m-am gandit la o icoana argintata...acum sa vedem...

Am gatit un pilaf cu piept de pui la gratar pt pitica...
Acum eu stau...ea se uita la baieti descurcareti pe disney junior

Doina ,ananalina multumim de tratatie
O zi frumoasa!

https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/SeptembrieOctombrie2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

salutare,

noi suntem f bine cu intelectul,incredibil de bine,dar avem mari probleme cu fierul in continuare,cu malabsorbtia si genuu valgum.facem perfuzii cu venofer.

in rest Ianu stie culorile,cam vreo 10, stie si nuantele de culori.deseneaza,linii,V-urile, cercuri.monteaza,demonteaza.inventeaza jocuri,joaca roluri:o jucarie se cearta,joaca,impaca cu alta,le le manevreaza,le da se pape.....deci sunt f multumita pe partea asta.
pe cealalta,risc o mare depresie.nu mai suport spitalul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna ziua.
Noi suntem din rau in mai rau Vlad a facut urticarie...mergem iar la spital in aceasta dupa amiaza... are bubute pe ceafa, zona stanga a pieptului si pe burtica... simt ca o iau razna, nu stiu ce sa-i mai fac...ma gandesc serios sa caut dadaca si sa renunt la cresa o perioada, dar nu stiu cat de bine va fi asta pentru dezvoltarea lui, deoarece a facut mari progrese acolo si sunt foarte multumita de ceea ce a invatat intr-un timp relativ scurt...
Si veste buna: a nascut cumnata-mea, are fetita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Buna,
Mari, multa sanatate lui Vladut si voua putere sa treceti peste asta. Si noi suntem tot bolnavi cu tuse, muci si multe mofturi ... mai ales la mancare. Ai dreptate vis-a-vis de cresa, invata multe printre copii, dar trebuie sa pui in balanta avantaje/dezavantaje si apoi sa iei o decizie. Felicitari pentru nepotica!
Andreea, parca tu ziceai ca Elenys nu mai doarme la pranz ... cate ore doarme in schimb noaptea?
Histamina, imi pare rau sa aud ca sunteti tot prin spitale, o sa vina soarele si pe strada ta

weekend placut!

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns just_me31 spune:

Am scris un mesaj lung si l-am pierdut
Va salut,cu drag
Cum nervi sa scriu un alt mesaj nu am , copilasii bolnavi si rabdare multa mamelor.
Si D a fost bolnava 3 saptamani ,cu maraila multa si numai mamai era buna ,a trecut ,sper, acum sunt eu racita .
Week cu soare si copii cuminti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Am fost la spital...se pare ca avem pureci in casa,ca toate bubitele sunt piscaturi...si e posibil, ca s-au inmultit pisicile in jurul blocului, acum sunt vreo 30... si inca vreo 3 pisici trebuie sa ,,nasca''. Scumpele vecinute de la scara vecina au ,,construit'' casute din cutii, au pus presulete in ele, sa nu inghete bietele pisicute...si al meu sot, dupa ce a venit de la munca si a vazut in ce hal e copilul, a auncat totul in usa de la intrare in scara lor...am facut poza cu bubitele, am hartia de la spital, si de luni merg la sanepid sa fac reclamatie, ca degeaba mai merg la asociatie, astia stau degeaba, se scarpina in cap de plictiseala si iau bani pe treaba asta...
So...azi am facut (iar) curatenie generala, am spalat, dezinfectat, aspirat, scuturat tot ce se putea...sunt franta de oboseala si totusi mai am de lucru...
Si...o ultima strigare: cine mai vrea sa fac poster cu piticii nostri? ca am primit pana acum 2 poze, mai am eu una descarcata si cu Vlad sunt doar 4...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Buna seara!
Astazi am fost la mama...acum am ajuns acasa...
Sanatate bolnaviorilor!

Elenys de cele mai multe ori doarme la pranz o ora...dar are si zile knd nu vrea...se culca seara la 21:30 ne bagam in pat...la 22 doarme,(uneori ne apuca 22.30)...dimineata se trezeste la 8.30-9...uneori si 9.30...
Va servesc cu placinta de dovleac
O seara buna!

https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/SeptembrieOctombrie2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Aseara am ajuns la urgenta cu Ionut deoarece avea ochii mici si rosii si foarte apatic. Diagnosticul a fost faringo-amigdalita. Azi e mai bine.
Va invit la o supa cu galuste , pui umplut( cine vrea reteta e usoara) si placinta cu mere si dovleac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Mari,eu vreau poster! Asta e poza!
Pfff ce idioate cu matzele lor cu tot!! Sa-i piste pe ei purecii de Si la noi sunt vreo 3 matze pe aici le da femeia de servici de mancare

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput