Copilasi iubiti de Sept-Oct 2010(16)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Buna,
noi suntem mai bine, dar am decis sa nu-l mai trimit la gradi pana nu-i trece f. bine, mai ales ca afara este f. frig.

Andreea, sanatate la pitica, sa va treaca repede si fara complicatii!
Doina, imi place semnatura

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Buna.

ana, am facut prima reteta postata de tine si au iesit ft gustoase snitelele. Cel mai mul m-am bucurat ca nu are ou pt ca lui M ii apar bubitze de la el. Aaaaa si le-am tinut juma de ora la cuptor pt ca 10 minute mi s-a parut putin

Andreea, multa sanatate lui Enelys!

Camisv, ms :* si mie imi place :) pacat ca am o permanenta senzatie de greata pe care n-am experimentat-o la M.

nicopic, ce ati facut? Ati ajuns la medic?

O zi minunata!

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 8s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Buna seara fete!
Noi suntem internate de dimineata la isis cta pediatrie, avem laringita...facem aerosoli, injectabil prin branula....maine seara. s-ar putea sa ne externeze...
Va pup aveti grija de voi!
Noapte buna!

https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/SeptembrieOctombrie2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Buna dimineata! Multa sanatate copiilor bolnaviori! Si Maia s-a trezit azi cu muci si tuseste. I-am bagat un supozitor cu paracetamol,ca nu vrea nici un fel de sirop,le vomita.

Si mie imi place semnatura Doinei

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Buna! O cafea cu mult lapte?

Andreea, multa sanatate lui Elenys!

Ana, Camisv, eu "trag piciorul" si va iau cu mine la odisee ;)

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 8s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopic spune:

Buna fetelor!

Astazi am ajuns cu L la pediatra; pare int-adevar un ganglion aparut in urma racelii si a zis sa il tinem sub observatie cam 2 sapt (cica multi copilasi se confrunta cu asta si trece de la sine...) sper sa fie asa..
Ce de copilasi bonaviori ..multi -ici si sa va faceti bine cat mai repede!
Andreea, sper ca Elenys sa fie bine si sa va externeze azi

Nico, mami Larisa15/09/10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Buna dimineata!
DOINA eu sigur nu mai incep o noua odisee!!

Fetelor voi ati dat varza la copii? Fac azi varza scazuta cu carne si nu stiu ce sa fac. Sa-i dau,sa nu-i dau??

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

neata
ana eu i-am dat varza...
Noi azi plecam acasa ,suntem bine...
Va pup o zi frumoasa!

https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/SeptembrieOctombrie2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Buna,facem si noi prezenta rapida si sa uram sanatate copiilor bolnavi. Astazi am reluat gradinita, erau numai 3 copii in grupa

Andreea, imi pare rau ca ati ajuns la spital, dar bine ca a trecut repede
Nico, ce bine ca te-ai linistit, dar nu ti-a dat nici un tratament?
Doina, noi suntem cam "batrani" pentru o noua odisee, am pus in ghilimele ca nu ma simt asa, dar in realitate chiar suntem
Ana, eu nu i-am dat varza, dar Tudor e sclifosit la mancare, un aliment nou trebuie sa-l introduc treptat. Daca ii place gustul si eu zic sa-i dai.

Intrebare pentru "vorbitori": copiii vostri vorbesc la persoana a III-a sau la pers. I?. Noi am vorbit cu el la persoana a III-a, ni s-a parut mai usor de inteles pentru el si am vazut ca si el tot asa vorbeste ("tudor face", "tudor vrea" etc). Acum incercam sa corectam, dar e putin bulversat. Mormaie singur: "mama zice iti place si Tudor zice imi place". Acum eu am citit ca pe la 3 ani trec la "eu", "mie", "al meu", dar eram curioasa altii cum vorbesc.

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput