Copilasi iubiti de Sept-Oct 2010(16)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_25

Buna dimineata! O cafeluta?

De ieri Maia spune intr-una caca la orice ea spune caca ,"vorbeste" singura,arata cu degetul si toate sunt caca


Pana am trimis eu mesajul, ca s-a trezit T. intre timp, vad ca a mai aparut cafea

Bravo Maia, fiecare incepe cu ce vrea

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Buna!
Doina ma bucur ca ai vesti bune despre bb mic!
Ana sanatoasa sa fii!
Nicopic esti draguta! Adevarul e ca traiesc prin copii! Ma raportez mereu la ei, la nevoile si bucuriile lor!
Maria mea e foarte plangacioasa in ultima vreme! In dimineata asta s-a dezbracat de 2 ori ca nu i-au placut hainele, si-a schimbat cizmele si a plans 3 sferturi de ora...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna ziua.
Prezenta si eu pe aici. Sambata am avut evaluarea la curs, am promovat cu f bine.
Vlad e cresa, nu i-au mai curs ochisorii decat f putin, l-am dat cu kanamicina. Tusea s-a mai rarit noaptea, ziua cand ,,ridica tonul'' incepe sa tuseasca, dar nu mai tine cate 5 minute, trece repede.
Azi la ora 6 pm megem la control la dr homeopat.
ALINA, jos palaria in fata ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopic spune:

Buna fetelor!

Ma bucur sa aud ca sunt mai bine copilasii! si noi am avut de tras vreo 2 zile cu febra 39.5, cateva afte in gurita, maraieli..acum i-a trecut febra, dar maraiala/plansul, nu, chiar si peste noapte o apuca (in ultimele seri s-a trezit aproape din ora-n ora).. ..o iau, o linistesc, ii dau apa, o pun pe olita, citim povesti..cam asta facem noi la 2-3 noaptea...(masea nu-i iese ca m-am uitat, asa ca pana nu si-or face damblaua afelele alea...de mancat ce sa mai zic...)
Andreea, as incerca si eu lacul ala, desi L are manie cu suptul degetului, asa adoarme, toncanind la el.. de ros unghii mai putin..
Ana, ce haioasa e Maia cu "caca"
Mari, felicitari pt evaluare!

va

Nico, mami Larisa15/09/10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameluska spune:

Buna fetelor,

nicopic, poate te ajuta ideea mea. Si Ioana baga degetul mare in gurita la nani. Cand ne jucam cantam "degetul mare pleaca la plimbare..." a vazut ea ca e dif intre degete, unul mic, unul mare, unul lung...La un mom dat cand era in pat cu degetul in gura, i-am spus sa-l scoata ca am vazut ceva, si i-am zis ca nu i-a mai crescut degetul, ca al meu e mai mare, ca al ei a ramas mic din cauza ca-l baga in gura. De atunci nu-l mai baga in gurita, si la gradi i-am spus educatoarei sa-i zica la fel si nici acolo nu-l mai baga in gurita.

Mamica fericita de Ioana Adelina [10.09.2010]

2 Ani si 1 Luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Faza tare cu degetul in gurita la somn: o amica incerca mai multe metode sa o dezvete pe fiica-sa de adormit astfel, a pus intr-o zi ardei iute; surpriza: fata a ,,papat'' tot de pe deget si apoi striga dupa ma-sa care s-a intors in camera bucuroasa ca poate sa o pacaleasca, sa ii spuna ca s-a stricat de la supt, da' de unde??? pustoaica ii arata degetul si zice ,,mai vreau gadi gadi la limba!!!''...asa ca spor fetelor la experimentat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

AM intrat sa va urez o noapte linistita!

Nicopic eu zic sa incerci..elenys ziua isi baga degetelele in gura,isi mai rodea si cate o unghie...eu am citit pe alte forumuri si multi copilasi au scapat de suptul degetului...la noi a fost bun lacul de 3 ori am dat-o...e amar tare..reactia lui Elenys a fost bleah!Succes!
Mari f.tare faza cu ciusca...

Noapte buna!

https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/SeptembrieOctombrie2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Cafeluta e servita!
O zi superba , doamnele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Multumim Anca! Si tie la fel o zi frumoasa!

Pupici

https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/SeptembrieOctombrie2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Buna!

Ana, bravo pentru Maia! Ce reteta ai folosit pt ca am vazut ca ai slabit ft mult?

Noi nu sugem degetelul dar inca avem suzeta la culcare :( ce ma bucura e ca dupa ce adoarme o da afara si nu o mai cauta, asa ca inca nu o fac pierduta.

o zi buna!

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 12s+

Mergi la inceput