Copilasi iubiti de Sept-Oct 2010(16)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Nici eu nu am trecut prin experienta lasarii copilului mai mult de cateva ore cu altcineva, si aici ma refer doar la seri/nopti, ca ziua s-a adaptat usor cu lipsa mea. Insa tare as vrea sa il pot lasa macar o zi si-o noapte cu/la cineva de incredere sa pot sa ma odihnesc si eu fara sa ma trezesc cu degetele in nas, urechi, ochi...
Aseara am adormit inaintea lui Vlad si dupa cateva minute, deschid ochii si vad o fetisoara blonda cu un ranjet mare pe ea facand la mine ,,bau!!! mami, bau!!!'', ma speria al meu copil si se amuza copios pe seama mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mari-Mariuk
Aseara am adormit inaintea lui Vlad si dupa cateva minute, deschid ochii si vad o fetisoara blonda cu un ranjet mare pe ea facand la mine ,,bau!!! mami, bau!!!'', ma speria al meu copil si se amuza copios pe seama mea.

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

Poze Vlad




Ce copil simpatic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Dialog aseara:
-Mai(=Mari), paci bine? (=faci bine?)
-Da, Vlad, fac bine. De ce?
-Mmmmm, dai mana a (=la) mine?
-Da, iti dau.
-Mai(acelasi de mai sus), iubita!
-A cui iubita e Mari?
-A mea! Iubita mea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Revenind: nu mai scapam de tuse si nici de mucisori... nu vreau sa mai merg la spital cu el, m-am saturat de antibiotice. Ii dau sirop de plante pentru imunitate de 3 saptamani si degeaba... eurespalul isi face efectul pentru 2-3 zile si apoi o luam de la capat, ambroxolul nu a avut efect, ceaiul de ceapa nici atat. Am facut in seara asta ceai cu scortisoara, ca asa mi-a recomandat o mamica, ii dau si mai tarziu putin, poate-poate gasim ceva ce da rezultate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Mariuk, un medic homeopat bun nu ati incercat? Multa sanatate!

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 10s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Mari multa sanatate...Elenys cand a avut laringita i-a trecut tusea cu aerosoli,injectii ampicilina si hidrocortizon,sirop ketof intr-o saptamana nu a mai avut nici urma de tuse...

Va las o cafeluta/capuccino!


https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/SeptembrieOctombrie2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

hello fetele,
cam greu cu intratul pe forum, caci daca vede calculatorul deschis vrea si Tudor cate ceva (muzica, filmulete, poze).

Mari, poate il irita ceva de prin casa (aer uscat, mucegai etc) de nu-i trece tusea. Si noi i-am facut lui Tudor aerosoli cand a tusit (am pus picaturi in aparatul de umidificare), noi avand si aer uscat in casa, iar sirop i-am dat Prospan (cred ca esti satula de incercat tot feluri de siropuri). Sanatate lui Vladut cel destept si vorbaret (mi-au placut replicile lui)!

weeekend placut!

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

CAMISV, nu stiu cat de uscat e aerul din moment ce zilnic sterg geamurile ca sunt pline de apa de la condens, saptamanal sterg peretii cu solutie anti mucegai, tocmai pentru a preveni asta. Am inceput sa folosesc aspiratorul cem mai rar la 2 zile, sa evit praful, scutur lenjeriile si tot ce e pe pat tot asa, la 2 zile... luni o sa incerc sa ajung cu el la un medic specializat in homeopate si tratamente naturiste, sa vad ce o spune...pana atunci, sper sa nu ajungem iar pe la urgente

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopic spune:

Of, Mari prin cate treceti..multa sanatate lui Vladut, sa se faca bine

Nico, mami Larisa15/09/10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Buna dimineata,
cafea si cappuccino sau un ceai

Aseara la noi a fost distractie pe cinste, Tudor a pictat! Daca stiam cai-i palce asa de mult incercam mai repede. Acum s-a trezit si a cerut sa picteze, dar nu mai am energie pentru o tura asa de dimineata, caci ieri am spalat o ora prin casa dupa asa distractie. Acum vine intrebarea: pentru cine a folosit vopsele de pictat cu degetele, ce marca ati luat? Eu am luat una no-name de la Real, dar am costatat ca iese greu de pe piele, chiar dupa baie se mai vedeau urme de vopsea pe maini

Andreea, n-am apucat sa vorbesc despre cadouri si doar eu am intrebat. Vad ca Elenys a fost f. cuminte si mosul este darnic. Ce pisica-i aia ca eu n-am auzit de ea? la o pisica m-am gandit si eu, dar eu as cauta pe cea din Aristocats, caci ii place f. mult cartea. Noi incercam sa nu-i dam prea multe de sarbatori, adica chiar daca ii cumparam jucarii sa nu fie de mos f. multe. Ne-am gandit de Mos Nicolae un set de magazin (anul asta ca la anul taiem jucariile de Mos Nicolae, la noi fiind traditie cu bat si dulciuri) iar de Craciun un camion mare cu masini. Dar acum sunt tot felul de oferte de jucarii pe care in timpul anului nu le gasesti si o sa mai luam ca sa-i dam pe parcurs (i-am luat deja un aspirator)

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput